Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

To mój pierwszy post tak więc chciałem wszystkich gorąco powitać!

 

Mam pytanie co do okablowania. Mieszkam w bloku, czy jeśli zostanie kabel światłowodowy po poprzednim dostawcy to czy nowy dostawca (Orange) będzie mógł wykorzystać ten kabel żeby podpiąć internet? 

Nawet jeśli kabel będzie trochę za krótki? Czy trzeba będzie wiercić i kłaść kabel od nowa w mieszkaniu? 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

@misiek122 nie praktykuje się wykorzystania starego kabla jeśli należy on do innego operatora. To jest ingerencja w obcą sieć i konsekwencje prawne. Standardem jest wykonanie własnego niezależnego przyłącza abonenckiego. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

Cześć! Światłowód można zespawać, ogólnie przedłużenie nie będzie problemem. 

Co to tego czy Orange będzie mógł użyć czyjegoś kabla to już zapewne zależy od ustaleń między firmami. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

@misiek122Wszystko zależy od tego, czy ten stary kabel nie jest uszkodzony i gdzie jest dołączony poza mieszkaniem. W zależności czy skrzynki starego dostawcy i nowego są obok siebie, czy też nawet to ta sama skrzynka dostępowa (Orange wykorzystuje sieć innego dostawcy dla swoich usług) tak monter podepnie kabel. To on również zdecyduje czy wymieni cały ze względu na jego zakończenie, czy też do tego gniazda dospawa patchcord z kolejnym gniazdem (lub zrobi złącze, jeśli warunki na to pozwolą, aby było bezpieczne, bo to dość krucha zabawka) i dociągnie tam, gdzie TY chcesz... (słowo klucz: TY chcesz, bo to musi uwzględnić przy instalacji)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

@misiek122 nie praktykuje się wykorzystania starego kabla jeśli należy on do innego operatora. To jest ingerencja w obcą sieć i konsekwencje prawne. Standardem jest wykonanie własnego niezależnego przyłącza abonenckiego. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5470
  • 184

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

Jeśli to światłowód innego dostawcy na którym Orange może świadczyć swoje usługi w ramach np 3RD PARTY lub POPC to tak, technik wykorzysta ten sam kabel, bo i po co ma ciągnąć nowy, co najwyżej zespawa i przedłuży do punktu gdzie chcesz aby stał modem.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

Dziękuję Panowie za odpowiedzi teraz mniej więcej wiem na czym stoję. 

Skrzynka pierwotnego dostawcy jak i kable Orange idą na klatce obok siebie dlatego pomyślałem, że można by podłączyć się do już położonego światłowodu, ale zdaję sobie sprawę, że to pewnie nie przejdzie.

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Kabel światłowodowy po starym dostawcy w bloku

@misiek122Jak już pisał @marder to może być niemożliwe z powodów technicznych , jak i organizacyjnych.

Według mnie i tak decyzje podejmuje technik, który będzie instalował usługę. Może wykorzystać przewierty czy trasę tego niepotrzebnego kabla, ale to on zna relacje pomiędzy dostawcami usług w tym terenie i sam podejmie decyzje co robić