Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@IreneuszCD  z tego co zrozumiałem @pnski  jest już na bezterminówce i konsultanci proponują mu powrót na terminową.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 67
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Jeśli koniecznie potrzebujesz ONT to szybciej dostaniesz podpisując umowę z innym dostawcą.

Po wielu telefonach stwierdziłem, że z końcem umowy zmieniam dostawcę skoro i tak tu ONT nie dostanę (nawet z asystą). A umowa do stycznia to od nowego będę miał z automatu.

Szkoda bo poza jedną awarią to wszystko śmiga aż miło.

 

@IreneuszCD: Da się to konfigurować samodzielnie ale Orange ma na to swoje "święte" procedury.

Powinna być opcja wymiana samodzielna lub z asystą a nie tylko z asystą.

Jakoś do wymiany FB asysty nie trzeba. Gdzie tu logika ?

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@xon  wiem że się da, ale oni ci konfiguracji nie podadzą 😉

Zresztą są różni magicy, lepiej niech to technik zrobi, bo nie każdy ogarnia temat.

Gro takich tematów jest, jakby ktoś miał wiedzę, to by nie pytał na forum.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@agat13 Tak jak już wspomniałem, obecny zasięg Wi-Fi jest beznadziejny (przerywa streaming, sieć tymczasowo zanika). Funbox niestety nie posiada żadnych zewnętrznych anten. Oczywiście, mogę się posiłkować wzmacniaczami etc. Mogę kupić we własnym zakresie bądź dodatkowo bulić za dzierżawę od cudownego operatora za kolejne monety.

 

Jak tylko się da staram się korzystać z połączenia przewodowego (doprowadziłem kabel sieciowy z parteru na II piętro. Jednak w przypadku korzystania z internetu na urządzeniach mobilnym (tablet, telefon) jest to udręka. Przeniesienie routera na II piętro poprawiłoby znacznie komfort korzystania z usługi. 

 

@IreneuszCD Przez 2 lata (do czerwca 2022 roku) miałem 300 Mb/s za 49,99 zł /mies. Obecnie posiadam umowę na czas nieokreślony i płacę 59,99 zł /mies. Przy okazji ostatniej awarii skontaktowałem się z infolinią i chyba jakimś cudem została mi zaproponowana umowa na następne 2 lata na poprzednich warunkach. Zawsze to dycha miesięcznie do przodu. 

 

Przy cenach jakie narzuca operatorom spółka zależna od Orange - Światłowód Inwestycję, raczej nie mogę spodziewać się lepszej, bardziej korzystnej oferty. Sprawdzałem ofertę u innych operatorów i zarówno oferta T-Mobile, Netia, Vectra jest bez porównania droższa w związku z tym iż spółka Światłowód Inwestycje też musi coś z tego ugryźć.

 

ONT posiada port RJ-45, skoro mam skrętkę doprowadzoną na piętro, gdzie korzystam z internetu mógłbym wówczas zmienić lokalizację routera i przenieść go po prostu na piętro.

 

Poza tym nie wiem, czy w najbliższym czasie nie rozważę wymiany routera na własny. Funbox jednak ma liczne ograniczenia. Z kablówki nie korzystam i korzystać nie zamierzam, a do samego internetu można znaleźć lepsze urządzenia.

 

Nie rozumiem, dlaczego to ciągle Klienta ma iść na ustępstwa i rezygnować ze swojej wygody. Zarówno router jak i ONT to urządzenia dzierżawione, stanowiące własność operatora, które wraz z zakończeniem i rozwiązaniem zdaje się operatorowi. Ja wiem, że operatorzy są pazerni na pieniądze, ale Orange to najchętniej wystawiałoby faktury i kasowało za posiadanie domu jednorodzinnego. Szkoda, że nie uzależniają jeszcze miesięcznej ceny od tego czy łącze światłowodowe jest podłączone od wschodu, południa, zachodu czy północy. 

 

Klient płaci i wymaga. Usługa powinna być dostarczana w sposób nieprzerwany, bez zakłóceń, a korzystanie z niej powinno odbywać się w sposób komfortowy. Chyba nic w tym dziwnego.

