Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

nie chodzi o to czy istnieje oferta umowy bezterminowej, tylko o to, co to jest ta umowa bezterminowa: może ją wypowiedzieć każda ze stron w dowolnym momencie. Jeżeli by miała zdrożeć, mogłoby się to nazywać wypowiedzenie zmieniające. Za drogo? - spadaj.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


  • @pnskinapisał(-a)

    Co do zapisu inflacyjnego, to jak on brzmi i czy faktycznie na 100% jest już w obecnych aneksach do umów? W ubiegłym tygodniu rozmawiałem z konsultantką, która była zdziwiona pytaniem i stwierdziła iż nie ma zapisu odnośnie możliwych podwyżek w trakcie trwania umowy (zapis inflacyjny).


@pnski  tu fragment regulaminu z  mojego aneksu do umowy przy przedłużeniu oferty światłowodu (patrz podpunkt 2):

12.Warunki zmiany Umowy:
Zarówno przy Umowie na czas określony, jak i nieokreślony, możemy
zmienić warunki umowne, jeżeli:
1) taka konieczność wynika z przyczyn od nas niezależnych, w tym siły
wyższej, zmiany przepisów prawa, zmiany interpretacji przepisów
przez urzędy, decyzji administracyjnych, prawomocnych orzeczeń
sądowych, utraty prawa do wykorzystywania określonych
częstotliwości, zakończenia świadczenia danej usługi, jeśli jest ona
dostarczana przez podmiot trzeci, zmiany przez podmiot trzeci
zasad świadczenia usługi, która jest przez ten podmiot dostarczana,
zakończenia albo zmiany warunków umowy wiążącej nas z
podmiotami trzecimi (w szczególności dotyczy to podmiotów, które
udostępniają nam swoje sieci telekomunikacyjne lub usługi
telewizyjne),
2) średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych,
ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny, wykaże zmianę cen o
co najmniej 3,5% w stosunku do poprzedniego roku. Wzrost cen o
3,5% lub więcej (wartość wskaźnika co najmniej 103,5) może
spowodować wzrost opłat, a spadek cen o 3,5% lub więcej (wartość
wskaźnika nie więcej niż 96,5) może spowodować ich obniżenie -
nie więcej, niż wynika to ze wskaźnika.
Opłaty możemy zmienić do 6 miesięcy od ogłoszenia wskaźnika.
Jeżeli wskaźnik będzie uzasadniał podwyższenie opłat możemy
zdecydować o ich pozostawieniu bez zmian. Jeżeli wskaźnik będzie
uzasadniał obniżenie opłat możemy je pozostawić bez zmian tylko
w przypadku, gdy wcześniej nie skorzystaliśmy z uprawnienia do
podwyższenia opłat w danej ofercie na podstawie wskaźnika cen
towarów i usług konsumpcyjnych. Jeśli z takiego uprawnienia
skorzystaliśmy musimy zdecydować o obniżeniu opłat, jeżeli będzie
to wynikało z ww. wskaźnika. Obniżka będzie zrealizowana w
sposób symetryczny do wcześniejszej podwyżki.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Cel osiągnięty - otrzymałem ONT, szczęśliwie nawet bezkosztowo, bo naliczona pierwotnie opłata została zwrócona. Złożyłem reklamację do reklamacji i użyłem siły argumentów. 🙂 

 

Co do kwestii klauzuli, czyli reasumując jeżeli teraz płacę 59,99 zł, a w ramach aneksu do umowy cena ta wyniosłaby 49,99 zł, to jak obliczyć prawdopodobny koszt usługi przy założeniu, że taka podwyżka miałaby miejsce. Jest to wielce prawdopodobne, że miesięczny koszt usługi powrócił do obecnego poziomu - tj. 59,99 zł? Czy raczej jest to mało prawdopodobne, aby ten poziom został osiągnięty przynajmniej przy pierwszej podwyżce?

 

Właśnie nie wiem co z tym aneksem. W grudniu rozmawiałem z Konsultantką, która właśnie zaproponowała mi taką cenę. Miała oddzwonić po decyzji do reklamacji, jednak ponowny kontakt już nie nastąpił... Gdy ponownie zadzwoniłem na infolinię, niestety nikt już nie zaproponował mi tej ceny, tylko tą samą jaką teraz mam przy umowie na czas nieokreślony, umowie nie zawierającej wspomnianej wyżej klauzuli. Także nie miałbym żadnego interesu, aby wiązać się na kolejne 2 lata bez żadnych korzyści z tego tytułu...

 

Raczej przy przedłużeniu umów i ich aneksowaniu nie ma co liczyć np. na 1 miesiąc bez opłat przy założeniu, że umowę przedłuża się telefonicznie przez Konsultanta? 

 

Czy przy prędkości 300 Mb/s istnieje jakiś cień szansy chociażby na wymianę routera z 3.0 na 6?

Z uwagi iż to podpisanie cyrografu na kolejne 2 lata miło byłoby coś zmienić - chociaż w niewielkim stopniu... Rozumiem, że Funbox 6 wymaga zewnętrznego ONT, bo sam go nie posiada, także ta kwestia nie stanowiłaby problemu jeżeli chodziłoby o rozważanie tego kroku?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


@pnskinapisał(-a)

...

Funbox 6 wymaga zewnętrznego ONT, bo sam go nie posiada

...


Czemu miałby nie posiadać, oczywiście że posiada. Nie ma pod tym względem różnicy między FB6 a FB3.

