Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość internetu po kablu

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Niska prędkość internetu po kablu

Niestety nic nie znalazłem oprócz tego o czym już pisałem. Jedynie dodatkowo inne osoby z tą właśnie płytą wskazywały ten program: https://www.dobreprogramy.pl/TCP-Optimizer,Program,Windows,72751.html i wczytanie w nim Windows Default jako cos co pomogło rozwiązać ten problem. Może warto spróbować.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 47
  • 0

Niska prędkość internetu po kablu

@Chunin ten program też nie pomógł.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Niska prędkość internetu po kablu

To nie mam pojęcia w czym może być problem. Od strony komputera to praktycznie wszystko co znalazłem. Pozostaje użyć innego kabla dla 100% pewności, najlepiej tego który dostałeś z modemem od Orange.

Jest jeszcze tryb awaryjny windowsa z obsługą sieci, tam się powinny załadować tylko niezbędne programy więc jest szansa że cokolwiek blokuje działanie na wyższej prędkości się nie włączy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Niska prędkość internetu po kablu

Wymień najpierw ten kabel, nawet jak działa na innym komputerze, bo to są groszowe sprawy. Ja tu bardziej stawiam na uszkodzony port LAN w płycie głównej lub sama karta sieciowa (zdarza się nawet w nowych komputerach). Możesz spróbować przedmuchać wejście LAN, może jakiś syf się dostał i nie styka się końcówka kabla w wejściu i nie spina się na wszystkich żyłach. Jak Ci nic nie zadziała, to musisz reklamować płytę główną.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość internetu po kablu

@niedziala jeśli płyta jest na gwarancji to warto reklamować, bo nie wiadomo co wysiądzie później...jeśli nie, a nie chcesz instalować wszystkiego od nowa, najtaniej będzie wyłączyć tą kartę w systemie , a kupić inną i sprawdzić jak zadziała. Koszt rzędu 30zł to żaden wydatek, a nawet jak będziesz miał dwie w kompie, to nic nie tracisz...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość internetu po kablu

@niedzialaTo ja podeślę Ci jeszcze jedno miejsce w którym jest sporo odnośników do info jak sprawdzić czemu po kablu słabo działa

https://www.orange.pl/omnibook/domowy-internet-ma-niska-predkosc-po-przewodzie#

Warto zrobić testy z "tutaj"


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 47
  • 0

Niska prędkość internetu po kablu

Podłączyłem komputer do modemu kablem dołączonym do niego. Prędkość internetu podskoczyła do 300mb/s. Wygląda na to, że kabel, który kupiłem nie działa poprawnie z moim komputerem. Tylko czemu ten kupiony kabel działa z innymi urządzeniami a z komputerem już nie?

niedziala_0-1614768723281.png

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Niska prędkość internetu po kablu

Prawdopodobnie karta sieciowa jest niskiej jakości. Nigdy nie miałem ASRock ale z tego co wiem to raczej propozycje budżetowe ale może się mylę.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 47
  • 0

Niska prędkość internetu po kablu

Czy kupno lepszego kabla zniweluje ten problem?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7532
  • 28

Niska prędkość internetu po kablu


@niedzialanapisał(-a)

Podłączyłem komputer do modemu kablem dołączonym do niego.


Oto co Forum proponowało już kilka stron temu *). Jeszcze ze dwie, a cały komputer byś wymieniał.

 


@niedzialanapisał(-a)

Tylko czemu ten kupiony kabel działa z innymi urządzeniami a z komputerem już nie?

 


Tego Forum nie wie.

 

__EDIT__

---

*) Koledze @slav72  jesteś winien kliknięcie rozwiązania.