Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obniżenie prędkości przez Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Obniżenie prędkości przez Orange

Witam,

 

Od ponad roku korzystam z światłowodu 1000Mb/s do tej pory byłem bardzo zadowolony z świadczonych usług. Dzisiaj dostałem telefon z Orange ,że muszą obniżyć prędkość internetu do 600Mb/s oraz wyślą odpowiedni aneks do umowy gdyż w moim regionie nie ma możliwości korzystania z szybszego łącza , absurd od roku korzystam 🙂 

Na infolinii nie można uzyskać żadnych konkretnych informacji.

Jeśli ktoś miał podobną sytuację lub wie czym to jest podyktowane to proszę o odpowiedz. 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Obniżenie prędkości przez Orange

@Eljott1k  nie masz internetu na linii innej firmy, która udostępnia Orange, bo wtedy takie zmiany są możliwe, duże osiedla też dostają ograniczenia gro teraz pracuje zdalnie, więc każdy chce jak najszybszy internet. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Obniżenie prędkości przez Orange

Może za dużo klientów podłączyli w okolicy i nie przewidują rozbudowy, a by zapewnić jakiś tam komfort użytkowania, migrują na niższe prędkości. 

Anonim

Nie dotyczy

Obniżenie prędkości przez Orange

@Eljott1k  nie masz internetu na linii innej firmy, która udostępnia Orange, bo wtedy takie zmiany są możliwe, duże osiedla też dostają ograniczenia gro teraz pracuje zdalnie, więc każdy chce jak najszybszy internet. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Obniżenie prędkości przez Orange

No tak kabel kładła Inea więc jest bardzo możliwe ,że tu jest jakiś problem. 

Anonim

Nie dotyczy

Obniżenie prędkości przez Orange

@Eljott1k  to się wyjaśniło, INEA ograniczenia dała, Orange musi się dostosować, nic z tym nie zrobisz. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Obniżenie prędkości przez Orange

@Eljott1kO trym się nie mówi, ale sieć szkieletowa nie jest z gumy...Jeśli inwestycje i podłączanie nowych abonentów idą pełną parą, to gdzieś tej pary może zabraknąć...Nie dziwi mnie jednak to, że Operator decyduje się na taki krok oficjalnie. Można przecież ograniczyć przesył, ale wtedy zaczną się reklamacje oparte na speedtestach średnio dostępnej prędkości...a ta będzie niższa od umownej.

Drugim aspektem może być właśnie niewydolność sieci Podoperatorskiej (czytaj: innego dostawcy okablowania). I tu zwarte w dobrej wierze umowy mogą być renegocjowane ze względu na układ międzyoperatorski


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Obniżenie prędkości przez Orange

Pewnie w 100% to rozumiem natomiast brak jakiegokolwiek uzasadnienia z ich strony skłonił mnie do szukania informacji tutaj. Co gorsza sympatyczna Pani która kontaktowała się z ramienia Orange stwierdziła ,że 600Mb/s mi wystarczy tak naprawdę nie znając moich potrzeb 🤣 Argumenty które przedstawiłem wpuszczała jednym uchem wypuszczała drugim. No cóż przynajmniej wiem na czym stoję. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Obniżenie prędkości przez Orange

@Eljott1kMy tu też opieramy się na informacjach zasłyszanych. Nie wiemy na 100%, ze to właśnie podawane przez nasz możliwe scenariusze są jedynie słuszne i mają zastosowanie w Twojej sytuacji.

Podpowiem jednak, że może warto się podpytać u innych użytkowników Neo czy także mają renegocjowane umowy, oraz u właściciela sieci optycznej czy są jakieś uwarunkowania techniczno-międzyoperatorskie dla zaistniałej sytuacji. koniec języka za przewodnika...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Obniżenie prędkości przez Orange

Tak też zrobię , dzięki za pomoc. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Obniżenie prędkości przez Orange

Dorzucę ciekawy wątek na Twitterze dotyczący wydajności sieci światłowodowej i komentarz z dyskusji: 

 

Warszawa (Zacisze w moim przypadku). Dział techniczny zna problem "ale nic nie mogą zrobić, dopóki infrastruktura nie zostanie rozbudowana, a stare centrale zastąpione przez nowe". Łącze jest "skrajnie przeciążone". Tyle się dowiedziałem na razie.

 

Zainteresował się tym rzecznik Orange także ciekawe jak się to potoczy.