Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Okazyjne prośby o zalogowanie do sieci WiFi


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Okazyjne prośby o zalogowanie do sieci WiFi

Witam,

 

jako, że jest to mój pierwszy post na forum, na wstępie chciałbym się przywitać 🙂

 

Konfiguracja mojej sieci:

Kabel telefoniczny -> Mój modem TP-Link Archer VR600 -> Master Google WiFi -> Switch -> Slave Google WiFi -> Android 9.

 

Mam bardzo dziwny problem z Internetem VDSL do 80 Mb/s. Okazyjnie na moim telefonie z Android 9 pokazuje się powiadomienie z prośbą o zalogowanie do sieci WiFi. Tego typu powiadomienia można spotkać w sieciach publicznych np. na lotnisku, gdzie po kliknięciu w powiadomienie pokazuje się strona do logowania gdzie można podać wcześniej zakupione dane konta. W moim przypadku jestem przenoszony na stronę, której screen załączam poniżej:

Orange.jpeg

Obecność grafik od Orange pozwala mi domniemywać, że ta strona oraz zapytanie o zalogowanie wychodzi ze strony Orange, nie z mojego sprzętu. Widać też, że Android odmawia nawet próby wykorzystania sieci WiFi ponieważ sądzi, że nie ma dostępu do internetu. Jednak w tym samym momencie, na komputerze podpiętym do tej samej sieci wszystko działa. Ostatecznie wystarczy zresetować połączenie do sieci WiFi na telefonie i wszystko wraca do normy. Z tego powodu nie byłby to problem, gdyby nie to, że w tym samym momencie inne moje urządzenia, jak głośniki WiFi itp. przestają być osiągalne w sieci i je już trzeba całkiem restartować (nie mają przycisku do restaru WiFi). To powoduje przerwania odtwarzania muzyki oraz inne problemy z urządzeniami innego typu (klimatyzacja, oczyszczacz powietrza).

 

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że FunBox 2.0 w ogóle nie jest podłączony nawet do prądu i nie gra roli w mojej sieci.

 

Gorąco pozdrawiam i proszę o pomoc 🙂

2 ODPOW. 2

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Okazyjne prośby o zalogowanie do sieci WiFi

Zmień serwery DNS w routerze np. na Google czyli 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i zobacz czy się poprawi.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Okazyjne prośby o zalogowanie do sieci WiFi

Właśnie takie miałem ustawione cały czas. W takim razie robię odwrotnie: zmieniam na domyślne i zobaczę, czy się poprawi 🙂