Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilna linia i bledy es i ses


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Witam mam problem z neo od jakiegos czasu. Dzisiaj technik był i rzekomo naprawił linie, mowil, ze nie ma bledow i jest wszystko juz ok jednak internet dalej sie rozlacza dosc czesto a liczba bledow jest zatrwazajaca. Prosze o pomoc bo mam juz dosc wiecznego uzerania sie z orange i jej technikami. 

81 ODPOW. 81

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz niestety, tylko technicy są w stanie usunąć usterkę,jeżeli to wina centrali lub linii.

Ze swojej strony możesz sprawdzić przewody od gniazdka abonenckiego do routera. Wymienić na nowy przewód, najlepiej, żeby router był podłączony bezpośrednio. Zaobserwować jak działa po modyfikacjach i jeżeli dalej są problemy, to niestety ponownie zgłosić.

Przy następnej wizycie techników trochę warto ich przypilnować i co nieco podpytać odnośnie jakości linii i pracy centrali.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz Zacznij od sprawdzenia stanu łącza i zrobienia screena z menu modemu z parametrami liniowymi. Zerkniemy i  coś może podpowiemy. Jaką masz usługę i prędkość umowną?

@ketrasaArtur słusznie podpowiada, że warto sprawdzić i zweryfikować poprawność sieci w domu. Warto też ustalić czy łącze do domu dostarczone jest drogą napowietrzną (słupy, podwieszka do budynku) czy podziemną (jeśli jest to dom wolnostojący), lub instalacje do mieszkania (dom wielorodzinny). Co mówili monterzy po naprawie? Co poprawili?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Technik powiedzial,  ze przy domu bylo cos nie tak z linia i naprawil. Mam neo do 10mb ze slupa. Oto screen z modemu


Screenshot_20201020-122940_Chrome.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Technik jeszcze powiedział,  ze stabilizacja łącza moze potrwac do 5dni. Czy to nie jest zbyt dlugo?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz Fakt, jak na 12 minut sporo błędów. Tym bardziej, że i SNR poniżej minimalnego poziomu. Niestety na tym modemie nie widać szczegółowej informacji o błędach. Czasem mogą wynikać z uszkodzenia modemu, ale w większości wynikają ze stanu łącza. Sądząc z prędkości masz około 3 km linii (oczywiście teoretycznie) jak daleko jest od słupa przy domu do słupa z większą puszką (opisaną oznaczeniami technicznymi)? W jakim stanie jest kabel wchodzący do budynku, ile masz w domu gniazdek telefonicznych i czy (jeśli masz linię analogową, a nie VoIP) masz prawidłowo założone mikrofiltry do aparatów?

Anonim

Nie dotyczy

Niestabilna linia i bledy es i ses


@Marekspawacznapisał(-a)

Technik jeszcze powiedział,  ze stabilizacja łącza moze potrwac do 5dni. Czy to nie jest zbyt dlugo?


Wszystko zależy od łącza, więc do 5 dni to normalny termin, tylko nie wyłączaj rotuera w tym czasie, bo synchronizacja trwać będzie dłużej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz Po co mówić o stabilizacji z taka ilością błędów w takim czasie? Prędkość spanie z tych prawie 7Mb/sek na 3-4Mb/sek. Trzeba dokładnie sprawdzić łącze. Zacząć od kabla między centralą, a szafą (bo najprościej) i później wymienić parę na kablu do słupa od szafy..Tak powinien zadziałać technik, gdy gołym okiem widać problemy z błędami...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Probem w tym , ze technik powiedzial ze nie ma juz bledow po usunieciu usterki,nawet mi cos pokazywal ale bylem zaspany i sie nie przyjrzałem. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Do duzej skrzynki bedzie jakies 2,5km fakt, mam jedno gniazdko do ktorego mam tylko podlaczona neo. Kabel przy domu ponoc byl uszkodzony i zostal naprawiony. Jesli chodzi o predkosci to zawsze najlepiej dzialal przy ok 4mb, przy wyzszych predkosciach czesto zrywa a ja duzo gram po sieci i zwyczajnie denerwuje.