Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

14.99 zł było w starych podpisanych wcześniej umowach. Przy przedłużeniu ona zostaje. Jak ktoś zawiera nową jest 20 zł. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Wiem, że stare umowy zostały ze starą kwotą, ale chodzi mi tak jak napisalem wyzej o nowe umowy. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6021
  • 24564
  • 209

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.


@Filip_PLnapisał(-a)

Dlaczego są adresy na których opłata za dom jednorodzinnych wynosi 14,99zł a na innych 20zł/mies. Z czego to może wynikać? (Chodzi mi o nowe umowy, a nie te do 03.2021)


To czyste spekulacje, ale jeśli faktycznie tak jest, to nie wydaje mi się żeby chodziło o magię adresu. Raczej o magię sprzedawcy. W końcu żadne umowy nie są zawierane według oficjalnych cenników, zawsze są jakieś mniej lub bardziej jawne promocje, upusty, rabaty. No może czasem się zdarzyć, że jakiś mniej ogarnięty senior zostanie potraktowany przez co bardziej obrotnego konsultanta umową na warunkach standardowych, ale to raczej patologia(!) niż reguła. Tak że jeśli komuś "zrabatują" (nie mylić z rabunkiem) tę opłatę całkowicie lub częściowo, to tylko się cieszyć 😀 i nie zastanawiać dlaczego 🤔.

Anonim

Nie dotyczy

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@Filip_PL  nowe umowy, jak było wcześniej pisane 20zl za przyłączenie do domku miesięcznie 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

A jak jest z umowami zawartymi kiedy nie obowiązywała oplata za utrzymanie? Mam umowe na której obecnie nie ponoszę takiej opłaty, a gdy chce przedłużyć to naliczają mi 20zł mimo że w cenniku jest napisane ze wysokość opłaty pozostanie bez zmian. Konsultanci twierdzą, że nie mają możliwości mi zdjęcia - zapewne jakiś błąd


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6021
  • 24564
  • 209

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@Filip_PL 

Przedłużenie umowy = nowe warunki.

Warunki na umowie terminowej która nie jest przedłużana powinny automatycznie przejść na czas nieokreślony, bez zmian. Ale czy tak jest zależy od tego czy taka klauzula jest w umowie.

No i każdą umowę można wypowiedzieć. Tak że jeśli operator dojedzie do wniosku że tę opłatę z Ciebie wyciągnie, to znajdzie na to sposób.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Pytam dlatego, że tak jest napisane w cenniku a też z tego co pamiętam to była jakaś data (w 2020 r.) zgodnie z którą podpisane umowy miały być na starych warunkach.

Anonim

Nie dotyczy

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Tam bywa z opłatą za domek - czasem na starej umowie nie ma a na nowej już wchodzi i nie da się jej zdjąć. Nie znam takiego zapisów które gwarantowałyby brak takiej opłaty w przypadku za ich aneksowania. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@Filip_PL Próbujesz przedłużać umowę przez strone www Orange czy przez konsultantów telefonicznie/w punkcie? U mnie przedłużenie przez stronę Orange przechodzi normalnie bez opłaty za domek.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

W internecie