Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Dziwię się, że chce ci się kopać z koniem, którym jest Orange. Dla nich nie liczy się to, że masz słaby transfer ze strony X, dla nich liczy się to, że do ich serwera masz minimalną przepustowość zagwarantowaną w umowie.

I powtórzę to po raz setny - rozwiązaniem jest zmiana operatora albo kupno VPNa. Zgłaszanie awarii czy też rozmowy z ekspertami nic nie dadzą. Absolutnie nic.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

U mnie też byli technicy i powiedzieli, że to nie jest wina calej tej lokalnej linii dml itd. Ja to wiem, jak dzowniłem i zgłaszałem sprawe to im to tłumaczyłem ale to nic nie dało. Na pewno jest to problem na tym główym węźle * nie wiem jak to nazwać bo fachowcem nie jestem * łaczy mnie albo z Nowym targiem to mam poczatek 83.26 albo z krakowem to mam 83.30 na prądniku czerwonym, z tym głównym węzłem i na tych dwoch węzłach wystepują problemy, ruch sieciowy jest blokowany !!!!!!!!!!!!! albo na tych węzłach albo po prostu adresy z tych węzłów są blokowane gdzieś dalej, lub jak to technicy tłumaczyli, że moze tam wystepować przeciążenie własnie.  Jak to jest możliwe, że z większą połową serwerów prędkosc przy połączeniu wynosci max 1.5mb/s tylko mniesza ilosc działa poprawnie ? np youtube, Pisałem wczesniej, że problem minął, ale nie wiedziałem wtedy, że tylko na dwa dni, przez te dwa dni miałem całkiem inne ip 83.8, pewnie z innym węzłem mnie połaczyło i wszystko działało, więc tu wnioski sie nasuwają same dlaczego występuje taki problem. Moim zdaniem musza zostać sprawdzone te dwa węzły z ktorych te ip wychodzą. Ja już na dużo nie licze bo zgłaszałem problem i starałem sie najbardziej jak mogłem merytorycznie to  wytłumaczyć, i tak nic to nie dało. 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Czerwcowe wyniki Speedtestu tutaj


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Od miesiąca net działał całkiem dobrze... nie mogłem narzekać, aż byłem zdziwiony że Orange potrafi jednak dostarczyć światłowód bez lagów... do czasu. 2 dni temu miałem update softu funboxa 2.0...router sie restartował ze 3 razy. Myślałem że coś jest nie tak i router zdycha, ale wygląda na to że to tylko update. Nowa szata graficzna przy logowaniu, nowe pierdółki itp... no i zaczeło się. Niby ping w miare niski, niby nie ma utraty pakietów, ale w grach jest losowe opóźnienie. 5 sekund dobrze, a nagle delay dużo większy, i znów normalnie na pare sekund. Wyklucza to jakiekolwiek granie na poziomie. Ping jest stabilny, utraty pakietów nie ma ale opóźnienie skacze. Mam tak od 2 dni odkąd Orange wrzuciło swój update.

 

Cóż, nawet jeśli coś zaczyna działać dobrze to Orange zrobi wszystko by działało źle...

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan92 jaka to wersia softu ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Firmware: SoftAtHome SG10_sip-pl-6.2.19.17

 

Wersja oprogramowania Orange: FunBox2 step6

 

Tutaj jak ten nowy soft mniej więcej wygląda:

 

 

 

7BdP9UpxTte0xr4_J7vopw.png

 

 

FKTXmjyPQ1iK9Ts3U5Pn1A.png

 

A tutaj opcje które doszły: ubsJ3IrMSI6RKMvjaw3bSg.png

 

