Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego


@qreonnapisał(-a)

...

- hw nic sie nie zmienilo od mojej przerowadzki(polowa lipca), nie mialem takich problemow w UPC na poprzednim mieszkaniu. Z tym, ze tam mialem neta z koncentryka.

...


No czyli jednak sporo się zmieniło. W szczególności wszystkie kable. Piszesz że "wszystkie skrętki wymieniłeś", ale czy je sprawdziłeś?

Defektywny może być np. port eth w ONT, albo wtyczka w tym kabelku. Albo gniazdko po drodze. Coś czego nie było poprzednio.

Jeśli sam zarabiałeś gniazdka/wtyczki to bardzo łatwo zrobić to niedoskonale, zdarzało mi się to wielokrotnie.

Oczywiście może też wchodzić w grę jakieś uszkodzenie czegoś wyżej w sieci - stąd tak pomocne byłyby dane od sąsiadów.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

@j131tak, dostalem jedna nieekranowana od orange i tez ja na nowke wymienilem. gniazdka jak i przylacza robil deweloper. Wiec zrobilem najkrotsza droge gniazdo do meiszkania -> ont -> router. Kazda skretke wymienilem na nowa, 6e.

Ale to chyba juz nie wazne, W koncu zlapalem sasiada. Tez ma orange. Tez go rozlacza co jakis czas. Do tego jak podpialem sie pod jego wifi to tez aktulanie ma okolo 3% lossow. Pytanie jak to moge przekazac do orange? Ostatnio dzial techniczny odprawil mnie z kwitkiem, bo u nich jest wszystko ok i oni nie odpowiadaja za "pingi". Jakie logi moga ich przekonac do slusznosci mojej sprawy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13741
  • 56525
  • 668

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego

@qreon Na testy podepnij FB bez ONT i zobacz jak będzie dobę działało bezpośrednio na FTTH i ONT wbudowanym w FB. Wyeliminujesz uszkodzenie ONT i ewentualnie eth pomiędzy urządzeniami

P.S. Trudno będzie to udowodnić, a zmusić do współpracy w celu wyeliminowania, jeszcze trudniej. 

Na czacie wyślij screeny z tych przerw i poproś o skierowanie do działu technicznego 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 1214
  • 6

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego

@qreonJa miałem na myśli wyłącznie IPv6 na WAN a nie w sieci lokalnej.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego

@agat13  dzial techniczny odeslal mnie tutaj xDDD ale mowie, teraz widzac, ze sasiad ma te same problemy obstawiam jednak usterke u dostawcy. moze gdzies swiatlowod jest w budynku walniety. i nie rozumiem tez jednej rzeczy. odlaczam ONT, przepinam sobie kable. a orange nie widzi tego jako przerwy uslugi? To na jakiej podstawie okreslaja, ze u mnie jest non-stop sygnal? cos mi tutaj nie gra.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego

@atlas_cudow  oki, dzieki za wyjasnienie. sprawdze to jeszcze.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1925
  • 9404
  • 76

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego

@qreon Masz dla porównania. Usługa stabilna, bez problemów ze zrywaniem sesji.

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5530 ttl=118 time=4.48 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5531 ttl=118 time=3.34 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5532 ttl=118 time=2.35 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5533 ttl=118 time=2.89 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5534 ttl=118 time=1.32 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5535 ttl=118 time=4.94 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5536 ttl=118 time=2.87 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5537 ttl=118 time=5.96 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_seq=5538 ttl=118 time=3.74 ms
^C
--- 8.8.8.8 ping statistics ---
5538 packets transmitted, 5433 received, 1.89599% packet loss, time 5822ms
rtt min/avg/max/mdev = 1.284/4.074/127.709/3.452 ms

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13741
  • 56525
  • 668

Niestabilne działanie usługi internetu domowego światłowodowego

@qreon  wszystko gra...odłączenia modemu, ONT czy zwykłe zasilania są widoczne w systemach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego


@qreonnapisał(-a)

...

Jakie logi moga ich przekonac do slusznosci mojej sprawy?


Na pewno na wspomnienie o pingach zostaniesz odesłany na drzewo. Tak że tego unikaj. Natomiast to co napisałeś wcześniej: o synchronicznym zrywaniu wszystkim użytkownikom dostępu do usługi (gry, rozmowy, filmu, VPN etc.), powinno być przekonujące. To, że takie same problemy ma sąsiad (najlepiej gdyby zgłosił identyczną reklamację), to też argument. Generalnie chodzi o to, żeby zgłoszenie trafiło na właściwe tory techniczne, o co w tym wypadku może być trochę trudno, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, dużą dozę asertywności i spokojnie argumentować do skutku.

PS. Jeszcze jedno: staraj się nie antagonizować, tylko znaleźć wspólny front. To nie jest istotne kto ma rację ("słuszność sprawy"), tylko żeby usługa była świadczone zgodnie z umową, tak żeby klient był zadowolony a firma miała się czym pochwalić (i mogła zarobić na tym i kolejnym zadowolonym kliencie). Rozwiązanie problemu jest w interesie obu stron, jeśli uda ci się przekonać "konsultanta" do tej tezy, to już będzie dobry początek.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 607
  • 1204
  • 2

Niestabilne działanie usługii internetu domowego światłowodowego

Dla mnie to wygląda na warstwę fizyczną połączenia pomiędzy laptopem a routerem dlatego trzeba sprawdzić ustawienia karty sieciowej w laptopie zwłaszcza duolex i prędkość (klasyczny komunikat General failure) ale trzeba się przyjrzeć czy coś nie było zmieniane w konfiguracji karty