Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

Witam serdecznie, 
Mam problem gdyż stałem się posiadaczem nieruchomości które posiadało łącze neostrada + tv. W efekcie nabycia nieruchomości dotychczasowa właścicielka rozwiązała umowę. Cały szczęśliwy chciałem umowę z orangę nawiązać ponownie. Niestety tu pojawiły się schody gdyż jak się okazuje nie mogę tego zrobić ponieważ orange nie chcę ponownie jej zawiązać. Pan Kierownik oddziału rozkłada ręce bo technik powiedział, że on nie zamontuje - sieć jest przestarzała. Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Przecież to łącze dalej tam jest i ja akceptuje to, że jest to łącze przestarzałe. Dodam tylko, ze dzwoniliśmy do orange przed zawiązaniem umowy i dostaliśmy informację, że jest tam przyłącze.
Co mam zrobić z nieruchomościa która nagle straciła stabilne łącze internetowe ? Dodam tylko, że pracuje zdalnie i było to jedno z kryteriów zakupu. 

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36576
  • 1369

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

Niestety Orange nie gwarantuje nowych podłączeń. Trzeba było zrobić jako cesję starej umowy. Teraz będzie trudno coś załatwić.

Ew. być może łącze jest zajęta przez starą usługę w systemach. Ile minęło czasu od wyłączenia starej usługi? jaka to technologia?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22240
  • 183

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

@Silhouette90: Co ma technik zamontować? Jest tam telefon po linii analogowej? Na tym chcesz mieć internet? Tak? Czy chcesz nowe przyłacze w innej technologii? Jesli na łączu działała IPTV i internet to nie widzę w jaki sposób może ono być "niedobre".


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

Z tego co wiem było jeszcze zajęte w systemach ponieważ nie została do końca rozwiązana usługa związana z TV. A reszta maksymalnie miesiąc.

Szkoda, że w salonie Pan nie zająknął się nawet o tym, że mamy zrobić to jako cesję tym bardziej, że załatwiane było to przez ten sam oddział.   

Jeśli jest zajete to mam to zrobić jako cesję ? 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

To samo przyłącze w tej samej technologi które było, był kabel do 10 mb 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13095
  • 53770
  • 629

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

@Silhouette90Sieć to organizm zmienny. Dziś może być możliwość, jutro nie...dlaczego? Bo sąsiad założył na ostatniej parze łącze pod usługę szerokopasmową. Kable mają określoną pojemność i nie da rady jej zwiększyć dla usług szerokopasmowych (czytaj: neostrady).

Twój przypadek jest indywidualny. Zależy kiedy stare łącze zostało zlikwidowane, jak wygląda obecnie zajętość kabli (tych od szafy do słupa/słupka, a nie tych do domów) i zajętość wyposażeń na centrali telefonicznej...Powiedz jaki był oficjalny powód odmowy?

Kolejnym aspektem sprawy jest starzenie się sieci. Stara usługa mogła mieć jakąś minimalną prędkość (własnie zależną od długości łącza czy jakości kabli miedzianych) i monter może mieć świadomość, że nowa opcja prędkości na tej linii po prostu nie ruszy (lub ruszy z prędkością śmieszną jak na dzisiejsze potrzeby) i zabezpiecza Operatora przed setkami reklamacji wynikających w przyszłości z prędkością i działaniem usługi..

Jak widzisz aspektów sprawy wiele

TV musiała być SAT-kowa. Jeśli zaś usługa jest zdjęta zasoby mogą być wykorzystane ponownie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

Odpowiedz z DISU (cokolwiek to znaczy) : 

Poprzednie łącze zestawione było w technologii napowietrznej i nie działało stabilnie.

Aktualnie jak badane są parametry łącza do zestawienia (zgodnie z odpowiedzią z SD) nie zestawia się łącze gwarantujące realizację zamawianej usługi.

W związku z tym brak możliwości realizacji usługi.

 

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to prędkość oszałamiająca, ale jakaś tam była - przy dołożeniu do tego LTE wystarczyłoby 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22240
  • 183

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci


@Silhouette90napisał(-a)

To samo przyłącze w tej samej technologi które było, był kabel do 10 mb 


Na "kablu do 10mb" IPTV na pewno nie działała poprawnie. Chyba że było to kombo z SAT. Ale to w tej chwili dla Ciebie najmniej ważne.

IMHO powinieneś się starać "przejąć" działającą usługę na zasadzie cesji - tak jak sugerowali inni. Ale jak się nie da to się nie da. Może bez TV by przeszło?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13095
  • 53770
  • 629

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

@Silhouette90To trochę słabo. DISU to niestety dość kompetentny opiniodawca. Trudno nam się w tej kwestii wypowiadać, bo to niestety aspekty techniczne łącza, do czego nie mamy niestety dostępu. Coś jednak wymyślimy i podpowiemy jak rozmawiać z Operatorem

Mogę się tylko obawiać, że o cesji po wypowiedzeniu umowy przez poprzedniego użytkownika może nie być mowy...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36576
  • 1369

Niemożność podłączenia się do istniejącej sieci

Jeśli do tej pory było niestabilne 10 mega, to nowej usługi z TV nawet bo SAT nikt Ci nie sprzeda i nie da zgody na podłączenie. Spróbuj ew. sam internet najpierw.