Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 78
  • 0

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

W tym, że oni tam nic nie rozumieją.

 

Reklamacja jest złożona, ale oni na tej infolinii tez nie rozumieją co ja do nich mówię.

Za pierwszym razem reklamację uznali za uszkodzenie i technik (który jest partnerem orange, nie pracownikiem orange) i tak nic nie mógł zrobić a od techniki orangowej uzyskał odpowiedź, że jest wszystko w porządku. A to po prostu ściema.

 

Wczoraj wieczorem na downloadzie miałem 45 mbit/s, więc jest coraz gorzej.

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

Jeśli złożyłeś reklamacje zgodnie z prawem telekomunikacyjnym mają 30 dni na odpowiedź mają 30 dni. Zwykle temat udaje się ogarnąć szybciej. Tak jak wcześniej pisałam jeśli w Orange nic w temacie nie ugrasz spróbuj zgłaszać wyżej. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 78
  • 0

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

Wydawałoby się, że poważny operator zauważy, że użytkownicy np. w sobotę o 21:40 na łączu nominalnie 1gbit/s osiągają 30 mbit/s 🙂

Pal licho, gdyby to było faktycznie 10% dnia, ale to jest przez cały wieczór tak do bani.

Pierwszy kontakt z obsługą reklamacji napawa mnie obawami.

A wiecie co jest najlepsze? Przez pierwsze 14 dni działało idealnie. Zakładam, że chodziło o to, żebym nie zrezygnował z umowy zamawianej zdalnie. Chamskie to strasznie.

Gdybym wiedział, nigdy bym nie przeszedł do Orange.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

@Arkanis nie zawsze tak jest, jak u Ciebie. Po prostu zbieg okoliczności. 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 78
  • 0

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

Oby?

Przeczytałbym chętnie pozytywne opinie ludzi, którzy używają Orange Światłowód i mają jakąś wiedzę techniczną, żeby zauważyć, że łącze faktycznie działa im dobrze. Szukałem. Nie ma. Reddit też jest niespecjalnie pomocny.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

@Arkanis  sporadycznie pisze sie pozytywy a najczęściej piszą osoby opinie negatywne. 

Posiadam 600Mb/s i nie mam kompletnie zadnego problemu. Wszystko dziala bardzo dobrze.

Poprzednio mialem lacze od MM i dosc często bywaly problemy. 

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

@PARANOJA zgadzam się , ludzie zwykle wylewają w necie żale. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

U mnie neostrada do 10 MB/s od wieki miasto powiatowe, Siemiatycze, woj,podlaskie, kresy wschodnie, POLSKA B, strefa przygraniczna bez stanu wyjątkowego i zamiast to zwiększyć oni to zmniejszają i spada do zera , bo kiedyś było nawet 12MB/s, jestem 1,5 km. od centrum miasta i głównej centralki i tak marnie to działa, teraz do 6, 7 MB/S spadło, gdzieś, przerywa połączenia internetowe czasami, z telewizji kablowej nie mogę korzystać i za wolne to do tv z internetu ogólnie, a na usługa satelitarna tv w Orange i na tym Sagemcom WHD-80, plansze cały czas podczas ogladąnia wskakują brak połącznieeee podczas oglądania tv nagle, podczas meczu, filmy i..t.p i zwiesza ten tuner, restartować trzeba, potem testuje on jakieś połaczenia , piny trzeba podawać, simlocki jakieś, w swój tuner, gdzie te plansze nie ma i nie wskakują nic nie da obejrzeć z karty sat. orange do dekodera, bo simlock założony, czerwona lampka na tym dekoderze WHD 80 cały czas miga i z nie znika i nie gaśnie na cały pokój razi, co to ma być? Jak na tym oglądać przy wskakującej planszy nagle od czasu do czasu na cały ekran nagle czarnej?

Oni reklamują 4K, gdzie ten tuner nie obsługuje wcale,nie dają zadne te kanały 4K,  oni reklamują światłowód, gdzie tego wcale nie ma neostrada do 10 MB/Ss i spada to zamiast zwiększać.........Simlocki też nie chcą zdjąć z ten dekoder i jk z tego korzystać. Jak tak?????????? Tylko płacić, a nic ci nie poprawią nie zwiększą i nie masz prawo nic powiedzieć, bo ci gęba zamkną i ogladaj u nich te TV na takim wolnym necie, zresztą nie wiem do czego on potrzebny w te dekodery przy usługa satelitarna, no tak chyba po to na nerwy ludziom, żeby chyba ta plansza wskakiwała! Przy nagłej awaria, czy zaniku tej neostady, a na dekoder tv satelitarna brak połączenieeee........ i czerwona lama i restert trzeba, testuje, PINYYY i z nowu brak połączenieeeeee I SIMLOCK NAŁOŻONY! Gdzie w swój tuner, gdzie internet nie jest potrzebny, te plansze o braku internetu nie wskakują,  nic nie obejrzysz i tej karty sat, Orange, nie przełożysz, bo nic nie działa za co im płacisz! I korzystaj u nich z tak wolnego internetu i telewizji satelitarnej zacinajacej z planszami wskakującymi.....................o braku połącznieeeeeee......;(