Wygląda na to że Orange wprowadziło te opcje dla ludzi którzy używają /ipv6. Zastanawiam się czy nie wrócić do /ipv6 i wymusić systemowo ipv4 ale domyślam się że będzie jeszcze gorzej...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Jestem posiadaczem VDSL do 80Mb/s
Niedawno dowiedziałem się że moja Sp.Mie. w Bochni
podpisała umowę z Orange na modernizacje do FTTH
z jednej strony ciesze się bo będe mógł zmigrować
na wyższy poziom z mojego obecnego łącza 30~35Mb/s
ale patrząc na wysokie pingi chyba słabe połączenia między operatorskie
to trochę mam mieszane uczucia
W moim bloku oprócz miedzi orange jest także skrętka
którą dawno temu położył lokalny dostawca internetu
a później odsprzedał Netii.
(zbiorcza antena radiowa na bloku)  do 8Mb/s
niestety ów operator niedawno poinformował mnie że nieopłaca
mu się modernizacja naszej sieci 😞
Mam komfortową sytuacje gdyż mój sąsiad za scianą
posiada netiaspota a ja mam poprzez WiFi

także dostęp do jego netu z Netii
Dlatego podziele sie z wami wynikami jakie zrobie teraz

ze swojego orange i radiowej Netii sąsiada aby zobaczyć różnice
między tymi operatorami

Orange Warszawa

Orange Paris Speedtest.net W.DC

Najdalej wysunięty serwer w Ame.Połu.B.TelecomChyba najdalszy serwer od Polski New Z. WiC

Na koniec Polska Kraków serwer ClassComoraz słynny serwer w Żywcu

=============================

a teraz netia radiowa do 8Mb/s

Orange Warszawa

Orange ParisSpeedtest.net W.DCNajdalej wysunięty serwer w Ame.Połu.B.TelecomChyba najdalszy serwer od Polski New Z. WiC

Na koniec Polska Kraków ClassComoraz słynny serwer w Żywcu


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Jeżeli chodzi o jakość połączenia a nie puste cyferki w prędkości (patrz orange), to tak jakbyś porownywal malucha (orange) z ferrari (netia i inni dostawcy). W Netii nawet w technologii adsl można mieć mniejsze opóźnienia jak w orange światłowód. A dlaczego? Bo ma jedno z lepszych połączeń na świat i oczywiście, uczestniczy w plix.
Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Banan92 napisał(-a):

Firmware: SoftAtHome SG10_sip-pl-6.2.19.17

 

Wersja oprogramowania Orange: FunBox2 step6

 

Tutaj jak ten nowy soft mniej więcej wygląda:

 

 

 

7BdP9UpxTte0xr4_J7vopw.png

 

 

FKTXmjyPQ1iK9Ts3U5Pn1A.png

 

A tutaj opcje które doszły: ubsJ3IrMSI6RKMvjaw3bSg.png

 

Wygląda na to że Orange wprowadziło te opcje dla ludzi którzy używają /ipv6. Zastanawiam się czy nie wrócić do /ipv6 i wymusić systemowo ipv4 ale domyślam się że będzie jeszcze gorzej...


Czyli zrobili wygląd jak Funbox 3.0 ja jeszcze nie mam dostępnej aktulizacji.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@-brtk- Co do światłowodu Orange to po usunięciu ipv6 na pingi naprawdę nie mogę narzekać. ipv6 rzuca po całej Polsce i traffic robi sie kiepski, ale ipv4 jest ok. Jedynie transfer do większości serwerów non-orange zaniżony.

 

Tutaj kilka testów ode mnie, światłowód 100mb. Testy robione głównie by przetestować ping. Nie wybierałem zagranicznych serwerów Orange by wyniki były miarodajne.

 

Orange Łódź, około 120km ode mnie (na speedteście źle pokazuje odległość)

 

Orange Warszawa, około 250km ode mnie

 

KoBa Białystok, około 500km ode mnie

 

Frankfurt, Niemcy

 

Turyn, Włochy

 

Paryż, Francja

 

Dublin, Irlandia

 

Madryt, Hiszpania

 

Tunis, Tunezja

 

Ankara, Turcja

 

Moskwa, Rosja

 

Nowy Jork, U.S

 

Los Angeles, U.S

 

Bombaj, Indie

 

Teheran, Iran

 

Nairobi, Kenia

 

Honolulu, U.S

 

Suva, Fiji

 

I tutaj jeszcze na deser północna Norwegia, blisko bieguna.

 

Pingi jak widać nie są złe, gorzej z prędkościami. Przez ponad 3 tygodnie wszystko było pięknie dopóki nie wrzucili update... pingi niby te same, brak utraty pakietów, stabilny net a jednak czuć skaczące opóźnienie w grach... nie mam pojęcia dlaczego i skąd.