Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

Ostatnio spadł mi transfer neo z 8 na 4-5 mb. Mimo reklamacji Orange ma wywalone na to. W końcu zgadza się z umową. Czy w takim wypadku można to jakoś reklamować? Jeśli nie da się tego naprawić z ich strony to zostaje mi tylko szukać lepszej oferty. Ktoś miał taki przypadek?

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

Pokaż jakieś statystyki dsl/xdsl z modemu/routera.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/7/20/5233980b746ea75ffab1f97a7000050c-full.png

 

To obecne statystyki z routera i speed testów. Nie widziałem aby przez ostatni okres było ponad 5,5 mb. Oczywiście router funbox to taki sam złom jak livebox więc nie mam co się nim zajmować. Gdy miałem 2 mb to w nim pisało że mam 4... Czasami net mi się tnie i bywa że połączenie zerwane. Nie mam zamiaru kolejny raz dzwonić, zgłaszać usterek, tym bardziej że orange staje się coraz bardziej wyzyskujące tworząc płatne linie pomocy technicznej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

Płatna infolinia funkcjonuje juz 10 lat. Usterkę można za darmo zgłosić na czacie.

Co do zdjęć - bardziej mi zależało na całych statystykach - ile błędów itd.

Jak szukasz podkładki na to że usługa nie działa prawidłowo, wykonaj pomiary certyfikowane na speedtescie pro.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

Wcześniej była bezpłatna i nie było to 10 lat temu. Usterki na czacie nie można zgłosić gdy internet przestanie działać. To oczywiste i nie trzeba tu nawet nad tym myśleć.

Poza tym ja tu nie mam zamiaru tracić czasu na statystyki i inne głupoty jeśli dobrze wiem że wina jest po stronie operatora lub jego sprzętu.

Moje pytanie dotyczyło  tego czy można to reklamować. A z tego co mi wiadomo to nie można. Dlatego na początku następnego miesiąca  prawdopodobnie złożę wypowiedzenie umowy i wybiorę lepszego operatora.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

Jeśli masz internet by pisać na forum, to masz możliwość by skorzystać z czatu. Od 10 lat nie zmieniły się opłaty (chyba że w dół) za infolinię Neostrady - wcześniej 801, teraz 510100100 - obniżka z 35 gr na 29 groszy za minutę.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

Teraz owszem, mam internet. Wcześniej nieraz nie miałem i musiałem dzwonić. Poza tym kolejnym krokiem w wyzysku były opłaty wprowadzone za płacenie za fakturę. Wcześniej było za darmo teraz za złotówkę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada do 10 mb. Słaba prędkość.

Za wygodę się płaci. Przelew zrobiony ręcznie w banku zwykle jest za free. Jak się nie domagasz o swoje, to tak masz. Obecnie już tylko mali operatorzy mają gdzie nie gdzie bezpłatne infolinie.