Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

Temat przeniesiony z działu Modemy i routery - moderator Kinga

 

 

Cześć !

Ostatni dowiedziałem się że jest planowana rozbudowa światłowodu n moim osiedlu.

Mam w związku stym kilka pytań:

1.Jak przygotować dom do instalacji (nie chce żadnego linku odsyłającego do orange gdzie jest to opisane chce się dowiedzieć jak ty wyglądało u was)

2.Ile zazwyczaj czka się na montera.

3.Jak wygląda montaż światłowodu w domu jednorodzinnym (jak jest doprowadzany kabel swiatlowodowy ze slupa do domu klienta itp)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Montaż światłowodu

@Maciejka28 Identycznie jak dla miedzi tzn. przywieszenie kabla samonośnego do elewacji budynku i dalej zejście kablem w dół lub odejście bardziej elastycznym światłowodem od jakiegoś punktu spawu. Nie wiem co jest praktykowane.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

59 ODPOW. 59

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu

Z uwagi na to, że u Ciebie będzie nexera to póki co nie rób nic.

Najpierw będzie lokalne ogłoszenie w prasie, w urzędzie gminy lub w innej formie zwyczajowo stosowanej u Was.

Potem będą chodzić ludzie i zbierać zgody na dostęp do posesji, czasem może uzgodnić projekt. Zależy też trochę czy będzie linia napowietrzna czy podziemna.

I na tym etap "wspólny" się kończy. Z uwagi na to, że nexera jest operatorem hurtowym, to kolejnym etapem jest zamówienie usługi u tzw. operatora detalicznego np. Orange. Potem przyjdą do Ciebie dwie ekipy techniczne - najpierw z nexery i podłączą ONT. Potem z Orange i przyniosą "zabawki" od Orange.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

czyli nie szykować żadnej instalacji typu np jakiś peszli w których będzie bieg swiatłowod albo skrzynki teletechnicznej ?

a i jeszcze ile czeka sie zazwyczj na montera i czy ktos opisal juz jak wyglada podlaczenie domku ze slupa w sensie jak ten kabel idzie 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu

Możesz przygotować. Ale trzeba było pogadać z tą firmą podwykonawczą. W ramach projektu to oni mają zaplanowane środki na to (przynajmniej powinni mieć).

Nie wiem czy na tym forum znajdziesz kogoś kto ma net za pośrednictwem Nexery. Bo na całe Orange to mały procent.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

z tego co mi znjomy wyslal to uniego swiatlowod lezy na podladze wiec wole sie przygotowac i zrobic juz peszel i tą skrzynkę teletechniczną . Właśnie apropo tej skrzynki gdzie najlepiej ja zamontować i załużmy że w tej skrzynce bedzie gnazdko ont a router bedzie gdzie indziej czy takie rozwiazanie jest mozliwe ?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu

Może @BORAX Ci coś podpowie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

w sęsie ? mam do niego napisac ?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu

Poczekaj chwilę, może tutaj na forum podpowie.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Montaż światłowodu

Cala instalacje w mieszkaniu/domu wykonuje operator. Wiec nie badz nadgorliwy i spokojnie czekaj na instalatorow.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Montaż światłowodu

@BORAX  czekamy !!!!

z tego co mi znjomy wyslal to uniego swiatlowod lezy na podladze wiec wole sie przygotowac i zrobic juz peszel i tą skrzynkę teletechniczną . Właśnie apropo tej skrzynki gdzie najlepiej ja zamontować i załużmy że w tej skrzynce bedzie gnazdko ont a router bedzie gdzie indziej czy takie rozwiazanie jest mozliwe ?