Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3  Ja również dziękuję za wytrwałość w dochodzeniu do rozwiązania. Jak widzisz, aż nieprawdopodobne ale możliwe...Pozdrawiam


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

czyli problem po stronie klienta, a już operatora chcieliśmy zlinczować i spalić na stosie 🙂

Jednego tylko nie rozumiem. Monter nie podłączył swojego laptopa aby pokazać Ci że u niego wszystko działa ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

No właśnie nie ,sprawdzali tylko reflektometrem i na moim PC ,a ja sam sprawdzałem na trzech różnych  PC wszystkie z Windows 10 i wszystkie wskazywały wtedy podobne zaniżone parametry.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3 Właśnie tego się obawiałem. Cóż mam pomysł...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Tak to bywa. Na drugi raz pewnie już nie będą się rozstawać z laptopem 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@marder  Myślę, że póki Orange nie zweryfikuje procedur to takie rzeczy będą miały miejsce. Ile tracimy ( i Orange też) przez instalację wykonaną byle jak...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@agat13 tak też myśli Orange. Zatem niedługo zabroni korzystać z własnych routerów by mieć kanał zwrotny do lepszej diagnostyki. 😁

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Tylko, że w tym przypadku testy były wykonywane przy pierwszej instalacji do 1Gb/s na funbox 3 i to system automatyczny sam weryfikował i zgłaszał usterkę.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Ale oni maja procedury i to bardzo rozbudowane. Wystarczy że monter testu u klienta na funboxie nie zrobi to już za to kary lecą. Jednak myśleć przy robocie zawsze trzeba. Linia ok, na usłudze nikt limitu nie ustawił to coś musi być u klienta. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

By była pełna diagnostyka na dziś Livebox lub funbox musi być podłączony w sposób ciągły przez co najmniej 72 h. Inaczej logi od zaplecza dla technika mogą być mało czytelne.