Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kłopoty z internetem, skoki pingu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Kłopoty z internetem, skoki pingu

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemem internetu w Orange.

Jakiś czas tmeu było dobrze, stały ping, brak problemów.. Po burzy i po wymienieniu liveboxa na funboxa - ping bywa niestabilny 50-80. Czasami potrafi wywalić i 1000. Da radę w jakiś sposób sprawdzić w panelu czy coś jest nie tak z moim sprzętem czy to po prostu Orange ma swoje loty.. Niedawno zrobiłem restart sprzętu i póki co jest lepiej... Na linii wywala błędy czy to normalne ? orange.png

 

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kłopoty z internetem, skoki pingu

@xDejvidx Podejrzewam, że coś się dzieje na linii. Proponuję zadzwonić do BOK: 510 100 100 lub napisać na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt w celu sprawdzenia błędów i zresetowania. 

Przyczyna pingu skaczącego to możne być większe obciążenie centrali, bo więcej osób jest podłączonych.

Czy masz dużą odległość od centrali?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Kłopoty z internetem, skoki pingu

Pisałem już z konsultantem, twierdził, że wszystko według niego wszystko jest w porządku.

Do centrali mam około 600m. Resetowałem wielokrotnie router do trybu fabrycznego, błędów za każdym razem czasowo przybywa. Kiedyś podczas burzy padła linia adsl oraz był wymieniany modem, technik naprawił usterkę. Ostatnio ponownie podczas burzy coś się zadziało - pomogła wymiana modemu. Czy jest szansa, że ponownie linia w jakiś sposób została naruszona ? Spróbuję w pn jeszcze raz porozmawiać z konsultantem, zobaczymy czy będą tego owocne skutki. Speedtest - skoki downloadu 20-35mb's.. Upload 20% stabilności, czasami pokazuje  minus 55%. Takie skoki są normalne ?

// Około godziny 00:46 z reguły każdego dnia następował restart modemu - samoczynnie. Czy w taki sposób Orange nie stara się tuszować problemów linii. Dlaczego tak się dzieje ??? 


speedtest.pngspeedtest2.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kłopoty z internetem, skoki pingu

@xDejvidx Może być tak, że problem leży po stronie centrali, tylko ciężko to już będzie wymusić na Orange, aby przepiąć pod inny wolny port. Nic innego nie pozostało, jak zgłaszać usterkę. Może w końcu ktoś sprawdzi, co się dzieje.

Nieciekawa sprawa z ilością błędów na tak krótkim odcinku, co sugeruj, że może to być problem na centrali.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Kłopoty z internetem, skoki pingu

Dzięki za podpowiedzi, więc od poniedziałku będę atakować dzień dnia Orange, póki czegoś z tym nie zrobią. Póki co nie zamykam tematu, będę informować na bieżąco czy coś zmieniło się w kwestii ewentualnie jak została naprawiona usterka. 

Błędów cały czas przybywa ; )

Pozdrawiam, spokojnego weekendu. 


orang2.png

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 37
  • 0

Kłopoty z internetem, skoki pingu

Cześć, przedłużyłem umowę w orange i od tamtego czasu cały czas problemy z internetem, dostałem liveboxa(wcześniej leciałem na tp linku), który nie mógł złapać synchronizacji(centrala go nie widziała i nie można było się na nim zalogować) po dwóch wizytach techników w końcu zdecydowali się na zmianę portu, pomogło przez kilka dni, teraz w godzinach 17-2 mam problemy z internetem tzn prędkość utrzymuje się na poziomie 4-5 Mb/s (według umowy powinienem mieć od 10 do 20 Mb/s) ale często skaczę w górę jak i w dół(nawet traci synchronizację), 0 błędów na linii więc prawdopodobnie przeciążona centrala, podobno nic nie da się z tym zrobić, ale będę pisał list do orange z prośbą o rozbudowę centrali, dołączę do tego oczywiście certyfikowany raport ze speedtestu. 😄 ogólnie miałem na myśli to, że jak przyciśniesz technika to zadzwoni gdzie trzeba i możliwe, że dostanie jakiś wolny port. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kłopoty z internetem, skoki pingu

Od przeciążonej centrali i wadliwie działających portach na centrali jak najbardziej zależy prędkość transmisji danych. Więcej użytkowników podpiętych pod centralę też ma wpływ, jak i Twoja odległość od centrali, jakość linii między centralą a routerem itp. Zgłaszać tego typu problemy trzeba, bo to informacja o problemach, a nuż, coś się ruszy i Orange zadziała, aby poprawić centralę. Trzeba próbować.