Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1389
  • 3

Orange Światłowód Pro

Kiedy byłem nastolatkiem to wchodziła neostrada i tam overbooking był 200:1 ale mógł być bo były to czasy irc Maila i torrentow czy eMule.

 

Dzisiaj kiedy ludzie mają filmy w 8k spodziewam się innych wartosci ale o rząd wielkości mniejszych


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2131
  • 7861
  • 31

Orange Światłowód Pro


@trew22napisał(-a)

wszyscy lokatorzy w bloku jednocześnie mogliby odpalić torrenty i wtedy ta strona nasz.orange ładowałaby się ponad minutę.


i bez tego niewiele jej brakuje


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód Pro

Filmy w 8k? Sensownych treści w 8k praktycznie nie ma a nawet Euro 2024 w Niemczech będzie transmitowane….w FullHD upscalowanym do 4K….na platformach vod celowo obniżana jest jakość 4k ze względu na tzw ślad węglowy czyli nową obsesję ekooszołomów 

wiec możecie być spokojni że i 128 klientów na porcie GPON 2.5gbps da radę 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Orange Światłowód Pro


@impetiginisationapisał(-a)

Kiedy byłem nastolatkiem to wchodziła neostrada i tam overbooking był 200:1 ale mógł być bo były to czasy irc Maila i torrentow czy eMule.

 

Dzisiaj kiedy ludzie mają filmy w 8k spodziewam się innych wartosci ale o rząd wielkości mniejszych


 

To jeśli byłeś nastolatkiem wtedy co i ja to neostrada zaczynała się jako ADSL - na odcinku modem ADSL półka DSLAM nie było żadnego overbookingu. Za to na corze sieci - nazwijmy to w Polpaku-T:) rzeczywiści było ciasno....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Orange Światłowód Pro


@gigachadnapisał(-a)

 Moim zdaniem 1Gb/s na obecne czasy to jest świat i ludzie, a wszystko powyżej to póki co fanaberia dla geeków. 


ja chciałbym tylko napisać że to geeki popychają technologię do przodu. lepiej, szybciej, bezpieczniej. w sumie neostrada VDSL 80mbit/s też była spoko... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1389
  • 3

Orange Światłowód Pro

Masz rację, port w Polsce dslama i potem polpak. Ale mówiono w kuluarach że overbooking wtedy był 200:1. 

 

Dzisiaj przy tej konsumpcji danych wątpię. Ale u siebie właśnie w CH zauważam spadek - nie da się dobić do 7,6 Gbit w nocy jak dawniej.

 

Uroki XGS-PON. 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Orange Światłowód Pro

Już niedługo premiera Funbox 10

Ciekawe jakie prędkości będą ludzie wyciągać w realnych warunkach w bloku.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5596
  • 22717
  • 188

Orange Światłowód Pro


@trew22napisał(-a)

Już niedługo premiera Funbox 10

Ciekawe jakie prędkości będą ludzie wyciągać w realnych warunkach w bloku.


Dokładnie takie, na jakie zawrą umowy. Jeśli oczywiście będą dysponowali odpowiednio szybkim sprzętem u siebie. Nie widzę w tym nic szczególnie ciekawego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 83
  • 0

Orange Światłowód Pro

Kiedy ten funbox 10 ma być i skąd info? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 91
  • 1