Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

Witam,

 

ogólnie działa wszystko, prócz wymienionych aplikacji. Połączenie z jakimkolwiek serwerem TeamSpeak 3 z listy https://www.gametracker.com/search/ts3/ są odrzucane. Do Discord'a można się zalogować, ale po dołączeniu do kanału głosowego mamy co chwilę komunikat 'Brak trasy' świadczący o niemożności nawiązania połączenia głosowego. W zanadrzu mam internet LTE od Plus i po przełączeniu się na niego połączenie z w/w serwisami jest możliwe. Niestety to nie to samo co światłowód... 
Urządzenie do Światłowodu to Funbox 3.0.

Proszę Was o pomoc przy rozwiązaniu tego problemu.

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

@Akama zauważyłem, że WP Pilot nie działa na internecie od Orange. Zgłaszałem kilkakrotnie sprawę i za każdym razem dostawałem odpowiedź, że sprawa rozwiązana, a apka dalej nie działa. 

Albo będziesz miał podobny problem jak ja, albo serwery są przeciążone i dla tego nie chcą połączyć danej usługi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

Tak łatwo nie dam się zbyć. Mogę jeszcze na siłę inny router do światłowodu ogarnąć, ale chyba nie w tym rozwiązanie, skoro Funbox jest ochoczo rozdawany. Serwery nie są przeciążone, a z pewnością nie te zdalne, z którymi próbuje się połączyć, skoro przełączenie na inne medium od razu rozwiązuje problem. Internet to konkretna usługa i jeżeli w warunkach jest zapis o niemożności korzystania z jakiegoś serwisu za jego pośrednictwem to powinno być to wpisane inaczej będzie reklamacja i spór.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

Podejrzewam, że w jakiś sposób Cybertarcza ogranicza dostęp do niektórych usług, ale mogę się mylić. WP Pilot na innym internecie niż Orange śmiga bez problemu. Coś jest blokowane po stronie Orange, a ponieważ internet światłowodowy nie mam od Orange, więc dałem sobie spokój z reklamacjami.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

To że jest blokowane to oczywistość, natomiast ograniczanie bezpiecznej funkcjonalności jednej usługi przez działanie drugiej to jakieś kuriozum.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

@Akama ciekawe czy przez VPN by działało? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

Domniemam, że pewnie będzie, bo łączę się zdalnie z firmą przez VPN i nie ma problemów, tylko wtedy to jest połączenie na innym porcie z dodatkowymi opóźnieniami, jeżeli idzie o korzystanie z innych, działających w orange, serwisów. Nie chcę korzystać z jakichś protez, skoro mamy XXI wiek, no i internet od Orange taki dobry.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

Akama w ustawieniach na stronie funbox(192.168.1.1) wejdz w zaawansowane i zmień poziom zapory(firewall) na niski i zapisz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

@matt_cobosca  W ustawieniach mam wpisane pewne reguły, które ogólnie nie działają. W innym, już rozwiązanym, temacie o tym wspominałem, że zmiany w NAT i zaporze sieciowej nie mają wpływu na działanie, co potwierdził inny użytkownik @jaryn pisząc, że Funbox nie odblokowuje portów, choć w ustawieniach urządzenia mamy takie opcje.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Nie można się połączyć m.in z serwerami TeamSpeak i czatem głosowym Discord

Zrób jak pisalem a w dodatku w połaczeniu z internetem w loginie dodaj przedrostek BEZ_OcHRONY-login neo. Jak nie zadziała to Ci stawiam  jak zadziała to Ty mnie.