Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 59
  • 0

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

@pawel__b   pytanie tylko dlaczego by to sie dzialo i dla pcta i lapka? sa naraz wpiete do routera.

 

co do speed & dupex ->caly czas jest na pc 1.0Gbps Full Duplex, na lapku: automatycznie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 612
  • 1222
  • 2

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

To zasadne pytanie, nie doczytałem że próbowałeś na pc i laptopie, rozumiem że żadnych jumbo frame nie uruchamiałeś?nie zmieniałeś wielkości MTU dla ramki Ethernet?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

@qreon Ja stawiałem na połączenie ONT - FB6 ale w sytuacji podobnych problemów u Twojego sąsiada sprawdziłbym miejsce instalacji skrzynki zbiorczej. W szczególności czy wychodzące z niej przewody nie są narażone na kontakt z czymś co „pracuje”.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 59
  • 0

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

@pawel__bnic z tych paramow nie modyfikowalem.

@Samotnick  tez sie wlasnie zastanawiam, czy cos nie zakluca tam sygnalu moze. wiem, ze siedzi skrzynka w garazu obok rozdzielni elektrycznej(mam tam licznik taurona). moze cos nie jest dobrze tlumione/za mala odleglosc od jakiegos pola? orange wsrzesil moje poprzednie zgloszenie. sasiad tez dolaczyl sie ze swoim. mam nadzieje, ze majstry sprawdza to jeszcze raz i ewetualnie podejda do mnie.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

@qreon W światłowodzie nic się nie indukuje. Jako „pracę” miałem na myśli możliwość zmiany położenia przewodów na skutek niestarannego montażu, ruchu pojazdów w garażu itp. Może jakiś spaw jest do poprawy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 59
  • 0

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

mały update:

-ciagle jest niestabilnie. aktualnie sredni ping to:

qreon_0-1724179145359.png

-ilosc losow/timeoutow ciagle sie zmienia,

-rozlacza neta srednio 2-3 razy dziennie.

 

Nie wiem jak to moze byc problem z mojej strony. Zglosilem sie ponownie do orange w celu otwarcia wczesniejszego zgloszenia. Czekam, az majstry drugi raz sprawdza infrastrukture.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 414
  • 1072
  • 7

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

W T-Mobile z grubsza poprawnie działa

1.png

Można jeszcze pomęczyć DNS Orange czy też tak się zachowuje.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2674
  • 9750
  • 51

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

@qreon podaj z FB poziom tłumienia sygnału optycznego w trakcie połączenia i w trakcie zerwania łączności. Możesz też profilaktycznie wyciągnąć i ponownie włożyć wtyczki od światłowodu i pomiędzy ONT oraz FB. Może być coś źle docisnięte albo zabrudzone.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5880
  • 23947
  • 202

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego


@mardernapisał(-a)

@qreon podaj z FB poziom tłumienia sygnału optycznego w trakcie połączenia i w trakcie zerwania łączności. Możesz też profilaktycznie wyciągnąć i ponownie włożyć wtyczki od światłowodu i pomiędzy ONT oraz FB. Może być coś źle docisnięte albo zabrudzone.


OP ma ONT, więc sygnału nie sprawdzi, a kabel ONT  -FB był pierwszą rzeczą którą sugerowaliśmy do sprawdzenia, i jest on bez zarzutu, a przynajmniej tak @qreon relacjonował.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5880
  • 23947
  • 202

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego


@qreonnapisał(-a)

...

Infrastruktura jest dzierżawiona przez orange od Światłowód Inwestycje. Od orange mam ONT i funboxa 6.


Czy ostatecznie zdecydowałeś się na próbę wyeliminować ONT i podłaczyć FB6 bezpośrednio do światłowodu? Niektórzy to wcześniej sugerowali, a sam pisałeś coś o przełączaniu przewodów, jednak jednoznacznie nie napisałeś czy i taką konfigurację też sprawdziłeś. Pytanie tylko czy o ONT specjalnie zabiegałeś, czy dostałeś go z automatu? Bo jeśli o ONT nie zabiegałeś, a go dostałeś, to nie możesz go wyeliminować, jest obowiązkowy. Ale jeśli dostałeś go tylko dlatego, że sam chciałeś, to możesz spróbować - operowanie wtyczkami światłowodowymi nie jest specjalnie trudne, choć oczywiście trzeba uważać bardziej niż przy RJ45. Gdyby dało się podłączyć FB do światłowodu bezpośrednio, to zyskałbyś dodatkowe narzędzia diagnostyczne, i to o czym pisał @marder byłoby aktualne.