Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Orange Światłowód Pro

Ja osobiście uważam, że podstawą rozwoju technologii FTTH powinno być doprowadzenie światłowodów do jak największej liczby odbiorców. Nawet niech to będzie najniższa prędkość FTTH, ale maksymalnie największy zasięg. Żeby nie doprowadzić do tego, że jedni będą mieli 10GB/s w domu (co dla mnie jest meeeega przegięciem, bo po co tyle), a inni 10mb/s adsl.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Orange Światłowód Pro

Podobne głosy były też aby nie dublować sieci w blokach (dwóch-trzech operatorów ma swoje sieci). 

Bardzo wysokie prędkości takie jak te pozwolą pokazać operatorowi że są w stanie zaoferować taką usługę, wszyscy rozmawiają o tym więc jest to też marketing. Jeszcze z innej strony biznes chociaż wydaje mi się że więcej klientów (nawet za wyższą kwotę do domów jednotodzinnych) jest/będzie chętnych do przejścia z ADSL lub VDSL na światłowód 300 Mbps, niż klientów w blokach z internetem 1000 Mbps którzy będą chcieli migtować się na internet 10_000 Mbps (tu jeszcze pytanie o cenę ale podejrzewam że będzie sporo wyższa niż w obecnie najwyższym pakiecie FTTH). W drugim przypadku właściwie klient nie odczuje różnicy w 99,99% przypadków - ping pozostanie tak samo dobrze niski a rozpędzenie sieci powyżej 1000 Mbps będzie rzadkością (pobieranie dużych plików i speedtesty chociaż to też nie zawsze o czym wspomniałem wcześniej w tym wątku). No i jeszcze sprzęt klienta - o ile coraz rzadziej można spotkać LAN 100 Mbps, to już LAN 1 Gbps jest standardem. WiFi z prędkościa > 1 Gbps - tu również potrzeba dobrego (dość nowego) sprzętu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Orange Światłowód Pro

A tu wideo z Miasteczo Orange ale akurat nie widać pingu -> https://youtube.com/shorts/HWPAaaiS-ZI?feature=share (link do wideo w formacie shorts na YouTube i nie mogę tutaj wstawić ponieważ nie przechodzi walidaji URL który jest inny niż do zwykłego wideo)

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Orange Światłowód Pro

Pomysł zrealizowany? 🙂

Tak jeszcze dodam, że myślę że ta prędkość wystarczy na 10 lat. 😄

Myślę że kolejny przeskok technologiczny to testy 100 Gbps ale chyba dopiero jak będę dziadkiem, chociaż kto wie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange Światłowód Pro

Chyba dla zwykłego konsumenta takiego jak ja takie prędkości są niepotrzebne, właśnie przedłużyłem umowę na światełko i podnosłem z 600/100 do 1000/300 - dla mnie i mojej rodzinki w zupełności wystarczy 😃


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Orange Światłowód Pro

Zgadza się i też o tym pisałem wcześniej. Ale może nie chodzi tu o konsumenta ale o to aby pokazać że technologicznie jesteśmy gotowi na przyszłość (nie wiadomo jak daleką). 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange Światłowód Pro

@tolek oczywiście masz rację, choć podejrzewam że znajdą się i tacy "Kowalscy" którzy kupią usługę chociażby dla samego szpanu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Orange Światłowód Pro

I dla speedtestów chociaż nie każdy serwer pozwoli wysycić takie łącze. 🙂

Ogólnie racjonalnie ciężko powiedzieć po co dzisiaj takie łącze. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Orange Światłowód Pro

Ja jestem za tym żeby za nazwą Orange Światłowód Pro stał symetryczny dostęp do sieci i ewentualnie stały adres IP na życzenie użytkownika. Dobre wyjście na świat (upload) jest obecnie mocno potrzebne. Wiem że sporo osób byłoby chętnych na taki manewr. Bp samo 10 Gbit brzmi pociągająco, ale kwotowo może nie być tak popularne. Natomiast symetryczny dostęp jest bardziej potrzebny i myślę że więcej takich dostępów można sprzedać.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Orange Światłowód Pro

zgłoś to w dziale Pomysły