Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

Witam, dlaczego mimo że pobieram po godz 00:00 to wykorzystuje mi transfer?

 

Do wczoraj było wszystko ok, pobierałem gry z Game Pass i nie naliczało pakietu, a wczoraj pobrałem grę ok 90gb i z pakietu znikło wszystko do 0!

Przed pobieraniem mialem ok 30gb + 100gb tego dodatkowego czyli 130 gb.

 

1. Dlaczego naliczyło mi gb z pakietu po 00:00? 

2. Dlaczego znikło wszystko skoro gra ważyła niecałe 90gb, a zniklo 130!

3. Dlaczego internet nawet po wykorzystaniu pakietu nie działa najlepiej po 00:00? Przecież mam ustawione ,, szczęśliwe godziny,, więc powinien działać bez limitu chyba bez wzgledu na to czy pakiet wykorzystany czy nie?

 

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Nie ukrywam ze czuje się oszukany..... Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

@razor19956Sytuację najszybciej wyjaśnisz na czacie https://www.orange.com/view/kontakt

Podaj dokładnie te dane jak tu, jeśli tego nie ogarnie Max (jesli się z nim połączysz) zadaj pytanie o dokupienie dodatkowych GB i połączy Cię z konsultantem


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

@razor19956 spokojnie mozesz zlozyc reklamacje. Tutaj niemal identyczny temat

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Limit-danych-szcz%C4%99%C5%9Bliwe-godziny/td-p/19392

 

I wazny cytat:

" Czas na serwerach Orange może być ustawiony troszkę inaczej niż zegar z którego korzystasz. W takich przypadkach, najpewniej jest korzystać z takich usług nie od "punkt" 0.00, a np 0.15...Przez kilka minut, przy dobrej jakości połączenia może "wyssać" sporo Gb z transferu... "

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

Wiadomo. Zawsze czekam te kilkanaście minut. Gdzies czytalem ze powinno sie ruter restartowac po 00:00. Ja tego nigdy nie robilem i do tej pory wszystko było ok.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

@razor19956 kontaktowałeś sie z BOK? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

Zauważyłem to wczoraj wieczorem, a teraz w pracy jestem. Jak wrócę do domu to zadzwonie do BOK.

 

Ale zastanawia mnie to ze przeciez skoro od 00:00 do 8:00 jest bez limitu to powinien net dzialac szybko nawet po wykorzustaniu limitu gb calkowicie. Oczywiscie chodzi mi od godz 00:00 do rana.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

@razor19956 To samo konsultant powie. Trzeba uruchomić ponownie router po północy, aby aktywowały się szczęśliwe godziny. Po wykorzystaniu pakietu szczęśliwe godziny nie będą działały. Musi być kilka MB na pakiecie głównym, bo od niego zależy założenie lejka. 

Obecnie zostaje złożenie reklamacji.

 

P. S.

U mnie te szczęśliwe godziny nigdy nie działały prawidłowo, ale mi wystarczał w zupełności pakiet 250 GB.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

Do normalnego użytkowania tak, mi też starczy. Ale po to wziąłem tego neta zeby wykorzystac potencjał game passa, a jak wiesz gry potrafią ważyć po 100gb lub wiecej jedna. Niestety nie ma lepszego neta w moim miejscu zamieszkania... Ten mi starczy do szczęścia potrzeba mi tylko tego zeby od 00:00 do 8:00 nie naliczalo mi z limitu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

Sprawa się wyjaśniła po tygodniu, zlozylem reklamacje i ponad 100gb wrocilo do pakietu. Przez pare dni teraz pobierałem duzo gier z game passa ( oczywiscie po godz 00:00 max do 7 rano) z pakietu nie znikało. Ale wczoraj jak wrocilem z pracy, zresetowalem ruter o 00:20 i sciagalo sie cala noc i znow pobralo z pakietu. Mialem przed pobieraniem wczoraj ok 45gb  jeszcze, dzis mam 0. W sumie pobralem do 6:50 rano gier na ok 140gb. Oczywiście po pobieraniu wylaczylem ruter zeby zakończyć sesje,  więc nie wiem dlaczego zabralo? 

 

I jeszcze jedno pytanie bo tego nie rozumiem. Jedna gre okolo 38gb(zaczalem pobierac przed wyjazdem do pracy ( jakoś kolo 13) ale zatrzymalem, pobralo jakies 500mb po czym wylaczylem konsole nawet z pradu i pojechałem do pracy, jak wrocilem to tak jak pisałem zrestartowalem ruter o 00:20 i kontynuowałem pobieranie tej gry i dodalem do kolejki dwie inne, w sumie ponad 140 gb. Czyli jak zaczne pobieranie w innych godzinach niz ,, szczęśliwe godziny,, to nawet jak przerwe, a pozniej kontynuuje po 00:00 wraz z restartem rutera, to ten plik bedzie pobrany z pakietu? Przeciez powinien byc ze szczesliwych godzin..... Reklamowac?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naliczanie Gb po 00:00 ,,szczęśliwe godziny,,

Działanie szczęśliwych godzin ma wiele bugów. Reklamuj jak masz czas i chęci.