Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

FTTH, komputer podłączony kablem z routerem. Monitor 1440p. Mój PC i monitor spełniają wszystkie wymogi streamingu w 4k.

H264 w 1080p i HEVC w 1440p:netflix_bitrates_hevc.png

HEVC jest oczywiście ostrzejszy, bo natywna rozdzielczość monitora, ale widać artefakty przy dynamiczniejszych scenach. Mogę zmusić netflix także do streama w 4k ale bitrate jest dokładnie taki sam jak w 1440p... ktoś wie dlaczego tak jest? Gadalem pare dni temu z supportem netflixa przez chat ale nie byli mi w stanie pomóc, mieli dalej skierować sprawę do "specjalistów" i oddzwonić w zeszły poniedziałek. Niestety nie zrobili tego 🙂 przez VPN to samo. Wszyscy moi znajomi maja dużo większy bitrate. Plan Ultra HD Premium. Czy to może być problem Orange?

Jakie wy macie bitrate'y, na moim screenshocie jest w obydwu przypadkach Wiedźmin S1:E1; ctrl+shift+alt+d.

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

Jaki procesor? Karta graficzna?

Pokaż test na fast.com

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

fast.png7700k + gtx 1070

Anonim

Nie dotyczy

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

@Flocc  piszesz o znajomych, ale może oni mają lepsze/ mocniejsze komputery i w nich karty graficzne, inna kwestia już dostawca netu, ale raczej nie ma to wpływu jeśli masz światłowód.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

A próbowałeś na vpn zmienić serwer na kraj spoza eu, eog i nie uk? Obecnie Netflix losowo osobom zmniejsza bitrate z uwagi na pandemię.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

@Piotrekk85  Niestety teraz tylko mam dostęp do prostego vpna, gdzie nie mogę zmienić lokalizacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

Przetestowałem jeszcze raz w 4k przez DSR i jest lepiej teraz o dziwo, wczesniej w 4k mialem taki sam bitrate jak w natywnej (1440p):

4k.png

na pewno lepiej to wygląda, niż w 1080p w h264 i 1440p w HEVC przy 1200 bitrate.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Netflix, słaby bitrate na PC. Jak jest u was?

Obraz jak żyleta w 4K żadna telewizja Ci nie zagwarantuje bo kompresja jest i to spora. Pozostają jedynie płyty blu-ray lub zapis z kamer 4K.