Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13342
  • 54713
  • 646

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@bgolab123Tak, modem podejmuje próby synchronizacji, ale parametry łącza są za słabe na jej uzyskanie. nie masz przerwy na linii, tylko zaniżone parametry


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Po ostaniej duzej awarii predkosc mi spadła z ok. 35Mbps na 27-28Mbps. Na infolinii mi opowiadali o okresie stabilizacji itp. Ale nic sie nie poprawiło od kilku tygodni.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32447
  • 36843
  • 1371

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Kraków to "stan umysłu" - bez obrazy, pełno eko-świrów. Podejrzewam, że jeden z sąsiadów nie chce dać zgody na wejście na posesję w celu usunięcia awarii. Nie wiem czy kilka dni temu o Tobie pisała prasa lokalna w Krakowie?

Wg mnie w samym Orange na poziomie BOK nic nie zrobisz. Proponuję skontaktować się z mediami lokalnymi albo poszukać ludzi z "góry" w social mediach np. rzecznika Orange.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@agat13  Jakie masz podejrzenie - co sie fizycznie mogło stac, że "zanizyły sie parametry lini" przez noc?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@Piotrekk85Linia biegnie wzdłuż ulicy  - chyba nie ma takich miejsc by przechodzila przez działkę innych poza małym kawałkiem kontrolowanym z mojego okna gdzie nie ma problemów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13342
  • 54713
  • 646

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@bgolab123Sądząc z prędkości masz VDSL-a. Jeśli prędkość połączenia z centralą spadnie poniżej 24Mb/sek nie będzie sie wcale synchronizował (co właśnie obserwujesz)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Tak VDSL. Ale wlasnie o przyczyne mi chodzi - co fizycznie sie takiego stalo, ze sie pogorszylo (mimo, ze nie całkowicie przerwało sadzac po zachowaniu routera).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13342
  • 54713
  • 646

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@bgolab123 Wszystko. Począwszy od zawilgotnienia kabli, złączy itp, do podłączenia kolejnego klienta na parze obok w kablu np do szafki.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Mozliwe - sypie od rana snieg. Jak to tak zabezpieczone jest to niezle...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13342
  • 54713
  • 646

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@bgolab123Zabezpieczone czy nie- kable miedziane się starzeją. Wystarczy słabe złącze, troszkę wilgoci i utleniony bardziej kawałek drutu miedzianego...Kable pod wpływem wody/śniegu stają się cięższe, a przy podwieszkach to normalne...Wystarczy jeden słaby punkt i kłopot gotowy. Znaleźć taki słaby styk to bardzo trudne zadanie. Wymaga albo nosa, albo systematycznego przeglądu linii kawałek po kawałku...to żmudna robota.