Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lokalizacja GPS


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Lokalizacja GPS

Dzień dobry wszystkim 🙂

Od jakiegoś miesiąca mam problem z moim światłem w wodzie 😉
Lokalizacja GPS pokazuje mi iż łączę się z Gdynii. Co jest mało realne bo od x lat mieszkam w Mazowieckim i w Gdynii jeszcze nigdy nie byłem 🙂

Niestety mocno upierdliwy jest ten problem, ponieważ utrudnia korzystanie z jakdojadę, google maps czy też radaru opadów.
Orientuje się ktoś może jak to rozwiązać? 
Router był kilkukrotnie resetowany.

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lokalizacja GPS

Lokalizacja internetu stacjonarnego zależy od dostawców zewnętrznych serwisów niezależnych od Orange. Możesz spróbować zgłosić do nich swój IP, ale przy neostradzie masz i tak zmienny ip, więc to może być walka w wiatrakami.

GPS wykonywany po satelitach systemu jest niezależny od internetu.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Lokalizacja GPS

GPS owszem.
Ale nawet jak chce sprawdzić trase z domu do punktu x to muszę najpierw skorygować pozycję startową bo od miesiąca mam jeden stały punkt: 
https://www.google.com/maps/place/Street+View+Trusted.+Rekomendowana+Agencja+Fotograficzna+Google/@5...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lokalizacja GPS

A czy na pewno GPS? Większość nowoczesnych urządzeń korzysta z kilku systemów nawigacyjnych. Każdy serwis jeśli wskazuje błędną lokalizację ma możliwość zgłoszenia błędu. Najlepiej to wykonać z miejsca gdzie ten błąd występuje.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Lokalizacja GPS

Problem jest tylko jak korzystam z Wifi. Jak na mobilnym łączę się z laptopem lub z telefonu - pokazuje prawidłową lokalizację.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lokalizacja GPS

Widocznie adres IP który jest przydzielany routerowi ma taką lokalizację w bazach zewnętrznych. Trzeba skontaktować się z właścicielem danego serwisu. Sam często mam problem np. z geolokalizacją. Nie jest to szybkie, ale zwykle po kilku tygodniach zmiany są przemielone i jest ok. O ile wcześniej nie zmieni się IP.
Anonim

Nie dotyczy

Lokalizacja GPS


@Rogacz88napisał(-a)

Problem jest tylko jak korzystam z Wifi. Jak na mobilnym łączę się z laptopem lub z telefonu - pokazuje prawidłową lokalizację.


Tak mam też ja, to normalne że po wi-fi nie będzie lokalizacji, telefon nawet jak nie ma GPS to można po nadajnikach BTS lokalizować, przy zmiennym IP będzie trudno o stałą lokalizację na światłowodzie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Lokalizacja GPS

Wspomniałeś o mapach google. Google zbiera wszystko o tobie, za lub bez twojej zgody, nawet dane routera wifi z ktorego się łączysz i jego lokalizację. Jesteś pewien że twòj router nie był nigdy użyty w Gdyni? Może zanim go dostałeś? Poszukaj sobie na google "skad google wie gdzie jest moje wifi"


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Lokalizacja GPS

To jest Funbox3.0

Mam go już 2 lata i dopiero od miesiąca się zrobił ten problem.

Bing pokazuje mi tą samą lokalizację - Gdynię, czyli coś z strony Orange jest nie tak.

I teraz moje pytanie - mam to zgłosić normalnie systemem zgłoszeniowym?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lokalizacja GPS

Nie. To są zewnętrzne serwisy. Uroki zmiennego ip.