Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

Witam. Mam jak dla mnie ciężka sytuację i chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka pytan. Otóż posiadam pakiet tak jak w temacie. W październiku skończyła mi się umowa. Z usług orange byłem bardzo nie zadowolony ponieważ posiadam Neostrada z TV już od ponad 2 lat a nigdy nie korzystałem z TV. Nigdy monterzy nie odwiedzili mnie jak prosiłem. Dlatego byłem zdeterminowany zrezygnować z usług Orange. Robiłem to bardzo nie udolnie że nie przedłużyłem umowy ani z niej nie zrezygnowałem czego konsekwencją jest umowa na 6 mies. Teraz kilka moich pytań.
1. Chciałbym uzyskać IP TV, czy jest możliwość uzyskania jej przy przedłużaniu umowy(rozumiem że mogę ją zrobić w każdej chwili?) ?
2. Co mogę zrobić w tym okresie 6 mies? Mogę w każdej chwili zrezygnować z umowy?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

@Karwan33Z samej umowy możesz zrezygnować 5 miesięcy przed końcem tych 6 miesięcy co do zmiany technologii SAT na IPTV to pytaj się na BOK   


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

Jesteś pewien że mogę rozwiązać umowę 5 miesięcy przed i z jakim terminem ona przestanie istnieć? A co do IP TV, nie wiem już Ci myśleć, w salonie mówią co innego, na BOK każdy ma swoją wersję. Jedni mówią że nie, inni znów że można przepiąć bez problemu. Aktualnie szukam jakiegoś '' dowodu '' że można tak zrobić. Jestem totalnie zdezorientowany.
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

@Karwan33Przedłużenie umowy możesz tylko z SAT co do rozwiązania umowy to masz 30 dni przed końcem 6 miesięcznej umowy. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

Z tego co ja się kiedyś dowiadywalem w swojej sprawie, bo też miałem satelitę, to przejść na iptv jest możliwość w każdej chwili, ale powrót do satelity już nie. I przy przedłużeniu umowy z dsla do 20Mb/s na vdsla do 80Mb/s przeszedłem na iptv. Musisz miec tylko predkosc neta odpowiednią, bo iptv zjada transfer jak włączysz dekoder.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

przejscie z dth na ip w ciagu trwania umowy jest mozliwe jedynie na podstawie zgloszenia i stwierdzenia przez montera ze dth nie zadziala. mozna wtedy rzadac zmiany technologii. Jestes teraz na APU a ze to okres utrzymaniowy to mozesz zrezygnowac z samej tv przedluzyc umowe na samego neta a  zaraz potem (po odlaczeniu dth) domowic tv w technologii iptv.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

@s_a_t_a_n: to zależy od ustaleń ze sprzedawcą czy ma możliwość rozpakietowania usług bez kary. Robiąc to w kanałach zdalnych przysługuje też prawo do odstąpienia, więc nie jest to tak, że każdy sprzedawca w trakcie APU (6 miesięcznego przedłużenia) ma taką możliwość.

Warto zwrócić i sprawdzić czy masz na satce pakiet jakiś z n/nc+ z lojalką, bo ew. kara za ten pakiet nie będzie anulowana.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

Nie, żadnych nc+ nie posiadam. Tylko standardowe. Piotrekk85 czy wiesz coś na temat rozwiązania umowy, a dokładnie czy gdzieś to znajdę w regulaminie czy gdziekolwiek? Czy ja mogę ją rozwiązać w każdej chwili i skończy się z następnym okresem rozliczeniowym czy dopiero po upływie tych 6 mies?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

Informacja jest na umowie/aneksie tam gdzie jest mowa o tym automatycznym przedłużeniu. Nigdzie indziej nie ma.

Wypowiedzenie (to formalnie Twoja chęć) możesz złożyć zawsze. Musisz też oznaczyć w jakim trybie np. na koniec umowy. W przypadku umowy na Neostradę z Telewizją nie musi być zachowane wypowiedzenie. Ważne by wpłynęło to do Orange ostatniego dnia. Oczywiście najlepiej zrobić do wcześniej (bo może być dzień wolny od pracy czy prace modernizacyjne Orange w systemach, wysłanie listu też jest ryzykowne bo decyduje data wpływu a nie stempla). Też nie warto tego robić za wcześnie ponieważ jak masz zamówienie na rezygnację to blokuje inne zamówienia w międzyczasie (np. jeśli zajdzie konieczność wymiany sprzętu).

Optymalnie to robić na miesiąc wcześniej.

Co do innych opcji, to kwestia dogadania się ze sprzedawcą.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Neostrada 80 Mb/s + TV Sat - Koniec umowy

Ok, rozumiem. A wspomniałeś coś na temat kary? Możesz trochę mi wytłumaczyć?