Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Ja mam wrażenie, że u mnie nadajnik jest ciągle przeciążony, raz pamiętam, uzyskałem 42 Mbps. (w pobliżu wsi, na której jest ten nadajnik i zarazem DSLAM, to 60 Mbps). (ten nadajnik wspiera z pasm LTE tylko 800 Mhz).

A Neostrada dzisiaj zrobiła swoje i wróciłem na stare śmieci (1918 Kbps). Chyba asystę techniczną zamówię, bo z tych zgłoszeń to Orange nic z tego sobie nie robi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dokładnie - nic sobie z tego nie robią.

 

Dziś dzwonię do Orange i się pytam co się dzieje. Kobieta mi mówi że technicy powiedzieli, że z uzyskanych pomiarów wynika że u mnie może być prędkość tylko do 10 Mbit. Ja mówię że do tej pory przez parę lat było do 20 i było dobrze, to czemu teraz ma być tylko do dziesięciu? Kobieta w takim razie zgłosi technikom żeby zrobili wcześniej tak jak było czyli prędkość do 20 stu.

 

Ja widzę że świat wszędzie prędkość Internetu podnosi, a Orange obniża.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Zgadzam się z tobą w 100%. Mi wmawiali, że nie da się wyciągnąć więcej niż 1.5Mb. Na linii z tłumieniem ~57dB, gdzie kalkulator pokazuje max 3500 Kbps. Mam 2 znajomych, którzy mieszkają bliżej centrali, mają po 43dB tłumienia i synchro mają na poziomie ~10000 Kbps (7.5-8 Mb na speedteście). A kalkulator DSL pokazuje na tym tłumieniu max ~8000 KbpsCoś takiego mniej więcejCoś takiego mniej więcej

 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

 

Screenshot_2019-12-03-07-36-41-939_com.android.chrome.png

Dziś z rana patrzę, a tu przyspieszenie. Może i niewielkie, ale coś przyspieszyło. Pewnie i tak jutro spadnie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim  Wniosek jest taki, że nie warto korzystać z tych kalkulatorów. Kalkulator nie bierze zapewne pod uwagę różnych warunków panujących w otoczeniu które są zmienne. Chociażby wilgotność powietrza korozja styków(lub jej brak) czy stan kabla.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim mogę Cię pocieszyć, że ja dalej Internetu w domu nie mam. Czyli już od soboty. Tak im się spieszy, żeby sprawę załatwić.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

U mnie to tak jest, że to synchro się trzyma, pomimo kilkugodzinnego wstrzymania prądu spowodowanej spaleniem zasilacza w komputerze stacjonarnym, który jest spięty z routerem i w obawie wszystko odłączyłem. A dziś wyjąłem ten zasilacz (Modecom Feel III - nie dziwię się, że się spalił) A jak coś, ten komputer nie należy do końca do mnie 😉

 

A u Ciebie widzę, że kicha jest. UPC nie chce podłączyć, Orange nie chce pociągnąć światłowodu, a po miedzi to max 10 Mb. Żenada i tyle.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Internetu już tydzień nie mam i cisza. Nikt nic nie wie.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Mam pytanie, ile miesięcznie kosztuje modem od Orange? Czy 1zł/mc czy 10zł/mc? Gdyby 1zł, to bym wziął FunBoxa 2.0. Bo ten TP-LINK siada już, po LAN'ie prędkość pobierania plików najczęściej wynosi 70 kB/s. (nie zawsze tak jest, ale często tak właśnie mi się dzieje, przy tym speedtest pokazuje ogromny ping)  Sprawdzane na dwóch PC'tach i z dwóch różnych serwerów. A po Wi-Fi prędkość jest już normalna. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

To zależy od modelu i rodzaju oferty (czy solo czy z tv lub voip, czy miedź czy światło).

W ofertach pakietowych jest za darmo.

Obecnie też promocja "urządzenie w dobrej cenie":
4. W ramach Promocji wypożyczymy Państwu bezpłatnie poniższe modemy:
1) Livebox 2.0 - jeżeli korzystają Państwo z usługi Internet lub z pakietów usług z Internetem, ale bez Usługi TV w Opcjach do 10
Mb/s lub do 20 Mb/s,
2) FunBox 2.0 - jeżeli korzystają Państwo:
― z usługi Internet lub pakietów usług z Internetem w Opcji do 80 Mb/s, lub
― z pakietów z Internetem i Usługą TV w Opcjach do 10 Mb/s lub do 20 Mb/s,
3) Funbox 3.0 - jeżeli korzystają Państwo z usługi Internet lub pakietów z Internetem w Opcjach do 300 Mb/s, do 600 Mb/s i do 1
Gb/s.

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/25568/5362705f-a4da-4570-b3d3-0fbb94393aba.pdf