Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

Witajcie, 

Od wielu lat mam Neostradę 20Mb/s i z transferem jest coraz gorzej,

Aktualnie w godzinach wieczornych spada poniżej 0,2Mb/s zgłaszałem to wiele razy do Orange. Technik co kilka dni przyjeżdża w dzień kiedy wszystko jest oki i nie widzi problemu. Ale robię testy w godzinach wieczornych na stronie speedtest.pl i wyniki są fatalne. Orange ponoć widzi te wartości i mówi że to są przeciążenia na centrali. Ostatnio nawet technik mnie przepiał na inny port. Troszeczkę lepiej ale szału nie ma. 

Jest drugi problem nie zależnie od pory dnia jak pinguje nie ważne jaką stronę, co któryś ping nie dochodzi Request Timeout. Ponieważ teraz pracuję zdalnie i używam sieci openvpn co kilka minut vpn mi przerywa połączenie. 

Poradźcie co mogę zrobić w tej sytuacji?

Z góry dziękuję 

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

Cześć, jak zwykle pierwszym naszym zadaniem dla ciebie jest wykonanie screena z parametrów liniowych modemu. Po tym będziemy widzieć jak się zachowuje usługa. Drugie, to opis linii. Jak daleko jest do centrali, czy linia jest podziemna czy napowietrzna (po słupach)? Jak wchodzi do domu, ile masz gniazdek i czy korzystasz z telefonu stacjonarnego (czy założone sa filtry)? Jak stara jest instalacja domowa i jakim kablem wykonana? Zerknij, podpowiemy może coś...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

Aktualnie mam LiveBox 2.0 to za wiele parametrów tam nie ma (parametry sieci.jpg):( Od centrali mam jakiś 1km jest to linia podziemna. Jest to linia około 20 letnia, Na domie ma nową puszkę połączeniową i dalej nową instalację, klika miesięcy. Do domu wchodzi przez przewiert przez ścianę. Na ścianie gniazdko telefoniczne i później 2 m kabelkiem do modemu Livebox 2.0. Nie mam podpiętego telefonu.

 

Testy robię:

na Livebox wyłączam siec WiFi żeby nic mi się nie łączyło. 1m kablem ethernetowym podłączam PC. Na PC wyłączone są wszystkie programy sieciowe i aktualizacje. Odpalona jest tylko przeglądarka  ze stroną speedtest.pl. 

Przez dzień przeważnie prędkość jest 13Mb/s nieraz nawet 16Mb/s ale wieczorami to ciężko przekroczyć 0.2 Mb/s. 

Pingi gubione są cały czas. wieczorem wiadomo znacznie częściej.


parametry sieci.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

@T0mek77Jeśli jest tak jak piszesz, to nie ma sie do czego przyczepić. Linia nie jest długa, a jak była wymieniana instalacja to wygląda na to, że problemem jest obciążenie karty na centrali. Najgorsze, że port był wymieniany (zgodnie z Twoim opisem). Ciekawe czy tylko na sąsiedni czy na inną kartę (tego się nie dowiemy). Jedyna co mogę poradzić to pomiary certyfikowane i załączenie screenów do reklamacji na czacie. Te osiągi to poniżej minimum umowy. Warto, abyś jednocześnie zerknął na parametry w menu modemu (takie jakie załączyłeś tu), ale w momencie, gdy net bardzo zwalnia (trzeba jeszcze sprawdzić, czy nie ulegają one pogorszeniu wieczorem)

Brak błędów świadczy o tym, że linia jest w miarę "czysta". Czy masz jakiś kontakt z tym monterem, który zmieniał wyposażenia? Warto by było podpytać czy na centrali są inne (nowsze) karty i czy tylko Ty masz problem z transferem w okolicy...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

Też obstawiam, że centrala się zapycha. Jak mam niski download to parametry sieci są cały czas takie same. Z technikiem mam tylko kontakt przez infolinie. Mówi że szafka to jedna starość, same stare karty, a na nowe to pewnie nikt się nie pokusi wymienić. Jest to mała miejscowość. z neta korzysta większość emerytów i twierdzą że i tak szybko chodzi bo kiedyś nie było. A mi do pracy potrzeba stałego stabilnego połączenia. Wysyłam  do orange co tylko się da, już w tym roku 8 razy zgłaszałem usterkę. Teraz zażądałem obniżenie abonamentu to coś się rusza bo już dwa razy był technik raz pomierzył kable, a później przepiał porty. Ale twierdzi że to nić nie pomoże do póki nie powymieniają karty w szafce. 

Może ktoś miał taki problem i jakoś zmusił Orange do naprawy 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

@T0mek77Nie zmusisz do naprawy, bo tak szczerze nie ma co naprawiać. To, że centrala jest przeciążona wiąże się z tym, że przewidziana kilka lat temu była na inny ruch. Obecnie zapotrzebowanie na transmisję strumieniową jest tak duże,że stare obiekty nie wytrzymują. Jeśli jesteś wpięty do szafy ONU (taka wyniesiona na zewnątrz minicentrala) to szanse znikome. Operator nie modernizuje (nie inwestuje w sieć miedzianą). Jeśli zaś do centrali stacjonarnej, to zawsze można sprawdzić za pomocą technika, czy któraś z kart jeszcze jakoś pracuje (jest mała zajętość czy małe prędkości usług do niej włączonych), ale to musi być ogarnięty technik i musisz dokładnie wytłumaczyć o co chodzi...Miałem podobny problem i 2 razy wymieniałem kartę. Teraz działa stabilnie (mam neo do 10Mb/sek)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 22
  • 0

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

Nie wiem na ile technik jest ogarnięty ale mówi że nic nie może zrobić. Jak dostanie zlecenie na przepięcie portów to przepnie, jak na wymianę karty to wymieni. A na infolinii z nikim nie można się dogadać bo tam wszystko każdemu działa. Dla nich liczy się tylko prędkość synchronizacji i tyle. Rozdzielnia jest wielka szafa, że kilka osób by się w niej zmieściło 🙂 Męczę ich może coś wymęczę 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

@T0mek77  niskiego pingu ci operator nie zagwarantuje, nawet w umowie tego nie ma, zresztą operatorzy inni też nie gwarantują niskiego pingu i na miedzianym łączu > stabilnego połączenia, linia jest przeciążona i centrala nie modernizowana, nie oczekuj cudów, ja też tak miałem do czasu podpięcia światłowodu 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów

@T0mek77Z opisu widzę, że jednak ONU. To technik decyduje w porozumieniu z zarządzaniem czy wymienić port i na który. Zagadaj, może pomoże.Jeśli problem dotyczy Ciebie,to i może inni reklamują ten problem. Może grupowo coś poprawią...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Neostrada 20Mb niski download, gubienie pingów



Monter może co najwyżej zasugerować ekipie z Orange że jest problem z przepustowością na centrali. Nie ma żadnego wpływu na ich decyzje. A ponieważ miedź jest teraz traktowana jako zło konieczne to obawiam się że nic w tym temacie nie można zrobić.