Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

To nie jest rozwiązanie Twojego problemu, ale obejście: VPN. Wykup sobie NordVPN i łącz się do ... Polski. VPN i tak się przydaje, nie tylko żeby korygować błędne geo.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 193
  • 655
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Pod pierwszym z podanych linków pokazuje mi że jestem w jastrzębiu-zdroju choć naprawdę przebywam w Częstochowie czyli około 70 km od tego miejsca


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Nie chcę się bawić w VPN a tym bardziej płacić, żeby naprawić złą geolokację, która powinna działać 😞 Nie miałem tego problemu, było dobrze przez prawie dwa lata 😞 Wkurza mnie, że Orange nie ma na to odppowiedzi.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8840
  • 70

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@AnonNetUsr Zmień konfigurację tak abyś miał dostępny adres IPv6 (dopisek /ipv6 w loginie). Będziesz wychodził przez CGNAT, którego adres może nie będzie się tak często zmieniał, a może i będzie bardziej zbliżony do rzeczywistej lokalizacji. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@Samotnick

 

Dzięki. To nie wpłynie negatywnie na moje ustawienia IPv4, port forwarding, itp?

 

Spróbuję jutro, bo pewnie router trzeba zrestartować.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8840
  • 70

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@AnonNetUsr Niestety wpłynie… przekierowania pójdą się kochać, DMZ też nie będzie dostępny. Radzę zrobić kopię konfiguracji aby mozolnie nie przywracać ustawień.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@Samotnick  No to nie mogę tego zrobić w tej chwili 😞 Nie chcę ryzykować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@AnonNetUsr 

Jeśli chodzi o mapy googla to u siebie ustaliłem co następuje.

 

W mojej konfiguracji ani lokalizacja ani jej udostępnianie nie były włączone - w W10 są w systemie trzy miejsca w których to można zrobić. Po pierwsze tutaj:

j131_0-1718129197777.png

Po drugie zaraz poniżej:

j131_1-1718129229992.png

W tym miejscu jest też ustawienie definiujące "domyślną lokalizację":

j131_2-1718129341004.png

 

U mnie domyślna lokalizacja była ustawiona na biegunie południowym, a pozostałe opcje były wyłączone.

Jest jeszcze w samej przeglądarce ustawienie kontrolujące dostęp poszczególnych witryn do tej informacji - to też miałem zablokowane (FF, to jest w ustawieniach prywatności).

 

W tych warunkach mapy googla nie mogły określić mojej lokalizacji.

 

Natomiast po ustawieniu domyślnej lokalizacji i odblokowaniu tych wszystkich opcji które wymieniłem mapy korzystają z "lokalizacji domyślnej".

IMHO takie wymuszenie jest znacznie lepsze niż zabawa z IP, bo lokalizacja oparta na IP jest zawsze mocno problematyczna. Oczywiście niektóre witryny nadal z tego korzystają, bo tej informacji nie da się zablokować (w przeciwieństwie do systemowej usługi lokalizacyjnej).

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Próbowałem tego, ustawiłem domyślną lokację w Windows i Google Maps i OSM wciąż owtierają się w innych miastach. Moje rozwiązanie było takie, że w skrócie do Google Maps i do OSM wpisałem moją lokację, na przykład:

 

https://www.google.com/maps/@51.072186,16.992063,16z

 

Wtedy mapa się zawsze otwiera w tym samym miejscu.

 

Ale to nie rozwiązuje problemu ze stronami jak lotto.pl, które identyfikują mnie porzez mój IP. Raz na tydzień gram w lotka i prawie za każdym razem musze restartować Funbox bo lotto.pl uważa, że jestem za granicą. Albo odłączam iPhone od WiFi i używam apki mobilnej lotto. Coś dziwnego się dzieje z moim adresem IP. Nigdy w życiu nie miałem takiego problemu. Tylko że w Polsce mieszkam dopiero od dwóch lat, większość życia spędziłęm za granicą. Może to jest specyfika internetu w Polsce? Nie wiem, nie mam pojęcia so się dzieje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6


@AnonNetUsrnapisał(-a)

Próbowałem tego, ustawiłem domyślną lokację w Windows i Google Maps i OSM wciąż owtierają się w innych miastach.

...


No to dziwne, u mnie ustawienie jest respektowane.

Zanotuj ten dziwny adres który jest interpretowany jako zagraniczny i podziel się, wcześniej nikt czegoś takiego nie zgłaszał. Na pewno nie masz jakiegoś VPNa aktywnego u siebie? Może coś z historii lokalizacji jest brane zamiast z aktualnej? Skoro mapy nie respektują ustawień systemowych, to nadal coś jest zablokowane i może wtedy przeglądarka "wraca do źródeł"? A już na pewno na iPhone nie powinno być problemów, przecież on ma GPS, powinien znać precyzyjną pozycję. Nie wiem jak działa strona lotto, może ona nie sprawdza lokalizacji, a wyłącznie IP (podobnie jak np. serwisy streamingowe). To generalnie nie jest takie proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Natomiast jakikolwiek byłby powód Twoich problemów, sytuacja jest intrygująca. Scenariusz Twoich działań jednak sugeruje, że to nie chodzi po prostu o IP, bo ten po resecie FB nie zmienia się do następnego resetu, więc taki "skuteczny" reset powinien wystarczać na 10 dni a nie "na chwilę". No chyba że reset pomaga na dłużej. Byłoby miło gdybyś zwrócił na te szczegóły uwagę.

 

PS. Jednak z oficjalnej dokumentacji wynika, że lotto też korzysta z systemowej lokalizacji:

https://www.lotto.pl/storage/files/2020/5/11/8ed5a4ac-5cf1-4d45-9854-0eec56b0a46a/Jak%20w%C5%82%C4%8...

Komunikat wyświetla się także wtedy, kiedy nie dostaje do niej dostępu.