Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

Witam,

Zacznę od tego, że w Orange (wcześniej Neostrada) jestem od około 15 lat.

 

Od 4 lat dzień w dzień w losowych momentach tracę dostęp do Internetu na +/- 3 minuty. W momencie tej utraty miga mi na czerwono dioda "@ Internet" na routerze FunBox 2.0.

 

W roku 2020 zgłosiłem problem po raz pierwszy kontaktując się z Orange telefonicznie. Przeczyścili linię, nic mi to nie dało. Po miesiącu znów zgłosiłem problem, przyjechali technicy, dali mi nowy router FunBox 2.0 ale ponownie - nic to nie dało. Zadzwoniłem do nich znów po miesiącu i powiedzieli, że nie wiedzą czemu tak mam, ale ogólnie dla mojej wioski jest w planach doprowadzenie w tym roku (2020) światłowodu. Więc postanowiłem, że jakoś przeżyję to nagminne rozłączanie neta i poczekam aż dadzą ten światłowód. No i co? Kilka wiosek nieopodal faktycznie ten światłowód doszedł a do mojej nie.

 

W 2021 roku zadzwoniłem do nich PONOWNIE. Znów przyjechał technik. Tym razem zmienił mi całe okablowanie z takiego czarnego słupka, idące po ścianie mojego domu do pokoju z routerem. Dodatkowo znów dał nowy FunBox 2.0. Spytałem technika o ten światłowód co go miałem mieć, to powiedział że jednak na moją wioskę nic takiego nie będzie... aha no i jak można się domyślić, ta wizyta i zmiana urządzenia oraz okablowania nic nie dała. Minęło pół roku i pojechałem robić za granicę.

 

Wróciłem i mamy rok 2024. PROBLEM Z ROZŁĄCZAJĄCYM SIĘ INTERNETEM W LOSOWYCH MOMENTACH DNIA I NOCY NA +/- 3 MINUTY (czasami i z 5 razy dziennie) JEST DALEJ NIEROZWIĄZANY. 

 

I tu pytanie do ludzi. Czy zostało mi cokolwiek innego niż zmiana dostawcy Internetu? Znowu mam dzwonić do techników? Czy może ktoś kiedyś miał podobny problem z routerem/Internetem i go jakoś sam rozwiązał? Bo jak widać ludzie z Orange nie mają pojęcia co z tym zrobić.

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18957
  • 54343
  • 747

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

@KrzyzTopor jeszcze zostaje sprawdzenie portów w centrali i oczywiście jeszcze raz sprawdzenie całej linii od centrali. Czy możesz pokazać screena z FunBox-a z parametrami łącza? Będzie można coś więcej wywnioskować. Duża jest odległość od Ciebie do centrali?

Wspomniane jest jeszcze, że miga czerwona kontrolka w trakcie zrywania połączenia. Najprawdopodobniej jest problem z synchronizacją, dlatego warto by było sprawdzić centralę i to trzeba by było wymusić podczas zgłoszenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

Nie jestem pewien czy to jest centrala, ale jakieś 500 metrów ode mnie w mojej miejscowości jest takie pomieszczenie obok publicznej biblioteki. Istnieje jakaś strona z listą centrali Orange/Neostrady? Wtedy bym powiedział czy na pewno.

 

Co do screen'a z parametrami łącza z Funbox'a - chodzi o to?

obraz_2024-07-29_185427829.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18957
  • 54343
  • 747

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

@KrzyzTopor parametry nie są najgorsze. Trochę błędów jest, ale w ciągu doby może się tego nazbierać. Lepiej, jak by nie było ich wcale. Stawiam że problem jest ma portach w centrali. Być może karta obsługująca Twój port ma wadę. Proponuję zrobić zgłoszenie, ale z naciskiem na sprawdzenie centrali.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

Okej, na dniach poinformuje czy coś się zmieniło


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2483
  • 10281
  • 91

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

Cześć @KrzyzTopor 

Wydaje mi się, że problem występuje na centrali np może być problem z portem, kartą ADSL na centrali, z węzłami pomiędzy centralami. Zgłoś ten problem ze masz problem z internetem (zrywa synchronizacje) na Orange czacie lub na infolinii Orange *100 lub 510 100 100.  Poproś konsultanta w zgłoszeniu aby technik spróbował zmienić/podpiąć Twoja usługę na inny port na centrali. Kiedyś też miałem Neostradę do 10 mb/s też taki problem i pomogło podpięcie/zmianę protu na inny. Może być tez problem z kartą ADSL na centrali ale spróbuj podpowiedzieć w zgłoszeniu konsultantowi aby technik podpiął Twoją usługę do innego portu na centrali.

Może dzięki zmianie portu na centrali uda się rozwiązać problem

Daj znać czy pomogło 🙂

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18957
  • 54343
  • 747

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

@KrzyzTopor zawsze warto próbować. Mam nadzieję,że uda się techników nakierować na usterkę, natomiast z Twojego opisu wynika, że centrala nie była sprawdzana.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2483
  • 10281
  • 91

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

@ketrasaArtur  ja celuje w port na centrali lub na kartę ADSL. Bardziej przypuszczam że problem z portem i zmiana/przełączenie na inny port pomoże rozwiązać problem 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18957
  • 54343
  • 747

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

@Pablo5 zobaczymy jak sprawa rozwinie się imu @KrzyzTopor. Może technik w końcu znajdzie usterkę, a nie bezsensownie będzie wymieniał routery.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13592
  • 55674
  • 663

Migająca czerwona lampka od diody internet @ Funbox 2.0

@KrzyzTopor Pytanie, czy traci synchronizację( dioda ADSL) czy tylko sesje ( dioda @) 

To dwie różne usterki, choć powód może być ten sam...