Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A czym różni się linia analogowa od cyfrowej? 

A co do laptopa, to w najbliższym czasie wymienię kartę od WiFi. I też, aby laptop działał płynniej, to postawiłem mu Linuxa, ale inną dystrybucję (Lubuntu 19.04). Teraz laptop śmiga jak marzenie 🙂
Obecnie, aby korzystać z Internetu na laptopie, to podpinam zastępczy telefon (Xcover 2) i odpalam w nim tethering USB.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

No tak - jak laptop jest stary - to najlepiej instalować jest lekkie środowiska Linuxa. Niedługo powinna się pojawić wersja 19.10 i powinieneś pomyśleć o instalacji jej, gdyż długoterminowe wsparcie mają wersje 16.04, 18.04, 20,04 - której jeszcze nie ma.

 

Wszystkie pozostałe mają wparcie krótkoterminowe. Ja na drugiej stacjonarce mam właśnie Ubuntu główne 19.04 czyli ze środowiskiem Gnome. Na tym kompie z którego teraz piszę mam Windows 10.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Mój HP to tylko 3 lata ma. W sumie teraz nie muszę kupować dodatkowego RAMu i SSDka skoro nieźle pod Linuxem chodzi.  Z włączonym Chrome, Spotify i paroma innymi apkami zżera max 1.8GB RAMu (pod Windowsem to ten sam zestaw apek żarł 2.7-3GB) z moich skromnych 4GB RAMu

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A jaką mam linię? Analogową czy cyfrową? Do mojego domu z tego kilkumetrowego przewodu UTP wychodzą 2 żyły, które są wpięte w splitter. Tutaj wolę pytać 😉
IMG_20191009_082642.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Witaj.

Ty masz linię analogową. I ja też i dlatego na routerach jest napisane że wspierają standard Annex  A. W przypadku linii cyfrowych, które miała kiedyś Netia (może coś gdzieś się jeszcze zostało) był ANNEX B wymagany.

 

Wprawdzie Orange - kiedyś TPSA oferowało coś takiego jak linię cyfrowa ISDN. Musiały być do tego specjalne telefony to obsługujące - pozwalało to do jednej pary miedzi podczepić dwa numery telefonów. I na jednym numerze mogłeś mieć np. zwykły telefon a na drugim np. FAX. Oferowali to firmom. No cena była zwyczajnie wyższa za takie bajery.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 12
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Zle uzupenilem te dane w PRO speed test. Predkosci w umowie sa inne. Wez umowe i zobacz. Predkosc domyslna to 70 % predkosci max w umowie. Predkosci Minimalne tez zle wpisales. 0,998 Mbit dowlnload i 0,135 Mbit upload powinno byc w minimalnych, W zwykle dostepnych 7mbit down i 0,7 mbit upload. 

 

I jak byli technicy ? Do mnie nie przychodza, a pisza w sms, ze awaria naprawiona 😄


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 12
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Sorki za literowke - chodzilo mi, ze Ty zle uzupelnies te dane 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Wojtek1000 Nie jestem już w stanie wykonać certyfikowanego pomiaru, gdyż teraz używam Linuxa i karta Ethernet mi nie działa 😞 (tylko Wi-Fi działa). A te minimalne i zwykle dostępne prędkości to poprawiłem jak coś.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A to nie jest ważnie że tylko WiFi Ci działa i to przy takich prędkościach, gdyż nie ma znaczenia, że przez WiFi jesteś tylko podpięty. Są laptopy które w ogóle nie mają karty LAN kablowej. Tylko WiFi.

 

Dodatkowo zawsze można kupić kartę LAN na USB. Ja np. kupiłem kartę ze złączem RJ45,  TP-LINK USB 3.0 to Gigabit Ethernet RJ45 (UE300) i ją podłączyłem do Xiaomi Mi TV Box S 4K, który ma zainstalowany Android TV i tam to działa od strzału.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban W sumie to ja nieważne czy po kablu, czy po Wi-Fi, to prędkości mam takie same. Ping tak samo.