Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości

Witam. Proszę o podpowiedź w następującej kwestii: W dniu dzisiejszym po powrocie z pracy okazało się, iż monter działający na zlecenie Orange Polska S.A. podłączając kabel światłowodowy do domu jednorodzinnego sąsiadów poszedł na skróty i zawiesił kabel nad moją działką. Kabel przecina moją działkę na odcinku kilkunastu metrów. Nikt nie pytał o zgodę w tej sprawie, a ja po prostu... nie życzę sobie, aby ograniczano możliwość korzystania z mojej nieruchomości, tym bardziej, że kabel wisi nad drogą wjazdową na posesję - w granicach działki, ograniczając możliwość jej rozbudowy i zagospodarowania. Proszę o informację, jak zgłosić sprzeciw w tej sprawie, bo sympatyczny Pan na infolinii zarejestrował ten fakt jako reklamacja usługi Neostrada na moim adresie... Nie chcę wojny z sąsiadami, bo to nie ich wina. Chcę tylko, aby Orange szanowała własność prywatną i "nie przeginała" w takich sprawach. Poprzedni wpis w tej sprawie na forum zaginął. Brak adresu mailowego do zgłoszeń takich naruszeń.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości

@OlaMaKota 

Jeśli faktycznie nie ma pisemnej zgody, to skontaktuj się z prawnikiem co w tej sytuacji możesz zrobić legalnie. Kontakt z infolinią operatora raczej cię w tej materii nie doinformuje. Standardowej metody zgłaszania takich przypadków raczej nie ma, bo znacznie częściej niedoszli klienci skarżą się tu na brak zgody sąsiada uniemożliwiający instalację, niż na instalację bez zgody. Tak naprawdę to chyba pierwszy taki przypadek zgłoszony na forum NO.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości

@OlaMaKota 

Jeśli faktycznie nie ma pisemnej zgody, to skontaktuj się z prawnikiem co w tej sytuacji możesz zrobić legalnie. Kontakt z infolinią operatora raczej cię w tej materii nie doinformuje. Standardowej metody zgłaszania takich przypadków raczej nie ma, bo znacznie częściej niedoszli klienci skarżą się tu na brak zgody sąsiada uniemożliwiający instalację, niż na instalację bez zgody. Tak naprawdę to chyba pierwszy taki przypadek zgłoszony na forum NO.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości

Tak też zrobię. Przygotowałam pisemne Wezwanie do zaprzestania naruszenia stanu posiadania, z mapką i szkicem sytuacyjnym. Wyznaczam 7-dniowy termin na usunięcie naruszenia. Wysyłam pocztą tradycyjną na adres główny w Skierniewicach, ZPO. Jak nie zadziała, prawnik zarobi... 😉

Dziękuję za pomoc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości

@OlaMaKota  dobrze zrobiłeś z tym pismem. Prawnik musi być obeznana, aby rozwiązać sprawę techniczną. Nie powinni wieszać, ale jak już, to sąsiad będzie miał Ci za złe takie działania jeśli zmiana trasy okaże się niemożliwa. 

Technicy biorą na swoje barki takie buble i wiem, że są usuwane w miarę możliwości technicznych ( zmiana OPP i trasy kabla, postawienie słupa dodatkowego, podniesienie instalacji na sztycy) 

Jeśli się nie da.... Zdejmą instalację i rozwiążą umowę z sąsiadem. 

Wtedy nie polubi Ciebie bardziej

Lepiej j się zastanowić nad trasą alternatywną i od razu coś zaproponuj w piśmie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2519
  • 9032
  • 45

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości

@OlaMaKota Bez Twojej zgody nic tam nie powinno być przewieszone na terenie Twojej działki. Kroki które podjęłaś powinny wystarczyć. Licz się z tym że sąsiad wobec Twojego sprzeciwu może nie mieć internetu wogóle. Być może nie ma innej alternatywnej drogi do niego.    


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1444
  • 6257
  • 42

Montaż światłowodu BEZ ZGODY właściciela nieruchomości


@agat13napisał(-a)

postawienie słupa dodatkowego, podniesienie instalacji na sztycy) 


Tutaj jak już piszemy "prawilnie" to na słup/sztycę wyższą niż 3 metry trzeba mieć zezwolenie. A więc papierologia i przede wszystkim czas.