Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8334
  • 33

Orange Światłowód Pro

chyba nie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 458
  • 2

Orange Światłowód Pro


@j131napisał(-a)

Piszesz że sieć była otwarta, ale trzeba było podać swoje dane logowania? To w końcu jak? Od strony bezpieczeństwa to mi trochę karkołomnie wygląda.

Działało to tak samo, jak w większości publicznych WiFi z autoryzacją. Sieć jest otwarta, ale żeby uzyskać dostęp do Internetu, trzeba się zalogować przez portal.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5999
  • 24411
  • 206

Orange Światłowód Pro

Czyli niezbyt to było wygodne. Nieporównywalnie mniej wygodne niż to samo na lotnisku, gdzie można spokojnie usiąść, laptopa rozłożyć i choćby sprawdzić pocztę. Nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś pod płotem rozsiadał się z laptopem. A autoryzacja przez przeglądarkę w telefonie w tym trybie to dodatkowa komplikacja. Dzisiaj, gdy każdy jakiś internet w telefonie ma, to rozwiązanie nie ma racji bytu. IMHO naturalnie. Zresztą nic nie wskazuje na to, żeby były plany przywrócenia.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1724
  • 7455
  • 60

Orange Światłowód Pro

Minus takiego hotspotu to zapychanie kanałów - szczególnie w bloku. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1242
  • 2

Orange Światłowód Pro

@j131otwarta w sensie bez hasła . Ale była strona hotspotowa do logowania i dane kazdy od orange dostawał własne . Na podstawie tych danych dostawałeś swoje ip niezależne od tego którego dostawała osoba czyj był Funbox . Dokonasz przestępstwa i od razu wiedzą że to ty a nie osoba do której sieci się podłączasz. Dla "właściciela" Funboxa jest bezpiecznie. Nikt przestępstwa na ciebie nie dokona. Jak się nie zalogujesz danymi to nie dostaniesz IP i neta nie będzie. A i co ważniejsze sieci były izolowane. Z jednej do drugiej nie przenikniesz. Inna podsieć inne IP publiczne itd. To tak jak masz tryb gościa(dodatkowa sieć)  też zazwyczaj masz izolowaną sieć tylko tam nie dostaniesz innego ip publicznego. Dane do logowania hotspota były oczywiście inne od danych logowania do mojorange. No wiesz niektórzy idąc przez miasto używają telefonu a nie laptopa. No teraz faktycznie z reguły ma się trochę tych Gb na koncie.Ogólnie to dawniej miało więcej sensu by, Ale zauważ w niektórych miejscach do kitu zasięg gsm a gdybyś był w zasięgu takiej sieci i musiał coś sprawdzić Nw odebrać ważnego maila sprawdzić rozkład jazdy autobusu/pociągu. a tu okazuje się że na gsm ledwo ci się strony ładują .

To nie mów mi, że nie skorzystałbyś. Bo nie uwierzę.

 

@tolekpowiedz to wszystkim zapychającym sieciom.z.  />.U_^.P;_-C.</. Też tam takie wiFree pełno po całej polsce


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5999
  • 24411
  • 206

Orange Światłowód Pro


@Emill1napisał(-a)

@j131otwarta w sensie bez hasła .


Otwarte sieci to zło. Połaczenie bez szyfrowania przesyłanych danych? Przez WiFi? Serio?

 


Ale była strona hotspotowa do logowania i dane kazdy od orange dostawał własne . Na podstawie tych danych dostawałeś swoje ip niezależne od tego którego dostawała osoba czyj był Funbox . Dokonasz przestępstwa i od razu wiedzą że to ty a nie osoba do której sieci się podłączasz. Dla "właściciela" Funboxa jest bezpiecznie.


Jakoś nie czułbym się bezpiecznie w tej sytuacji. Po co zachęcać kogoś przypadkowego do włamywania się do mojej sieci? Jestem pewien że jakaś podatność by się znalazła, to tylko kwestia czasu. Kto wie czy dlatego właśnie tego nie wyłączyli.

 


Nikt przestępstwa na ciebie nie dokona. Jak się nie zalogujesz danymi to nie dostaniesz IP i neta nie będzie. A i co ważniejsze sieci były izolowane. Z jednej do drugiej nie przenikniesz. Inna podsieć inne IP publiczne itd.

 


Masz na myśli że "w moim imieniu", bo "na mnie" to jak najbardziej może dokonać przestępstwa, jak mi się włamie. Nie wydaje mi się żeby FB były aż tak nieprzeniknione jeśli chodzi o separację, ale mogę się oczywiście mylić. To zresztą dyskusja akademicka, poczucie bezpieczeństwa oparte na niewiedzy jak działa kluczowy element sieci jest dla mnie żadne a cała sytuacja nie do zaakceptowania.

 


...

Ogólnie to dawniej miało więcej sensu by, Ale zauważ w niektórych miejscach do kitu zasięg gsm a gdybyś był w zasięgu takiej sieci i musiał coś sprawdzić Nw odebrać ważnego maila sprawdzić rozkład jazdy autobusu/pociągu. a tu okazuje się że na gsm ledwo ci się strony ładują .

To nie mów mi, że nie skorzystałbyś. Bo nie uwierzę.


Oczywiście że bym nie skorzystał. Poza wszystkim innym zasięgi sieci FB ledwie ledwie pokrywają średnie mieszkanie. Żeby z tego skorzystać na serio to musiałbym się chyba wbić komuś na chatę.

 


@tolekpowiedz to wszystkim zapychającym sieciom.z.  />.U_^.P;_-C.</. Też tam takie wiFree pełno po całej polsce


Ale przecież tam (też) można to wyłączyć, nie jest obowiązkowe. Niniejszym apeluję do zapychających: wyłączcie to badziewie, to jest szkodliwe!


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1724
  • 7455
  • 60

Orange Światłowód Pro


@j131napisał(-a)

@Emill1napisał(-a)

@j131otwarta w sensie bez hasła .


Otwarte sieci to zło. Połaczenie bez szyfrowania przesyłanych danych? Przez WiFi? Serio?

 



Może sieć być otwarta i można szyfrować ruch. Szyfrować można chociażby używająć VPNa lub w komunikatorach które zapewniają szyfrowanie e2e. Tak samo z SSL.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5999
  • 24411
  • 206

Orange Światłowód Pro


@toleknapisał(-a)

@j131napisał(-a)

@Emill1napisał(-a)

@j131otwarta w sensie bez hasła .


Otwarte sieci to zło. Połaczenie bez szyfrowania przesyłanych danych? Przez WiFi? Serio?

 



Może sieć być otwarta i można szyfrować ruch. Szyfrować można chociażby używająć VPNa lub w komunikatorach które zapewniają szyfrowanie e2e. Tak samo z SSL.


Ano można. Kiedy korzystam z takich wynalazków na lotniskach to zawsze właśnie w ten sposób, a  nawet wtedy staram się poruszać ostrożnie. Ale kluczowe słowo to "można". Zresztą i tak sporo można podsłuchać. To tak jakby do gniazdka sieciowego w domu mógł mi się wpiąć każdy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód Pro

Ponad rok mija od zapowiedzi 8Gbps i co? Nic.

Orange strasznie w tyle zostaje 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19390
  • 56023
  • 761

Orange Światłowód Pro

@Katamari od stycznia 2024 będzie. Jeszcze te kilkanaście dni trzeba poczekać.