Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mam już dość..


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Mam już dość..

Witam. Posiadam internet domowy do 10MB. Niestety transfery to jest po prostu żart.. o filmikach na youtoobe mogę zapomnieć.. o graniu przez sieć też. Technicy znają mnie już "dobrze" i jak zgłaszam to resetują DLM-a i prędkość owszem skoczy do 6MB czasem 8MB ale niestety z biegiem czasu prędkość wraca do 260kB/s.

 

Postanowiłem z tym walczyć, pierwsze co zrobiłem to kupiłem router ASUS DSL-AC68U.. technicy zaproponowali inny kabel bo miałem zwykły telefoniczny odległość od gniazdka to około 16 metrów, zakupiłem skrętkę. Niestety wszystko na nic .. Sąsiad który mieszka ode mnie jakieś 2 KM na starych liniach ma pełne 8MB na łączy .. Zapodam parę screenów:

 

Aktualne parametry z routera:asus.jpg

 

Prędkość z speed test:


6610835564.png

 

 

 

 

 

 

 

Tester orange:

test.jpg

Prędkość z prywatnego serwera przez FTP:

ftp.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wizycie techników i zresetowania łącza / DLM

 

serwer.jpg:

 

 

 

 

 

 

 

speed test net.jpgspeed test orange.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo proszę o pomoc, w styczniu konczy mi się umowa - a jestem już zmęczony, z telefonu zrezygnowałem, TV i neo raczej też zrezygnuje pozostaje internet radiowy K2.

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Mam już dość..

Nikt tu Ci nie pomoże. Zgłaszaj to na bok. Na miedzi Orange prawie nie rozbudowuje sieci, więc możesz wypełnić formularz chęci na światłowód.

Zwróć też uwagę na jednostki. Bajt (duże B) to 8 bitów (małe b).

Wariant do 10 Mb/s to widełki od 1 do 10.
Anonim

Nie dotyczy

Mam już dość..

Ja też nie pomogę na forum to jest niemożliwe. DLM ustawia profil, który sporo przycina prędkość, pytanie dlaczego? Jak wygląda obrazek po resecie DLM-a. DLM za jaki czas przycina stopniowo czy od razu. Przy tym tłumieniu to w teorii powinien być utrzymany rejon 5000 prędkości synchronizacji. Modulacja to adsl2+? Tego nie widać. Jeszcze jak szybko w jakiej ilości pojawiają się błędy. Kupno drogiego routera nic nie pomoże jak gdzieś coś kuleje na linii.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Mam już dość..

Moim zdaniem, pisząc oczywiście mocno ironicznie, powinieneś i tak się cieszyć. Dlaczego? Ponieważ przynajmniej internet ci działa stabilnie. Ja mam tą sama opcję, te same problemu z prędkością, ale dodatkowo resetuje się połączenie co kilka minut. I tak przez co najmniej kilka godzin dziennie. Ta firma to po prostu brak jakichkolwiek słów - świadczą usługi, których... nie świadczą.