Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Orange ma słabe połączenia z serwerami zagranicznymi, nic to nie zmieni. Czasami na innych IP zaczyna wzrastać prędkość, tak jakby inne pule IP miały inne priorytety na świat. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

To dlatego kolega ma pełną prędkość a ja nie? Coś tu nie pasuje.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Na poprzedniej stronie napisałeś, że ma dokładnie tak samo jak Ty.

Zobacz na wstępie, czy masz dopisek /ipv6 na końcu loginu w routerze, jak masz, to go usuń i zapisz i sprawdź potem pobieranie.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

"Kolegę" miałem na myśli użytkownika Sebastian1 z forum, któremu leci na originie z max prędkością, natomiast prawdziwym kolega ma tak samo jak ja. Jak nie mam tego ipv6 to mam dopisać?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Możesz spróbować dopisać, a nóż pomoże na prędkość. Ale do gier nie polecam ipv6

Mi na originie przedwczoraj w UPC szło od 2 do 35MB/s na necie 300Mb/s, prędkość strasznie skakała, a pobierałem aktualizacje do Apexa, serwery muszą być przypchane😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Niestety nie miało to żadnego wpływu :(. A czemu nie polecasz ipv6?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Aktualizacja

Korzystając ze strony http://ftp.atman.pl , powinno lecieć z pełną prędkością, natomiast przez ethernet leci tylko z prędkością 10 MB/s. NATOMIAST, gdy łączę się na xioami mi 9 z wi fi, obok routera to leci z pełną prędkością, ten sam plik, z tego samego serwera czyli 60 MB/s. Dlaczego na wi fi mam osiągam pełną prędkość a na kablu cat 6 już nie? Moja płyta główna to GA-250M-DS3H, odinstalowałem sterowniki od karty, nie pomogło. 

 

Kolejna sprawa, jak podłączam kabel ethernet z tyłu komp. świecą się diody: ruda - ciągle, pomaranczowa - miga, czyli jest to połączenie 1Gb/s, natomiast na modemie świecą się: pomarańczowa - ciągła, zielona - miga, tak samo z ONT do modemu: pomarańczowa - ciągła, zielona - miga. Czy tu jest gdzieś problem? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Próbowałeś na innym kablu albo porcie routera? Ale to i tak dziwne, jak Ci na speedtescie ok pokazuje.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Rozwiązałem ten problem. Dla wszystkich, którzy mają windows 10, oraz podobne problemy należy w cmd wpisać komende: netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

W moim przypadku wzrosła prędkość do prawie pełnej prędkości możliwości łącza na hostingu http://ftp.atman.pl/ . Jednak dopiero po formacie osiągnąłem pełną prędkość. 75 MB/s z hostingu, na originie 60 MB/s, steam również.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Kocham Windowsa, w najbardziej niespodziewanych momentach potrafi zaskoczyć psuciem wszystkiego 😄