Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

No proszę, temat jeszcze żyje, tego się nie spodziewałem 😮
Od kiedy nastała epidemia COVID-19, Neostrada zamieniła się w swoisty tester nerwów. Wróciłem na stare śmieci (na 15xx kbps), ale zdarzają się spowolnienia takie, że ping leci powyżej 50ms (w skrajnych przypadkach powyżej 100ms) i download spada poniżej 1 Mbps. A ja już mam dość zgłaszania tego. Zapadła decyzja, że za rok (koniec umowy), od razu rzucam Neostradę i przesiadam się od razu na internet domowy 4G, bo akurat zasięg LTE Orange jest u mnie w miarę OK (w zależnosci od miejsca testu to średnio 3-20 Mbps), a przy okazji spróbuję z radiówką, zmigrować z 4 Mbps do 10 Mbps 😉
Temat Neostrady uważam za zamknięty.Tak mniej więcej to wyglądaTak mniej więcej to wygląda


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@użytkownik2 przed rezygnacją z Neostrady wykonaj ponownie testy internetu. To że masz zasięg rewelacyjny nie znaczy, że internet będzie stabilnie działał z pełną prędkością. Oczywiście do testów polecam zakup startera Orange za  PLN, chyba że masz numer w Orange z jakimś pakietem GB, aby przeprowadzić testy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Skoro zamknięty, to zamknięty...Rok czasu to jednak sporo. Nie marudziłbym, gdybym nie przeszedł takiej drogi z niejednym abonentem. Z tytułu mojego zawodu. Wielokrotnie przeszedłem cała drogę z monterem i analizowałem osobiście elementy trasy. ZAWSZE coś się dawało poprawić. Jedyna kwestią było wyposażenie technika w sprzęt pomiarowy. Gdy szukali "na oko" wypadało gorzej, ale gdy mieli miernik do analizy łącza miedzianego można było precyzyjnie dobrać pary na kablach podziemnych i wykonać pomiary łącza na końcu (podpinany zamiast modemu). Tu 1Mb, tam 0,5Mb zysku i było lepiej. Polecam rozmowę z technikiem, zawsze warto


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@ketrasaArtur Mam numer w Orange, testy robiłem w różnych dniach, w różnych miejscach w domu i zwykle prędkość była OK, ale wiadomo, covid-19 i wszystko czasami zwalnia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Przy LTE polecam testy na zewnętrznej antenie. Wstępnie możesz przeanalizować wychodząc z karta testowa na zewnątrz i robiąc speedtesty w różnych kierunkach. Warto zerknąć, gdzie znajduje się "Twój" BTS i ustawiać modem z tej strony domu i jak najwyżej. Anteny kierunkowe zawsze cos dodadzą do prędkości odbieranej (no, chyba, że BTS ma "przycięte" transfery)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@agat13 Nie mam routera 4G, testy robiłem na telefonie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

To akurat rozumiem, ale w przyszłości musisz założyć taki router, aby rozdzielić net na LAN i wifi. Warto wtedy zwrócić uwagę na to, aby miał możliwość podłączenia anten zewnętrznych . Telefonem też można testować w różnych miejscach działki (z wiedzą wstępną o kierunku do BTS-a), ale trzeba pamiętać, że obciążenie nadajnika jest różne w różnych porach dnia i w weekend. Warto zrobić głębsza analizę i dopasować to co dostajesz do swoich możliwości technicznych


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@agat13 Mój obecny router od Neostrady (TP-LINK TD-W8970 v3) ma opcję użycia modemu USB do internetu 4G. Więc gdy przesiądę się na 4G, to kupię zgodny modem i będzie internet i po WiFi i po LAN.
U mnie jest dziwnie, bo jak kieruję telefon przed dom (bliżej BTS, jedynego który jest w promieniu ~5km) to wyniki oscylują w ok. 4 Mbps, a za domem już powyżej 8.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dziwne, ale do sprawdzenia. Musisz pobiegać z modemem..:) teraz zaskoczę - mam na zbyciu kilka modemów LTE na USB. Dostałem, wiec mogę oddać. Gdybyś chciał...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@użytkownik2 kup sobie porządny nowy router do Internetu mobilnego. Nie polecam rozwiązań z modemie USB. Te czasy już minęły i nie warto pchać się e stare rozwiązania.