IMHO nie ma żadnego sensu wymieniać dobrze działającego FB3 na FB6. Oferowano mi taką wymianę za darmo i odmówiłem z następujących powodów:

1). Nie poprawia się czegoś co działa bez zarzutu

2). Nie korzystam z WiFi FB więc mocniejsze WiFi FB6 w stosunku od FB3 nie ma dla mnie znaczenia

3). FB6 nie da się powiesić na ścianie a FB3 wisi

4). FB6 ma nadal więcej błędów w oprogramowaniu (to powód trzeciorzędny)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski  co do  założeń inflacyjnych to ciężko cokolwiek powiedzieć, tak jak w pewnej reklamie "nawet jasnowidz Maciej nie wie jaka będzie inflacja". Dalej jeśli przedłużasz online lub przez apkę MO to przedłużając bezterminowo 1 miesiąc gratis, terminowo bonus 5 zł miesięcznie,  czy te bonusy obowiązują podczas aneksu z konsultantem - nie wiem, sądzę jednak że gratisy mają być formą zachęty do samodzielnego przedłużania. Następnie czy możliwa jest wymiana FB 3.0 na FB 6 przy tej prędkości,  nie wiem warto dopytać konsultanta, ale jeśli będzie taka możliwość to musisz liczyć się z  dopłatą 3,99 zł miesięcznie z powodu zmiany sprzętu na inny model. Wreszcie FunBox 6 ma wbudowany ONT. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Tak przez ciekawość sprawdziłem prędkość Wi-Fi, gdy obok stoi Funbox 3.0. Prędkość wyniosła ~90 Mb/s. Zastanawia mnie czy Funbox 6 coś zmieniłby w tej kwestii...

 

Co do Funbox 6, faktycznie, ta podstawka/stojak, to beznadziejne rozwiązanie. Opcjonalnie mogłaby być jako jako oddzielny element...

 

Oferta on-line w żaden sposób nie zachęca do przedłużenia...

Zdaję się, że Konsultantka zaproponowała lepszą cenę, tylko co z tego skoro zrobiła to tylko ona i tylko raz - nie wiem dlaczego miała możliwość zaoferowania „lepszych” warunków...

Tzn. nie wiem czy takich lepszych, bo ostatnia 2-letnia umowa to właśnie 49,99 zł / mies. z uwagi na specjalną bonifikatę na czas trwania umowy...

 

Co do Funbox 6, to tylko upewniłem się jeżeli chodzi o ten ONT, ale ogólnie rozumiem, że nie stanowi to problemu, aby używać Funbox 6 w konfiguracji z zewnętrznym ONT, podobnie jak ma to miejsce z Funbox 3.0?

 

Ehh te opłaty - Orange to specjaliści od wyciągania pieniędzy... Swoją drogą mogliby jeszcze pobierać miesięczną opłatę za zasilacz do Funbox'a, który byłby opcjonalny... 😄 Czy Klient przy przedłużeniu umowy i aneksie nie ma większej mocy sprawczej i uniknięcia opłaty? Nie ma czegoś takiego jak warunki indywidualne i tej opłaty w żaden sposób nie da się uniknąć?

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


@pnskinapisał(-a)

Tak przez ciekawość sprawdziłem prędkość Wi-Fi, gdy obok stoi Funbox 3.0. Prędkość wyniosła ~90 Mb/s. Zastanawia mnie czy Funbox 6 coś zmieniłby w tej kwestii...

...


WiFi to temat rzeka. Oczywiście że WiFi w FB6 jest lepsze niż WiFi w FB3. Ale IMHO nie na tyle lepsze żeby kruszyć o to kopie. Standard ax w stosunku do ac to oczywiście plus, ale jeśli nie masz odbiorników działających w tym standardzie to zamiast zysku możesz mieć stratę, bo z kompatybilnością tego standardu bywają problemy. Natomiast zasięg jest słaby w obu modelach: na średnie mieszkanie wystarczy na pewno, przynajmniej jako-tako i tu może być jakiś zysk z FB6. Natomiast na dom już żaden z nich nie wystarczy i tu zysk z FB6 jest problematyczny. A, jest jeszcze różnica w porcie USB: FB6 ma USB3.0. To niby dobrze, ale jak podepniesz do tego portu jakieś "zepsute", słabo ekranowane urządzenie to zakłócisz WiFi 2.4GHz. W praktyce da się w ten sposób kompletnie odciąć WiFi w tym paśmie. Oczywiście to przypadek patologiczny, ale prawdziwy. FB3 nie mając USB3.0 nie ma tego problemu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski  nie jestem w stanie powiedzieć czy akurat u Ciebie FB 6 coś zmieni w kwestii prędkości wifi, mogę tylko wypowiedzieć się na moim przykładzie, obecnie po przedłużeniu umowy (podniosłem z 600 Mb do 1Gb) speedtest na laptopie z wifi6 to 1030/320 Mb/sek. 

Co zaś tyczy się tej podstawki to bez niej modem byłby niestabilny i mógłby się przewrócić. Oczywiście możesz podłączyć FB 6 do zewnętrznego ONT. 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

No tak, ale mogliby pozwolić na demontowanie tej podstawki. Jej użycie powinno być opcjonalne, a decyzja pozostawiona Klientowi (czy wiesza na ścianie, czy stawia używając podstawki)...

Walory stricte estetyczne niestety leżą. Nie powiedziałbym, że Funbox 6 jest ładniejszy od 3.0. 😀


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski niestety podstawka ta jest przytwierdzona na stałe i nie da się zdemontować, poza tym szóstka nie ma otworów do montażu na ścianie takich jakie posiada trójka. Czy jest brzydszy od  starszego modelu, kwestia gustu, z początku po wymianie też tak sądziłem ale leci już trzeci rok z nim i patrzę na niego przychylniejszym okiem. Na plus to o czym wspomina @j131  diody są o wiele delikatniejsze i mniej rażące niż w poprzedniku. Ze spraw technicznych to oprócz wifi6 warto wspomnieć że samo wifi jest o wiele lepsze niż w trójce.