Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Maksymalna realna prędkość pobierania

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Maksymalna realna prędkość pobierania

Mam światłowód 1 Gbit w Orange od kilku miesięcy, zauważałem, że właściwie nigdy nie da się wyciągnąć z żadnego serwera chociaż 800-900 Mbit prędkości pobierania, nawet gdy pobieram gry ze Steam, czy z dysku Google lub usługi Mega.nz. Zawsze jest max ~500-600 Mbit. Zastanawiałem się czy jest to tylko przypadłość Orange i zapchanych łącz czy faktycznie Ci giganci pokroju Steam, Google, Mega.nz mają takie ograniczenia ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Maksymalna realna prędkość pobierania

Tak, to Orange ma zapchane styki 🙂 Koniec tematu, bo wałkowany w innych wątkach setki razy 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26
Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna realna prędkość pobierania

Pobierasz na jednym komputerze, czy kilku, bo może w sprzęcie tkwi ograniczenie, takie łącze 1GB stawia wymagania dość duże dla sprzętu, gro nie wykorzysta tego nigdy.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Maksymalna realna prędkość pobierania

@Mitar  to zależy od tego czy serwer ma  pobieranie 1GB/S czy  mniej np ty masz 1gb/s  neta ale jeśli firma Google np ma 600 mb/s to i tak więcej nie wyciągniesz nisz te 600 i drugi czynnik to  że tym więcej osób  pobiera z danego serwera tym bardzie obciążony jest nie da się nigdy pobierać z maksymalną szybkością
🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Maksymalna realna prędkość pobierania

@Anonim 

Na komputerze z i9 9900k + 32 GB DDR4 3466 MHz + Samsung SSD 970 Evo ( NVME ) + połączenie kablem z Funboxem, to powinno wystarczyć jeśli chodzi o wydajność pobierania czegokolwiek...

 

@Citi2017 

Wybacz ale nie uwierzę że jedna z największych firm na świecie ma tylko 600 Mbit 😛 Prędzej Orange ma pozapychane styki.

 

A temat założyłem bo jeśli tak to ma działać to generalnie nie ma sensu brać 1 Gbita, szczególnie w Orange, skoro jest aż tak pozapychany.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Maksymalna realna prędkość pobierania

@Mitar to ze Steam czy Google maja pobieranie takie a nie inne wcale nie musi oznaczac, ze na innych stronach, serwisach pobieranie nie bedzie szybsze. Mysle, ze kierowanie sie tym ze masz lacze 1 Gb i nie masz takiego pobierania nie jest miarodajne. Predkosci moga byc rozne w zaleznosci od wielu czynnikow. Raz bedzie szybciej a raz wolniej. A czy jest sens? Na to musisz juz sobie sam odpowiedziec. I takze na pytanie czy u innych dostawcow faktycznie ZAWSZE bedzie pobieranie 1Gb.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Maksymalna realna prędkość pobierania

@Mitar  podałem ci tylko przykłady i co Google maja do serwerów z których pobierasz to że Google maja szybkie serwery to jedno ale firma z grami np ma inny Sewer wszytko przechodzi przez kilka Sewerów za nim ci na komputer pobierz  a to utrata szybkości jest bo prze ileś węzłów przejdzie plik


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Maksymalna realna prędkość pobierania

Tak, to Orange ma zapchane styki 🙂 Koniec tematu, bo wałkowany w innych wątkach setki razy 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Maksymalna realna prędkość pobierania

@-brtk- 

ok, to przechodzę na Netię 😛

Dzięki 😛

Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna realna prędkość pobierania


@Mitarnapisał(-a)

@Anonim 

Na komputerze z i9 9900k + 32 GB DDR4 3466 MHz + Samsung SSD 970 Evo ( NVME ) + połączenie kablem z Funboxem, to powinno wystarczyć jeśli chodzi o wydajność pobierania czegokolwiek...

 

@Citi2017 

Wybacz ale nie uwierzę że jedna z największych firm na świecie ma tylko 600 Mbit 😛 Prędzej Orange ma pozapychane styki.

 

A temat założyłem bo jeśli tak to ma działać to generalnie nie ma sensu brać 1 Gbita, szczególnie w Orange, skoro jest aż tak pozapychany.


Jeśli taki PC masz to pozostaje ograniczenie na łączu, dobrze że mam tylko 300MB ; )

Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna realna prędkość pobierania


@Mitarnapisał(-a)

@-brtk- 

ok, to przechodzę na Netię 😛

Dzięki 😛


To tak idzie z kwiatka na kwiatek 😎

Ciekawe czy tam pobieranie na max wykręcisz 😉