 

@xon Zapewne bym tak zrobił już dawno, jednak spółka Światłowód Inwestycje, pobiera „haracz” od innych operatorów przez co ich oferta nie jest w ogóle konkurencyjna. Obecna umowa, która obowiązuje na szczęście była zawarta wtedy zanim mądre głowy wymyśliły coś takiego jak opłata od domu jednorodzinnego (kuriozum). Oczywiście tu też znajdą argumenty, że to przecież opłata na poczet ewentualnych awarii. W ciągu kliku ostatnich lat doświadczyłem raptem maksymalnie 3-4 awarii, ale to nieważne, oni odgórnie zakładają, że coś co działa bezawaryjnie, będzie miało awarie. Oczywiście wszyscy wiemy o co chodzi...

 

Za czasów neostrady na miedzi, awarii było zdecydowanie więcej, a co w związku z tym wizyt techników również. Mimo to nie było jakiś dziwnych dodatkowych opłat. Ale przecież Świat idzie do przodu, szczególnie w Polsce wynagrodzenie rośnie, standard życia znacznie się poprawia, do tego ta nieszczęsna PUTINFLACJA... Polaków można kroić w najlepsze z kasy...

 

To jest ogólnie jakaś paranoja, że operatorowi kompletnie nie zależy na zadowoleniu Klienta, a jedynie na wyciągnięciu jak największej kasy. Ja nie chcę nic na własność, nie oczekuję żadnych prezentów, oczekuję jedynie zapewnienia urządzeń niezbędnych do komfortowego korzystania z usług za które ponoszę miesięczną opłatę przy dwuletnim zobowiązaniu, urządzeń wydanych w ramach dzierżawy - nie na własność.

 

Jutro zadzwoni do mnie konsultantka naciągnie mnie na podpisanie aneksu na kolejne dwa lata, oczywiście bez uwzględnienia nawet jednej, małej prośby. Wmówi mi że klauzuli inflacyjnej w aneksie nie ma. Przyślą kuriera, aneks zostanie podpisany, okaże się, że aneks jednak jest, a wraz z początkiem nowego roku podniosą cenę z 49,99 zł znowu na 59,99 zł korzystając z zapisu o inflacji... 

 

Po kiego mi kolejne uwiązanie na następne dwa lata, przy braku nawet odrobiny dobrej woli z ich strony? To w moim interesie, czy wyłącznie w ich interesie...

 

Dziwię się, że w tym kraju UKE zezwala na brak konkurencyjności na rynku i monopol, ale w sumie skoro TP poszło za bezcen w przeszłości to czego się spodziewać po ludziach rządzących tym krajem... Wszyscy wszystko rozsprzedali, żeby teraz obywatele wyskakiwali z kasy...

 

Zlikwidować, pozbyć się konkurencji, a później jedynie czerpać pełnymi garściami... Jedyne do czego są zdolni to jedynie wciskanie kolejnych zbędnych usług, aby prowizja była jak najwieksza... Kiedyś w tym kraju można było liczyć jeszcze chociaż na odrobinę zwykłej, bezinteresownej, ludzkiej życzliwości...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski nie zgadzam się z tym co piszesz, masz prawo do swojej opinii, ale piszesz jakbyś nie miał pojęcia o konkurencji 😎

Miałem na światłowodzie 150Mb/s i płaciłem tak jak ty za 300Mb/s, teraz mam 1Gb/s i płacę też więcej niż Orange ma, od dawna mam opłatę za połączenie po słupach energetyki, operator musi zarobić i jak komuś to nie pasuje, to jest opcja zrezygnowania, tak poza tym net jest najtańszy, cena ogrzewania bije wszystkie moje opłaty 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@IreneuszCD Jasne, każdy ma prawo do własnego zdania. Nie oczekuję, że inni będą zgadzać się z moim. 

U mnie sytuacja jest zgoła odmienna, u mnie infrastruktura należy do spółki Światłowód Inwestycje (KRS 0000861724), powstała stosunkowo niedawno (bodajże niespełna 5 lat temu) i nie bazuje na słupach energetyki, a na własnych. Ważne że powstała nowa spółka i powołano nowy zarząd. Starano się przy tym skrzętnie ukryć powiązania, no ale cóż można było zrobić to nieco lepiej i jeszcze bardziej ukryć zależność od Orange Polska S.A.

