Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lifebox 2.0 - problem ze stronami (połączeniem) + problem z drukarką :(


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Lifebox 2.0 - problem ze stronami (połączeniem) + problem z drukarką :(

Mam nadzieje, że ktoś pomoże 🙂  Mam zainstalowany Lifebox 2.0 - połączenie wykazuje ok 60/8 (down/up).

Speedtest raz pokazuje ok 60 innym razem 20, za chwile 30 ... 

Jednak główny problem to przeglądanie internetu... Strony wręcz losowo się otwierają. Wpisze adres - pusta strona jak by netu nie było - par razy wcisnę ten sam adres i strona nagle się ładuje. Szczególnie to widać przy nowych stronach (nieodwiedzanych). Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Technik z Orange przyjechał - wspomniał ze kable musiał w skrzynce poprawić i ze testy przechodzą. Widział jednak zachowanie się łącza i nie bardzo wiedział co się dzieje - chyba nie miał podobnego przypadku - na infolinii mu coś wypominali o teście "tao" czy jakoś tak (tyle usłyszałem), ale chyba nie bardzo wiedział co i jak z tym tematem. Wymienił router i pojechał... Jednak problem dalej jest 😞  

 

Drugi problem jaki mam to drukarka (większa xerox b1025) po podłączeniu do routera lifebox poptrzez ethernet widoczna jest w sieci i można drukować, ale co chwile piszczy i komunikatami sypie "podłącz" kabel sieciowy. Już myślałem ze to drukarka - jednak gdy podłączyłem ja pod swój router i dopiero router pod lifebox to działa tak jak ma byc ... nic nie komunikuje o błędach 😕 

 

Będe wdzięczny za jakieś sugestie i pomoc 🙂 

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Lifebox 2.0 - problem ze stronami (połączeniem) + problem z drukarką :(

Co do pierwszego, spróbuj usunąć dopisek ipv6 z loginu neo. Jak nie działa, pokaż screen ze statystyk dsl z panelu liveboxa.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Lifebox 2.0 - problem ze stronami (połączeniem) + problem z drukarką :(

Dzięki Piotrze. Nie mam tej instalacji w domu - ale może uda mi się dzisiaj wyrobić czasowo aby podjechać i zrobić to co zaproponowałeś 🙂