Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Już nie mogę się doczekać aż zrobią 🙂 warto brać 600 czy w zupełności 300 starczy, będzie jakaś kolosalna różnica ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@Anonim, zależy od urządzenia na jakim będziesz używał. Nie każdy komputer/laptop ogarnie takie wartości (procesor, karta itp). Moim skromnym zdaniem 300 spokojnie wystarczy, ale podkreślam, to jest moje zdanie, a nawet 100 wystarczy. I zależy do czego używasz internetu. Światłowód ma to do siebie, że przy 100Mb/s pięknie śmiga. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Wystarczy ci nawet 100mb , jednak jak chcesz brać wieksze prędkości jak 100mb spójrz czy masz dobrą karte sieciową która "uciągnie" taki internet.

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@AnonimMyślę że 100Mb Ci wystarczy jak napisał @Ron chyba że będzie więcej komputerów podpiętych do sieci to wtedy możesz się zainteresować 300 Mb .

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Komputery obsłużą te prędkości bez problemu , w domu mam takie urządzenia podpięte:

- switch 1Gb

- 2x TV

- 2x dekoder nc+

- Playstation 4 Pro

- 2x Laptop

- 3 smartfony

- 2x sprzęt audio

 

w tym 5 urządzeń jest po kablu 1Gb czyli kat 6

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Opcja 100Mbps najrozsądniejsza, wyzszych predkości i tak nie wykorzystasz bo niby gdzie ? jedyną zaletą w wyzszych predkościach to szybsze wysylanie upload.

Jak bedzie zamulenie i przeciazenie lacz na np. YouTube to nawet 600Mbps nie pomoze i tu bedzie buforowac co chwilę 😉 choc nie zdarza sie to często ale jednak.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Przy tylu urządzeniach to nie wiem czy nie rozważyć większych prędkości od razu (jeśli możesz pozwolić sobie na większą cenę).

Tu jeszcze warto spytać na BOK (ew. ktoś z Orange potwierdzi na forum), czy promocja o której pisano kilka "stron" temu umożliwia zmianę prędkości na wyższą (o ile nie jest to objęte regulacją i są możliwości techniczne). Bo promocja Światłowód 1/17 ma niższą cenę przez pierwszy rok i jej regulamin przewiduje, że tylko raz można z niej korzystać. Kiedyś nie szło w pierwszym roku zwiększyć prędkości inaczej niż zmieniając promocji na droższą i wydłużając lojalkę. Nie wiem jak na dziś to wygląda.

Regulamin do wglądu https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11377/c7af1f58-acc8-4ac2-a87b-a25c4b95f855.pdf
Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Dziś ich nie było 😞 

Co do prędkości to rozważam między 300/600 niższej nie.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

No to wybór oczywisty 300, 600 to przerost formy,,, nigdzie sie tego nie wykorzysta w zaden sposób, do tego lacze i tak nie jest powalająco szybkie na uploadzie. 

Nawet takie lacze jak 100Mbps jest w zupelnosci wystarczające do wszystkiego, do oglądania 4K 60fps na YouTube, NetFlix 4K wszystko jednoczesnie sie wyrabia.

Powiem tak wolalbym o niebo lącze 100/100Mbps dla UP I DL niz 300/30Mbps :).

Trzeba pierw sie dobrze zorientowac jakie są potrzeby jakie zapotrzebowanie lacza na dane uslugi i do czego sie wykorzysta niz brać niepotrzebnie na wyrost i tylko wiecej placic rachunek, takie jest moje zdanie.

Tak na marginesie to Orange powinno poprawić podnieść predkosci uploadu, bo co z tego ze jest super szybkie pobieranie jak wysylanie mocno odstaje wzgledem pobierania.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 201
  • 2

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Orange Działa tylko na swoich własnych światłowodach czy też może na innych firm  ?