 

Zrzut ekranu 2022-12-18 o 16.25.59.png

http://krs.infoveriti.pl/Swiatlowod,Inwestycje,Warszawa,KRS,0000861724.html 

https://rejestr.io/krs/861724/swiatlowod-inwestycje 

https://swiatlowodinwestycje.pl/ 

 

W Orange obecnie płacę 59,99 zł /mies. za 300 Mb/s (propozycja na 49,99 zł /mies.) - ta cena, gdybym teraz decydował się na zawarcie umowy po raz pierwszy wzrosłaby o właśnie jakie +/- 15 zł /mies. (opłata za dom jednorodzinny).

T-Mobile 300 Mb/s 80 zł /mies. (pierwsze 3 miesiące za 0 zł).

Netia 300 Mb/s 75 zł /mies.

Vectra 300 Mb/s 74,99 zł /mies.

 

Dwukrotnie miałem już nieprzyjemne incydenty z Orange, gdzie próbowano kilka lat temu naliczyć karę umowną za rzekome rozwiązanie umowy w trakcie jej trwania (był to okres, gdy umowy na neostrade przechodziły po zakończeniu na 6 miesięcy). Bodajże UKE bądź UOKiK reagowało - z tego co pamiętam dosyć medialna sprawa. Tak czy inaczej przeniesienie umowy do innego operatora wówczas nastąpiło zgodnie z zachowaniem terminów (w tym również tego 6-miesięcznego - przeniesienie nastąpiło właśnie po tych 6 dodatkowych miesiącach). Straciłem wówczas mnóstwo czasu i nerwów na wyprostowanie sprawy. Koniec końców Orange przyznało się do winy, jednak do dziś nie otrzymałem żadnych przeprosin.

 

Natomiast przy poprzedniej umowie na Światłowód (zamówienie przez stronę internetową), gdy zostało złożone zamówienie na internet 300 Mb/s za 49,99 zł /mies., to mimo to cudowne Orange przesłało umowę na 59,99 zł /mies. Wówczas konieczna była kolejna reklamacja w ramach której łaskawie przyznano rabat -10 zł /mies., aby koszt usługi wynosił zgodnie z tym co zostało zamówione. Na szczęście cały proces zamawiania miałem zarejestrowany więc posiadałem niezbite dowody.

 

Mimo wszystko nie zrażam się, korzystam dalej z usług, staram się nie dostrzegać co było w przeszłości po części z braku alternatywy, ale polityka pazernego operatora coraz bardziej mnie irytuje.

 

No cóż, każdy lubi co innego, niektórzy lubią być wykorzystywani, ja nie należę do tego typu ludzi...

Trzymam się zasad i warunków obowiązujących umów, chcę mieć możliwość wyboru i chcę płacić nie mniej, nie więcej tylko tyle ile jest w zawartej umowy. Wykluczanie ze względu na brak alternatyw czy na sam fakt tego, że ktoś mieszka w zabudowie jednorodzinnej uważam za niedorzeczne.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski u mnie dopiero w 2023 Orange sieć będzie robić i może skorzystam, ceny mają lepsze i kwestia tylko podłączenia 😎

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski jest jeszcze inne rozwiązanie. Możesz kupić patchcord 20 albo i 30 metrów i pociągnąć go z gniazdka na parterze do funboxa na II piętrze. Problem jest tylko z wtyczkami. Musiałbyś zrobić trochę większy przewiert w stropie i ścianach zeby wtyczka przeszła ponieważ sam kabla nie wyspawasz w gniazdku dlatego musisz mieć już z gotowymi wtykami.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

można też przewlec bez wierceń, po listwach i pod drzwiami. 1mm patchcord "niewidzialny" może się zmieścić. Może być problem z długością, bo dłuższych niż 20m niewidzialnych chyba nie widziałem - wtedy trzeba sztukować. Oczywiście, zarzucą za chwilę praktycy, że więcej złączy to większe tłumienie i może nie działać. Ale, jak to się mówi, u mnie działa. Cały potrzebny zestaw patchcordów i złączy można przetestować przed przyklejeniem - włączając nierozwinięty jeszcze zestaw pomiędzy gniazdko a FB w jego obecnym miejscu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pirenej tylko kolega chce się dostać na II piętro to bez wiercenia będzie ciężko.