Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

Witam, 

Dobiegł koniec umowy i zostałem zmuszony do zmiany technologi. W starej sieci ponad dwa kilometry od centrali mam teraz tv przez Internet. Wcześniej satelita. Powinienem mieć internet do 80Mb A mam 25Mb. Czy to będzie dobrze działać? Miałem w domu mieć zmienione kable na grubsze według rozmowy telefonicznej, a technik wymienił tylko dekoder na inny i nic więcej. 

15 ODPOW. 15

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1666
  • 5763
  • 67

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

@Jaker87  Działać będzie. Stabilne 20Mbs to takie minimum dla full HD, nawet powinno w miarę bardzo dobrze działać. 

5 lat temu próbowali wcisnąć TV w pakiecie z neo 10Mbs.

 

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/predkosc-internetu-do-ogladania-filmow-i-telewizji-onli...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55267
  • 660

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

@Jaker87  ja mam wątpliwości...

Na miedzi w technologii VDSL  te 25Mb/sek to minimum...w przypadku utraty parametrów po prostu nie będzie działać. Tym bardziej, że piszesz o 2 km linii, a dopuszczalna długość dla VDSL  to 1,4 km

Wklej parametry łącza DSL z modemu. 

Poza tym przy IPTV może być problem z netem , bo transmisja zabierze 8Mb/sek z transmisji, nie mówiąc o 4K, którego nie osiągniesz przy synchro 25Mb/sek

Jaki masz dekoder?

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

Pragnę wyjaśnić aspekt 4K w telewizji, czy sat czy internetowej, 4K przekaz jest poddany kompresji i max 25Mb/s jest, przeważnie 15Mb/s, mam TV co pokazuje online ile jest 😎

Jedno jest pewne, koło połowy transferu zje telewizja, lub więcej, po miedzi tylko tv satelitarna 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5724
  • 23228
  • 197

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.


@Jaker87napisał(-a)

...

 zostałem zmuszony do zmiany technologi. W starej sieci ponad dwa kilometry od centrali mam teraz tv przez Internet. Wcześniej satelita.

...

Czy to będzie dobrze działać?

...


IMHO nie będzie. Będzie albo TV albo internet. I to jak dobrze pójdzie.

Zmiana technologii odbioru TV z SAT na IP przy łączu internetowym innym niż światłowód jest pomysłem mocno problematycznym. Zastanawiam się czy użyto wobec ciebie środków przymusu bezpośredniego, czy tylko zwykłych technik socjotechnicznych z pogranicza szantażu?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2166
  • 7994
  • 32

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.


@j131napisał(-a)

Zastanawiam się czy użyto wobec ciebie środków przymusu bezpośredniego, czy tylko zwykłych technik socjotechnicznych z pogranicza szantażu?

"ale umowa się panu kończy, nie chce pan Internetu?" - na jedno wychodzi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5724
  • 23228
  • 197

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

@pirenej 

Przerabiałem to kiedyś na własnej skórze. Przez pół roku musiałem udowadniać, że usługa TV jest niemożliwa do świadczenia na tym łączu które miałem. Ostatecznie się poddali i dostałem to co chciałem, czyli internet plus telefon. TV miałem wtedy i tak z satelity i było w miarę OK.

Oczywiście teraz, przy wszystkich trzech usługach na światłowodzie, wspominam tamte czasy z niejakim rozrzewnieniem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

Dzięki za odzew. Dekoder został u mnie bez zmian funbox 2.0. Co do umowy pewnie dałem się podejść. Dostałem informacje, iż przedłużenie umowy jest tylko możliwe ze zmianą telewizji. Bez umowy zapłacę potrójnie. Parametry lini się polepszyly, a i w domu zmienią mi okablowanie na grubsze. Fakt wiem, że od czasu kiedy rodzice w czynie społecznym zakładali linie nic u mnie nie było robione. Może pół kilometra od domu coś robili jak już. Tak więc, w domu przydałoby się zmienić okablowanie, które można byłoby mocno skrócić. Jest jak dawniej, idzie przez cały dom jak kiedyś i wraca do modemu, który teraz jest blisko tam gdzie kabel wchodzi do domu. Główne gniazdko jest gdzie kiedyś był telefon stacjonarny. Dodatkowo od gniazdka do modemu mam zwykły kabel telefoniczny. Technik jednak zmiany wyśmiał przy 2 km od centrali i on w papierach ma tylko wymianę dekodera, a sprzedawcy się nie znają i nie ma czegoś takiego jak grubszy kabel.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

@Jaker87  gniazdko zrobić tam gdzie modem i kabel wchodzi do domu, starą instalacje usunąć 😎

Zgłoszenie zrobić i ci to poprawią, nie trzeba grubszych kabli 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Nowa umowa i zmiana technologi tv w starej sieci telefonicznej.

Na razie działa telewizja.