Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

O co chodzi z ipv4?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

O co chodzi z ipv4?

Czy jakieś graniczne wartości ping są określone w regulaminach usługi Orange? Bo jeśli nie, to sorry...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

O co chodzi z ipv4?

Nie ma.

Ale od 1.01.2017 weszła tzw. neutralność sieci. Jeśli ktoś potrafi udokumentować to, że jakiś serwer z którym się łączymy jest gorzej traktowany przez operatora/dostawcę usług i ma długą chęć na reklamowanie poza Orange, to można próbować.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

O co chodzi z ipv4?

No, a ja wam powiem, że Orange jednak chyba może od siebie "dodać" lub odjąć" bo jak tylko zaczął się nowy okres rozliczeniowy i nowa umowa weszła w życie, to internet cudownym sposobem wrócił mi do stanu sprzed kilku miesięcy, czyli te 6 Mb/sEmotikon: Zaskoczony Niby żadne cuda, ale jest duża różnica przy pobieraniu.Czasem spada niżej, jeśli jest większe obciążenie na linii, ale tak, to jest stabilne.Robiłem przed chwilą test na stronie orange i wyszło 6,32 Mb/s, więc nieźle.Ping 45. Nie jest rewelacyjnie, bo do 10-ciu brakuje, ale jest lepiej, niż było.Widocznie jak widzą, że klient dalej zostaje, to go "bonusują" w ten sposób.Żart, oczywiście, ale coś w tym chyba jest, bo jak umowa zbliżała się do końca, to internet zwolnił.Ale i tak żałuję, że nie łapię się na vdsl.Przecierpię jeszcze te 2 lata i albo się wyniosę całkiem gdzieś indziej,albo może w międzyczasie będzie ten światłowód i zostanę w orange.Chyba za sam net do 100 Mb/s i jeden abonament komórkowy, nie płacił bym więcej, niż 100 pln? na dzień dzisiejszy, Globit z Kielc, czyli firma, która weszła w światłowód na moim terenie, oferuje 50 Mb/s za 60 pln i to pełna prędkość, a nie do, więc jest jakaś tam alternatywa.potrzebna tylko infrastruktura światłowodowa do mojej miejscowości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

O co chodzi z ipv4?

Każdy usługodawca tak robi ,z którym miałem do czynienia po kilku miesiącach zarówno z PINGIEM jak i maksymalną możliwą przepustowością na szczęście u Orange widać tylko wzrost PINGU bo "DŻITER" pozostaje na takim samym poziomie czyli idealnym.

W jednej z gier online ,które preferuje jest dużo poniżej 40ms ale gdy podpisałem umowę ta wartość była dużo poniżej 30ms więc jeżeli patrzy się na koszty jakie jesteś w stanie ponosić gdy masz do tego w swoim rejonie konkurencję bierzesz pod uwagę wszystkie dane.

Jedno trzeba przyznać przepustowość łącza w Orange jest na wyższym poziomie niż to co ta firma daje jeżeli chodzi o prędkość ściągania na przykład interesujących Mnie filmów przyrodniczych bo jednak oglądanie przyrody w ładnej jakości obrazu jest czymś przyjemnym dla oczu.

Na moich 600Mbits wyciągam z moim wolnym HDD miejscami 750-800Mbits zaś w jednej z gier online mam niższy PING średnio 8-10ms więc zakładam ,że po podpisaniu kolejnej umowy z Orange za jakiś czas znów ten parametr wzrośnie o tyle samo co był niższy.

Wziąłem wszystkie za i przeciw i wypadło ,że z Orange warto zostać kolejne lata.

Planuję za jakiś czas przetestować IPv6 więc zamieszczę wyniki.

 


8K VIDEO PRZYRODA SPEED TEST ŁĄCZA ORANGE FIBER 600MBITS 2017-12-10 10_54_08.png