Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Maksymalna prędkość łącza


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Maksymalna prędkość łącza

Witam.
Zbliżam się do końca umowy na internet stacjonarny i zacząłem się rozglądać w ofercie co ciekawego Orange przygotowało.
Bardzo fajnie wygląda ta opcja Neo 80/8 mbps. Sprawdziłem na stronie (przez opcję złożenia przedłużenia umowy) i pokazało mi, że możliwe jest to 80mbps na moim adresie.
Zostawiłem jeszcze numer telefonu, żeby to zweryfikować. Oddzwoniła dzisiaj bardzo miła Pani (swoją drogą, nikt tak przyjaznego głosu jak Ona w Orange nie ma :D) i powiedziała najpierw, że mogę mieć max 10mbps. No i tu się pojawia problem, bo od dwóch lat śmigam na 20mbps. Pani zweryfikowała jeszcze raz i fakt - maksymalnie pokazuje jej w systemie 20bmps.
I teraz pytanie - czy na parametrach mojego łącza da się uzyskać te 80? Jakieś 200-300m od mojego domu znajduje się skrzynka rozdzielcza.


Poniżej załączam link ze zrzutem ekranu z parametrami z routera:

5127897044

12 ODPOW. 12

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Maksymalna prędkość łącza

Przy tłumienności na poziomie 17,5 to liniia będzie miała około 1200 metrów i zakładając optymistycznie że DSLAM jest wyposazony w karty VDSL to i tak nie skorzystasz z dobrodziejstwa tej opcji więc najlepiej będzie zostać przy tym co jest


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Maksymalna prędkość łącza

Mimo wszystko spróbuję coś w tej kwestii podziałać, nawet jeśli nie będzie pełnego 80mbps (wystarczy mi w kwestii pobierania tyle co mam), ale potrzebuję znacznie szybszy upload - często wrzucam na FTP duże pliki i przy obecnej prędkości wysyłania 1mbsp to jakaś mordęga. A na nic innego niż neostrada nie mam szans.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Maksymalna prędkość łącza

W takim razie dosyć specjalistyczne zastosowanie, z drugiej strony to w dobie wszechobecnych usług cloud to wyzszy upload jest jak najbardziej na miejscu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Maksymalna prędkość łącza


kamilg napisał(-a):

Mimo wszystko spróbuję coś w tej kwestii podziałać, nawet jeśli nie będzie pełnego 80mbps (wystarczy mi w kwestii pobierania tyle co mam), ale potrzebuję znacznie szybszy upload - często wrzucam na FTP duże pliki i przy obecnej prędkości wysyłania 1mbsp to jakaś mordęga. A na nic innego niż neostrada nie mam szans.


@kamilg Najprościej będzie jeżeli złożysz "zamówienie" na tę usługę. Gdy będzie na centrali port to szansa jest. Jednak na prawdę odległość od centrali ma ogromne znaczenie... Jeśli faktycznie droga między centalą a Twoim domem przekracza 1 km, to być może technicy wydadzą negatywną opinię... choćby dlatego żeby wykluczyć późniejsze reklamacje, że świadczona usługa nie spełnia oczekiwań klienta, że działa za wolno itd.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Maksymalna prędkość łącza

Centrala jest jakieś 1000-1500 (może trochę bliżej) metrów w linii prostej od domu. Przynajmniej na podstawie listy z 2011 roku, a nic mi nie wiadomo czy postawili jakąś nową bliżej mojego domu.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Maksymalna prędkość łącza


kamilg napisał(-a):

Centrala jest jakieś 1000-1500 (może trochę bliżej) metrów w linii prostej od domu. Przynajmniej na podstawie listy z 2011 roku, a nic mi nie wiadomo czy postawili jakąś nową bliżej mojego domu.


Tak wynika z tłumienności, Faktycznie najlepiej bedzie złozyć zamowienie na 80, będzie zrobiony wywiad i wszystko bedzie jasne:)

Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna prędkość łącza

Przykro mi ale raczej nie da rady uzyskać 80 mb/s.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Maksymalna prędkość łącza

Jak już wcześniej pisałem, jestem skazany na Neo, nie mam innej alternatywy w okolicy. Mobilny internet nie wchodzi w grę. Nie potrzebuję pełnego 80mbps. Może być 40, 30 czy nawet 20 - jeśli chodzi o pobieranie. Bez różnicy, byleby to stabilnie chodziło. Najbardziej mi chodzi o wzrost prędkości wysyłania. Dlatego jestem skłonny zaryzykować z tą opcją 80mbps. Mam nadzieję że uda mi się jakoś przeforsować tę opcję  w Orange. Jutro będę dzwonił do nich i zobaczymy co powiedzą.

Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna prędkość łącza

Za daleko nie dadzą VDSL-a.