Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Witam,
Mam następujące pytanie. Od kilku tygodni posiadam usługę Orange Światłowód 100 mb/s wraz z Orange TV. Wszystko śmiga bez problemów z tym że zasięg Wifi nie obejmuje dostatecznie całego mieszkania. W związku z tym nurtuje mnie jedna kwestia techniczna. Otóż okablowanie w moim mieszkaniu wygląda tak, że mam 4 gniazdka ethernet (po jednym w każdym pokoju), od których przewody spotykają się w skrzynce teletechnicznej. W owej skrzynce mam podłączony moduł światłowodowy Huawei i do niego wpięty jest jeden z przewodów ethernet, który poprowadzony jest do gniazdka w jednym z pokojów. Dalej do tegoż gniazdka mam podłączonego Funboxa oraz dekoder TV. Pozostałe trzy przewody w skrzynce teletechnicznej zwisają sobie swobodnie i nie są do niczego podłączone.

Moje pytanie jest takie: czy jest możliwość dokonania takiego podłączenia, aby w każdym z pokojów był możliwy dostęp do internetu poprzez kabel ethernet i znajdujące się tam gniazdka?

Poniżej załaczam dodatkowo prowizoryczny schemat instalacji:

 

Schemat.JPG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet


pitry napisał(-a):
...czy jest możliwość dokonania takiego podłączenia, aby w każdym z pokojów był możliwy dostęp do internetu poprzez kabel ethernet i znajdujące się tam gniazdka?

Możesz zastosować takie rozwiązanie:

Schema_popr.jpg

Na przykład switch D-LINK DGS-1005D za około 70zł

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

A liveplug czy inne podobne urządzenia tego typu nie rozwiążą problemu?

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Funbox Do skrzynki technicznej, żeby robił za rozdzielacz lan, ewentualnie jakiś switch prosty żeby zyskać dodatkowe porty, jak coś to pytaj o szczegóły, coś wymyślimy:)

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet


pitry napisał(-a):
...czy jest możliwość dokonania takiego podłączenia, aby w każdym z pokojów był możliwy dostęp do internetu poprzez kabel ethernet i znajdujące się tam gniazdka?

Możesz zastosować takie rozwiązanie:

Schema_popr.jpg

Na przykład switch D-LINK DGS-1005D za około 70zł


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Chyba najlepsze rozwiązanie!


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Bardzo dziękuję za powyższe podpowiedzi. Wyprubuję pomysł z funboxem jako rozdzielaczem i switchem.


Zespół Nasz Orange
  • 1100
  • 7672
  • 79

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Cześć @pitry

Jeżeli któraś z odpowiedzi okaże się skuteczna, oznacz ją proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.

 

Pozdrawiam,
Rafał


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Jeżeli masz orange tv to możeż mieć problem z rozesłaniem sygnału tv zwykłym switchem 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Też zawsze myślałem, że IPTV działa na specjalnych VLAN-ach i można podpinać tylko do żółtego portu, ale ktoś na forum SatKuriera napisał, że dzieli switchem i mu działa.

 

Jak przyjrzysz się Funboxowi 2.0, to nie ma już portu z żółtym oznaczeniem.

Nawet instrukcja mówi tylko, że trzeba podpiąć do wolnego portu i nie wskazuje numeru.

 

Możliwe, że Orange zrezygnowało z VLAN-ów i switche zaczęły działać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Odświeżam nieco temat. Chciałbym również wykonać podobną operację jak założyciel tematu, jednak bez przenoszenia FunBoxa do skrzynki teletechnicznej. Czy wstawienie switcha z portem WAN zaraz za modemem światłowodowym pomoże ?