Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 8, Poszukiwacz
  • 4
  • 2
  • 0

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

Witam,

piszę do Państwa z pytaniem co do podłączenia internetu w moim mieszkaniu. Zamówiłem u Państwa usługę 31.01.2019r. Panowie technicy skontaktowali się ze mną w sprawie zainstalowania internetu światłowodowego w moim mieszkaniu. Przyszli Panowie i stwierdzili ,że nie ma splitera/slota aby podłączyć internet w domu. Po 2/3 dniach zadzwoniłem do Orange z zapytaniem kiedy przyjdą i mi to zainstalują. Wydzwaniałem 5 razy pod rząd na infolinie i za każdym razem dostawałem informację "Dzisiaj technicy skontaktują się z Panem w celu uzgodnienia terminu instalacji internetu w mieszkaniu...". Do dzisiaj nie wiem nic na ten temat. Udałem więc się dziś do Salonu Orange w Krakowie i Pan przy obsłudze powiedział mi, że widzi zanotowany brak splitera i kazał mi dzwonić na infolinię dodając, że "nie wie czy to pomoże jak będę tak wydzwaniał do Orange"... Takie pytanie. Co ja mam w takim razie zrobić jak nikt nie jest w stanie umówić się na instalacje tego internetu... Mam czekać miesiąc czy dwa na internet w mieszkaniu?

Proszę o odpowiedź co mam w tym kierunku robić? Jeżeli nic z tym nie zrobią to wychodzi na to aby zmienić dostawcę internetu i koniec...

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 33, Ekspert
  • 2525
  • 3358
  • 109

To pytanie raczej do BOK a nie na forum. Jeżeli sa problemy z technikiem to złóż reklamację na montaż w BOK...

Out do odwołania...

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 8, Poszukiwacz
  • 4
  • 2
  • 0

Skontaktowałem się z Biurem Obsługi Klienta poprzez czat. Pani powiedziała, że jutro technicy do mnie zadzwonią w tej sprawie, tak jak to mówili kilka razy przed tą rozmową...

Zobaczymy jutro Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 8, Poszukiwacz
  • 4
  • 2
  • 0

Oczywiście nie zadzwonili żadni technicy, napisałem znów do nich na czacie i dostałem takie info:

,,Pana zlecenia na instalację jest zaparkowane do dnia 19,02,2019, ponieważ technik wpisał informację "brak
możliwości podłączenia klienta w opp, brak wolnego portu na spliterze, konieczne dołożenie nowego." Technicy cały czas pracują nad tym . Bedą się z panem jeszcze kontaktować .''

Co mają takiego zrobić jak nie ma możliwości podłączenia mnie do internetu?

Czy serio tyle czeka się na takie rzeczy?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 24
  • 4
  • 0

[ Edytowane ]

chodzi o to ze musza rozbudowac OPP bo nie ma w nim juz wolnych portow aby podlaczyc Ciebie i nastepnych.

gdzie zamawiales uluge? w salonie? www? activ? infolinia?
mialem podobny przypadek z opp i do 2 tyg bylo po sprawie Emotikon: Mrugający 

mozliwe ze termin 19ty luty to czas do ktorego zalatwia sprawe z opp

aha. nie czeka sie tyle tylko po prostu masz pecha bo rzadko sie zdarza aby wszystkie porty byly zajete. widocznie duzo ludzi wybralo ftth

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 8, Poszukiwacz
  • 4
  • 2
  • 0

Zamawiałem usługę przez WWW. Wypełniłem formularz wybrałem jaką predkosc internetu chcę itp...

Do 19 lutego mam czekać i wtedy po 19-stym mają dzwonić?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 24
  • 4
  • 0

no wlasnie na www i teraz musisz sam pilnowac zamowienia  Emotikon: Mrugający
robilbys to z czlowiekiem to by Ci pomogl a tak to musisz po infoliniach dzwonic

pytanie czy orange wyznaczylo czas na rozbudowe opp bo na pewno monter to musial zglosic.
zlecenie jest zaparkowane z automatu nawet jezeli np klient sam rezygnuje z zamawianej uslugi
byc moze w Twoim przypadku jest to zarazem czas rozbudowy opp.
jezeli nie zrobia opp to pewnie tego 19go zmowienie anuluje sie chyba ze zostanie przeparkowane na inny termin.
zadzwon na bok i zapytaj sie czy wyznaczyli termin rozbudowy opp

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 29, Specjalista
  • 1536
  • 1408
  • 86

@NAWOJEK Tak wygląda OPP:

20150509_155705-1źródło: http://fiberservice.pl/ftth-orange/

Z lewej strony, takie czarne pudełko, to splitter.

Widocznie zdarzyło się tak, że wszystkie zielone konektory wychodzące ze splittera są zajęte, co jest sytuacją raczej rzadką.

Dołożenie splittera zapewne wiąże się z zestawieniem drugiej pary włókien(podstawa i rezerwa) od urządzenia OLT w centrali do OPP i dołożenia drugiego czarnego pudełeczka. Zapewne musi całość przejść przez dział inwestycji. Jak to się mówi...duży statek wolno zmienia kurs.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy