Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3  czyli teraz jest ok. Przypomniało mi się że kiedyś u klienta miałem taką samą sytuację. Miał mieć 1Gb,,,a pomiary pokazywały sporo mniej. Po pomiarze łącza reflektometrem wyszło że na źle wykonanym spawie wykazywało duże tłumienie. Po naprawie tego spawu było ok. Może być także baaaardzo brudna wtyczka gdzieś po drodze i tlumienie też będzie większe, ale teraz to wróżenie z fusów


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Technicy jak byli to sprawdzali tłumienie i było ok. Czyścili też wtyczki .Podłączali reflektometr u mnie do gniazda oraz laser i szli z reflektometrem do skrzynki ze switchem orange. I niby wszystko jest ok .Parametry prawidłowe ,ale prędkości nie było .Dlatego przeszedłem na opcję 600.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Zastanawia mnie czy jakbym podłączył funbox 3 to by mi się połączył. To wtedy bym podał parametry łącza. Czy też jeśli mam ont to funbox 3 sie nie autoryzuje?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

jak masz onta i odpowiednio puszczone vlany to powinien się zautoryzować 

ps - jak rozumiem mówimy o ftth zarządzanym przez Orange a nie o BSA ? 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Tak ftth orange .Chodziło mi o to czy mogę odpiąć ont i podpiąć funbox 3 .Inaczej nie zobaczę tłumienia i poziomu sygnału optycznego.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

zawsze można zainwestować w miernik 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

ONT orange dostęp do panelu zarządzania


@przemo3napisał(-a)

Technicy jak byli to sprawdzali tłumienie i było ok. Czyścili też wtyczki .Podłączali reflektometr u mnie do gniazda oraz laser i szli z reflektometrem do skrzynki ze switchem orange. I niby wszystko jest ok .Parametry prawidłowe ,ale prędkości nie było .Dlatego przeszedłem na opcję 600.


Cudów nie ma. Coś musiało być nie tak. To nie switch tylko splitter 🙂 Może ktoś źle wykreował usługę na Olcie i zamiast 1Gb/s puścili Ci 600Mb/s. Monterzy tym się nie zajmują i powinni to zweryfikować z operatorem centrali.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3  Monterzy mają kontakt do Centrum Kreowania, gdzie od razu widzą wszelkie ustawienia. Ciekawe czy tam dzwonili?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Fakt splitter 😁.Technicy jak byli sprawdzić przyczynę niskiej prędkości dzwonili przy mnie gdzieś na centralę i otrzymali informację ,że na centrali jest ustawione 1Gb/s i nic z tym nie mogą zrobić a prędkość 650 Mb/s zawiera się powyżej minimalnej i za kolejne  bezpodstawne zgłoszenie i przyjazd techników wezwanie będę musiał zapłacić .Umowę miałem na czas nieokreślony ,dlatego przeszedłem na opcje do 600 Mb/s .Nie wygram z nimi w takiej sytuacji.🙄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3 Wygrasz,bo jeśli reklamacja jest zasadna to nie płacisz. Nawet jak obciążą to możesz się odwołać