Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

Witam,

piszę do Państwa z pytaniem co do podłączenia internetu w moim mieszkaniu. Zamówiłem u Państwa usługę 31.01.2019r. Panowie technicy skontaktowali się ze mną w sprawie zainstalowania internetu światłowodowego w moim mieszkaniu. Przyszli Panowie i stwierdzili ,że nie ma splitera/slota aby podłączyć internet w domu. Po 2/3 dniach zadzwoniłem do Orange z zapytaniem kiedy przyjdą i mi to zainstalują. Wydzwaniałem 5 razy pod rząd na infolinie i za każdym razem dostawałem informację "Dzisiaj technicy skontaktują się z Panem w celu uzgodnienia terminu instalacji internetu w mieszkaniu...". Do dzisiaj nie wiem nic na ten temat. Udałem więc się dziś do Salonu Orange w Krakowie i Pan przy obsłudze powiedział mi, że widzi zanotowany brak splitera i kazał mi dzwonić na infolinię dodając, że "nie wie czy to pomoże jak będę tak wydzwaniał do Orange"... Takie pytanie. Co ja mam w takim razie zrobić jak nikt nie jest w stanie umówić się na instalacje tego internetu... Mam czekać miesiąc czy dwa na internet w mieszkaniu?

 

Proszę o odpowiedź co mam w tym kierunku robić? Jeżeli nic z tym nie zrobią to wychodzi na to aby zmienić dostawcę internetu i koniec...

7 ODPOW. 7

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

To pytanie raczej do BOK a nie na forum. Jeżeli sa problemy z technikiem to złóż reklamację na montaż w BOK...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

Skontaktowałem się z Biurem Obsługi Klienta poprzez czat. Pani powiedziała, że jutro technicy do mnie zadzwonią w tej sprawie, tak jak to mówili kilka razy przed tą rozmową...

 

Zobaczymy jutro 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

Oczywiście nie zadzwonili żadni technicy, napisałem znów do nich na czacie i dostałem takie info:

 

,,Pana zlecenia na instalację jest zaparkowane do dnia 19,02,2019, ponieważ technik wpisał informację "brak
możliwości podłączenia klienta w opp, brak wolnego portu na spliterze, konieczne dołożenie nowego." Technicy cały czas pracują nad tym . Bedą się z panem jeszcze kontaktować .''

 

Co mają takiego zrobić jak nie ma możliwości podłączenia mnie do internetu?

Czy serio tyle czeka się na takie rzeczy?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 5
  • 0

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

chodzi o to ze musza rozbudowac OPP bo nie ma w nim juz wolnych portow aby podlaczyc Ciebie i nastepnych.

gdzie zamawiales uluge? w salonie? www? activ? infolinia?
mialem podobny przypadek z opp i do 2 tyg bylo po sprawie 😉 

mozliwe ze termin 19ty luty to czas do ktorego zalatwia sprawe z opp

aha. nie czeka sie tyle tylko po prostu masz pecha bo rzadko sie zdarza aby wszystkie porty byly zajete. widocznie duzo ludzi wybralo ftth


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

Zamawiałem usługę przez WWW. Wypełniłem formularz wybrałem jaką predkosc internetu chcę itp...

 

Do 19 lutego mam czekać i wtedy po 19-stym mają dzwonić?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 5
  • 0

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

no wlasnie na www i teraz musisz sam pilnowac zamowienia  😉
robilbys to z czlowiekiem to by Ci pomogl a tak to musisz po infoliniach dzwonic

pytanie czy orange wyznaczylo czas na rozbudowe opp bo na pewno monter to musial zglosic.
zlecenie jest zaparkowane z automatu nawet jezeli np klient sam rezygnuje z zamawianej uslugi
byc moze w Twoim przypadku jest to zarazem czas rozbudowy opp.
jezeli nie zrobia opp to pewnie tego 19go zmowienie anuluje sie chyba ze zostanie przeparkowane na inny termin.
zadzwon na bok i zapytaj sie czy wyznaczyli termin rozbudowy opp


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zero informacji na temat: Podłączenie internetu światłowód

@NAWOJEK Tak wygląda OPP:

źródło: http://fiberservice.pl/ftth-orange/źródło: http://fiberservice.pl/ftth-orange/

Z lewej strony, takie czarne pudełko, to splitter.

Widocznie zdarzyło się tak, że wszystkie zielone konektory wychodzące ze splittera są zajęte, co jest sytuacją raczej rzadką.

Dołożenie splittera zapewne wiąże się z zestawieniem drugiej pary włókien(podstawa i rezerwa) od urządzenia OLT w centrali do OPP i dołożenia drugiego czarnego pudełeczka. Zapewne musi całość przejść przez dział inwestycji. Jak to się mówi...duży statek wolno zmienia kurs.