Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kpina?!

Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

To nawet niemiecki T-Mobile wspiera inne grupy kapitalowe? Mozna? Mozna!

 

Chyba nie ma drugiego dostawcy w Polsce poza Orange (jedyny z grupy orange, ktory nie wymienia sie ruchem w ixach - nawet te afrykanskie orange to robia) nieobecnego chocby w plix....

 

To jest na prawde zalosne - mamy xxi w. i nikt z tym nic nie robi. No ale to wina rzadzacych zapewne, ze orange jako jedyne nie wymienia sie w plix. Tak to jedna osoba tu napisala.

 

Zart. Po prostu zart. Ale przynajmniej teraz wygodniej mi sie korzysta jak mam plusa 🙂

 

Wole im placic niz orange, ktore ma w nosie klienta.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Kpina?!

Jest kilka miliardów stron internetowych - ciężko coś gwarantować. Do jednych usług internetowych jest lepiej, do innych jest gorzej.
Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

Kilkanascie nawet, a niech bedzie i kilkaset za parenascie lat.

Szkoda tylko, ze u innych dostawcow - praktycznie WSZYSTKICH, poza Orange (jedynym wlasciwie w grupie Orange) normalnie mozna wspierac INNE GRUPY KAPITALOWE i wymieniac sie ruchem w co najmniej jednym ix - m.in. plix.

 

No ale... Orange w Polsce jest wyjatkowe - nawet w Rumunii, gdzie ceny sa kilka razy nizsze czy Moldawii gdzie jest jeszcze taniej - mozna byc w ix - a w Polsce nie.

 

To fajnie. Idac takim tokiem myslenia to po co inni dostawcy - skoro nikt nic nie gwarantuje. Tam jednak potrafia wpiac sie w ixa i dac klientom normalne trasy, a nie tak ze ja w obrebie jednego miasta mam 50ms na swiatlowodzie.

 

Czytam sobie dalej forum i widze, ze moze byc 10ms do Australii - to przepraszam w obrebie jednego miasta kontynentalnego 50ms to chyba troche za duzo.

 

Plix to powinna byc podstawa u kazdego dostawcy. I jest - posrednio lub bezposrednio u kazdego poza ORANGE.

 

Jak pieknie, ze mam teraz internet od dostawcy ktory nawet w waszym tpix jest i np sluchajac radia rmf fm mam ruch przez tpix. A w Orange jak w lesie - nawet z wlasnego ixa nie korzystacie.... Zal mi was.

 

 

_________________

*Post podany edycji zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Kpina?!

Radzę poczytać jakiś współczesny podręcznik jak działają sieci telekomunikacyjne i jak polega zarządzanie ruchem z uwzględnieniem efektu skali.
Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

Mi to do szczescia nie jest potrzebne. Zmienilem sobie internet i mozna? Mozna. LTE dziala lepiej jak swiatlowod. To chyba jest przeciwko wszystkim podrecznikom, prawda?

 

Wystarczy chciec.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Kpina?!

Również dostawcom usług/serwisów internetowych powinno zależeć na dobrym trasom a nie tylko operatorom.
Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

To operator glownie odpowiada za to, ktoredy puszcza pakiety. Gdyby byl w ixie jak praktycznie kazdy dostawca w Polsce to by nie mial takich tez, ze to dostawcom tresci ma na tym zalezec.

 

W ixach jest praktycznie wszystko, wszystko poza Orange.

 

Netia, UPC, Vectra - tez jedni z najwiekszych dostawcow w Polsce i peeruja sie w ixach bez problemu. Jest jedna zasada - zasada checi. Ktorej brakuje Orange Polska.

 

Bo przeciez dla klienta lepiej bedzie puscic pakiet w obrebie jednego miasta przez zagranice niz peerowac sie w duzo tanszym ixie i miec to wszystko w obrebie wlasnie jednego miasta z pingiem na poziomie 2-5ms.


Ale to wina rzadu, wina dostawcow contentu - oczywiscie w zadnym wypadku wina Orange. Chociaz to tylko Orange nie peeruje sie w zadnym ixie XDDDDD


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Kpina?!

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Orange uważa się za niewiadomo kogo, więc każą sobie płacić za dostęp do ich sieci. Dlatego według nich, to grze czy danemu serwisowi powinno zależeć, by ktoś z Orange miał do nich krótką trasę, pomimo że to absurd, od kilku lat nic z tym się nie dzieje. Robią sobie linki zagraniczne (bo taniej) z największymi grami na świecie, ale np. już P2P u nich leży i kwiczy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Kpina?!

Akurat jeśli chodzi o to że Orange nie peeruje się w Polsce to tylko i wyłącznie wina Orange. Chyba nie ma drugiego kraju gdzie jeden z największych dostawców puszcza pakiety zagranicę. Słyszał ktoś żeby największy dostawca w Hiszpanii puszczał pakiety przez Francję? Albo w Egipcie przez Izrael? Albo w Kolumbii przez Wenezuelę? Albo w Tajlandii przez Malezję? I setka innych przykładów?

 

Ja też nie słyszałem 😄

 

Co jak co ale takie rzeczy tylko w Polsce.

Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

No ale najsmieszniejsze jest to, ze Orange ma takie podejscie tylko w Polsce 😄 Nawet Orange na Madagaskarze czy Tunezji wymienia sie w ixach - wiec to kwestia polskiego zarzadu. Kiepski jest na to wychodzi, bo skoro w krajach gdzie uslugi sa tansze niz w Polsce moga sie peerowac w ixach, to coz...

 

To jest po prostu przykre. W Europie Polska jest jedynym oddzialem Orange ktore nie wymienia sie w ixach w ogole. Po prostu smieszne....