Gdzie sygnał satelitarny jest cały czas, prąd w gniazdko też...........a za wolny internet znika to i TV od nich nie obejrzysz nigdzie i usługa satelitarna, gdzie tak szybki internet nie jest potrzebny! I w ogóle nie powinien być potrzebny w usługa saelitarna! A tylko w tym Orange simlocki i internet do tv satelitarna potrzebny i plansze, brak połączenie! Co oni ludziom robią?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1455
  • 13

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s

@Arkanis- czyli nie szukałeś dokładnie ponieważ porównywałem Orange z UPC jakieś 3 lata temu, gdy miałem łącza obu firm u siebie w mieszkaniu. Ponadto po przeniesieniu się na Żoliborz też zamieściłem opis 😉
W dużym skrócie - posiadam łącze światłowodowe 1 Gbps / 300 Mbps od Orange ponad 3 lata (na początku było 1 Gbps / 100 Mbps), Przez cały okres użytkowania wystąpiły : na początku użytkowania problem z FB 3.0 - wymieniony na nowy od ręki w Galerii Mokotów, 1 x dostęp do zasobów sieci Internet poza Polską - przez parę godzin, ale był to problem ogólnopolski. Poza tym problemów brak.
Prędkości obserwowane na jednym PC : DL 948 - 950/Mbps, UL : 307 Mbps.
Przy równoległym uruchomieniu Speedtestu na 2 PC sumarycznie uzyskujemy ok : 1080 Mbps/307 Mbps. 
Początkowo UL był na poziomie 318 Mbps, ale od ok roku utrzymuje się w okolicach 307, niezależnie od lokalizacji.
Zasięg WiFi i prędkości znajdziesz w wątku, w którym opisywaliśmy nasze wrażenia z FB 6.0, łącznie z testami różnych urządzeń w zależności od ilości anten etc. 
Tak - z usługi światłowodowej Orange jestem zadowolony.
Jak wypada w stosunku do UPC : mniejsze opóźnienia tam gdzie nas to interesowało tj. WoW (o ponad połowę), ESO (o naście %), LoL, STO, EvE, SWTOR (nawet do amerykańskich serwerów) 
estetycznie - cienki, praktycznie niewidoczny światłowód vs kabel koncentryczny (UPC doprowadza światłowód rzekomo do bloku, w bloku rozprowadzony kablem koncentrycznym).
Gdy mieszkałem na Mokotowie problemem w sieciach korzystających z kabli "tradycyjnych" były ... szczury, które je przegryzały i  sąsiedzi, korzystający z usług np Vectry czy UPC często zgłaszali braki sygnału lub problemy i zakłócenia.
Czy mogę polecić światłowód od Orange - jeśli cenisz sobie bezproblemowe korzystanie z usługi to oczywiście, w każdej chwili.

Edit: załączam link do Speedtestu wykonanego teraz :
https://www.speedtest.net/my-result/d/8b9ee47d-0b1d-4d8b-b0e8-d7541aefb66f

W weekendy zauważalna jest "leniwość" rozpędzania się prędkości podczas testowania ale jest to weekend więc i obciążenie sieci większe, ponadto przy prędkościach tego rzędu nawet gdy spadnie do 920 Mbps to w dalszym ciągu "zapas" prędkości do zastosowań domowych jest ogromny (1 stream 4K Netflix zużywa ok 20 Mbps).

Do serwerów Netflix mam 840 Mbps.


@Henryk12- mam też usługę TV od Orange od ok 9 miesięcy, dekoder ICU100, przesyła sygnał w 4K (mój TV raportuje taki sygnał), podczas mistrzostw w piłce nożnej był kanał TVP w 4K na 100%.
U mnie TV to głównie TLC, HGTV, History i róznego rodzaju Geographic, które nadawane są bodajże w HD, więc dekoder podbija obraz do 4K i wysyła do TV.
Jeśli masz problemy z sygnałem na linii dekoder -  TV to wina może leżeć ... w kablu HDMI, który może być po prostu stary technologicznie.
Na temat samej TV w Orange - jest masa wątków, też wolałbym mieć możliwość skorzystania z aplikacji na Android TV zamiast korzystać z zewnętrznego dekodera, ale i o tym tez jest osobny wątek 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Orange światłowód 80 mbit/s zamiast 1000 mbit/s


@Arkanisnapisał(-a)

Oby?

Przeczytałbym chętnie pozytywne opinie ludzi, którzy używają Orange Światłowód i mają jakąś wiedzę techniczną, żeby zauważyć, że łącze faktycznie działa im dobrze. Szukałem. Nie ma. Reddit też jest niespecjalnie pomocny.


Moja opina jest zdecydowanie pozytywna. Korzystam od dziewięciu miesięcy z FTTH 300/50 Mbps, zero problemów. Wszystkie mierzone parametry stabilne i w normie, z łącza korzysta jednocześnie kilka osób dość intensywnie (praca zdalna, wideokonferencje, przesyłanie dużych ilości danych, jednocześnie domownicy korzystają z IP TV).

Ludzie którym wszystko działa rzadko się tym w internecie chwalą, Orange za to chwali się liczbą klientów światłowodowych na poziomie miliona. Gdyby znaczący ich odsetek miał takie problemy jak Ty, to tego forum nie dałoby się czytać.

Nie sądzę aby ktoś poważnie potraktował hipotezę, jakoby czyjeś celowe i złośliwe działanie było przyczyną Twoich problemów. Mam jednak nadzieję, że przy odpowiedniej dozie asertywności problem uda Ci się rozwiązać.