Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki kabel?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?


@agat13napisał(-a)

decyzja i tak należy do Ciebie, ale im bliżej centrali modem, tym szybszy net.. .poza tym masz wifi wtedy w obu miejscach 


No to jasne, że tak chcę! Tylko nie rozumiem jak działa Accses Point i jak go się podłącza. I skąd on zbiera sygnał, skoro mam wyłączyć WiFi w Liveboxie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?

Chyba kupię póki co 3 kable takie:
https://allegro.pl/oferta/kabel-ethernet-rj45-lan-kat-6a-sftp-lszh-20m-2000-9912682827
i połączę je takimi złączkami;

https://allegro.pl/oferta/adapter-zlaczka-sieciowa-rj45-x2-kat6-ftp-lanberg-9973686143

a na końcu umieszczę Liveboxa.

 

A w międzyczasie będę oswajać temat Acces Pointa, bo dziś chyba tego nie pojmę, a zamówienie na kabel chcę zrobić teraz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Jaki kabel?

@Barbasia  szczerze, bez sensu. Pierwsza wilgoć i wszystko przestanie działać. Żadnych złączek . 

Kabel nie może być  cięty i absolutnie nie łączony..dla bezpieczeństwa działania usługi. 

Wiem ,co piszę 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?

Ok, to kupię ten: https://allegro.pl/oferta/kabel-outdoor-patchcord-u-utp-kat-6-cu-czarny-40m-13353571721
oraz na wszelki wypadek jeszcze 10-metrowy, gdyby nie starczyło, bo dłuższego nie znalazłam.

 

Edit: Znalazłam 60-metrowy.
https://allegro.pl/oferta/kabel-outdoor-patchcord-u-utp-kat-6-cu-czarny-60m-13353727140https://alleg...

 
 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Jaki kabel?

@Barbasia  uparciuch z Ciebie. 

Jeśli nie chcesz przenosić Liveboxa, to kup kabel z wtyczkami do przedluzenia ethernetu i do AP na koncu. Co to jest AP? To dodatkowy nadajnik wifi zasilany z portów ethernet Liveboxa dający dodatkowy punkt dostępu do wifi prócz Liveboxa.

Jak chcesz przenieść modem, to kup kanał na metry, połącz w tunelu w tej puszce q ma końcu załóż gniazdo i podłącz Liveboxa . 

Kabel z metra we wtyczki może wyposażyć każdy sklep komputerowy. Nie musisz kupować fabrycznego 

Jak już znalazłaś fabryczny, to musisz wiedzieć, że nim nie przedluzysz linii, bo ma inne wtyczki już linia dołączana do Liveboxa. 

Musisz użyć przelotowych jak wcześniej zamieściłaś, ale to bez sensu jest...

Określ ostatecznie jakie masz plany i co chcesz osiągnąć...to dopasujemy rozwiązanie 

Musisz wiedzieć i rozróżniać jeszcze jedno. Ten kabel którym przychodzi sygnał z miasta ma żyły miedziane z drutu. Te patchcordy z wtyczkami prawdopodobnie mają zamiast drutu, linkę plecioną z cieniutkich nitek miedzianych i nie nadają się do przedłużania sygnału do modemu, tylko od modemu do kompa lub AP.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?


@agat13napisał(-a)

Jeśli nie chcesz przenosić Liveboxa


No własnie napisałam, że chcę przeniesć Liveboxa do garażu, dlatego chcę kupić ten 60-metrowy kabel - jedynie to potrafię zrobić. Reszta propozycji przyprawia mnie o zawrót głowy i mam w niej totalny mętlik.

 

Co do wtyczek, które się podobno różnią - myślałam, że wtyczka z tego pudełka, które jest na zdjęciu, ta od szarego kabelka, jest taka, jak w tym kablu, który chcę kupić. Nie jest?

 
 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Jaki kabel?

@Barbasia  dlatego piszę, że te gotowe kable nie za bardzo się do tego nadają. 

Kup normalny kabel ethernet z drutem miedzianym jako żyły (8 sztuk) i gniazdo telefoniczne RJ11 a my Ci na fotkach pokażemy co robić. Dasz radę , to proste jak szpadel. Jeszcze tego nie wiesz, że umiesz...

Ponownie napiszę,  że wiem co piszę...😀

Te wtyczki to RJ45 na 8 blaszek i szersze od telefonicznych. Musiałabyś zastosować tą przelotkę srebrną na końcu kabla i do niej włączyć węższa wtyczkę kabelka do modemu...ok..ale jak szerszą wtyczkę wepchniesz do gniazdka z węższą dziurą w szklarni????? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?

Agat, no proszę Cię... Siedzę po ciemku, w tunelu, wilki wokół szczekają, a Ty mi proponujesz oswajać temat? Gdy wrócę za tydzień-dwa do Warszawy, to będę mogła sobie klikać do woli, ale teraz chciałabym coś na szybko. 🙂 Chciałam zamówić te kable i lecieć rozpalić kozę, jakiejś herbaty się napić czycuś...

 

Ps. Dziś już nawet nie przyjrzę się tym stykom w pudełku - za ciemno jest. Odkładam do jutra kupienie kabla. Może mnie w tym czasie coś oświeci...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Jaki kabel?

@Barbasia  daj wilkom 20zl i wyślij na kebaba...jak kupisz na wariata gotowca, to będziesz się motać. Zaręczam to...

Aby kupić gotowca musisz zanabyc: 

Kabel 60m ( taki jaki znalazłaś) przewód z wtyczkami  RJ11 2 mb telefoniczny

2 przelotki te srebrne...

I to wszystko razem. Komplet. Do obecnego gniazdka podłączasz przewód z wtyczkami  RJ11, srebrną przelotkę, kabel 60m Ethernet i dalej przelotkę, kabel RJ11 do modemu i .... już 

Jak wrócisz do Wawy, daj znać... pomogę, bo tu mieszkam ( Łomianki)

Jak chcesz, przygotuję coś ma szybko..😀

Wpadnij do domu na 2 godziny i po drodze odbierz gotowca. Gratis 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?


@agat13napisał(-a)

Jak wrócisz do Wawy, daj znać... pomogę, bo tu mieszkam ( Łomianki)


Ooo... w Łomiankach byłam trzy dni temu, na spacerze nad Wisłą, a konkretnie po dzikie sadzonki chmielu, które przesadziłam sobie na działkę. 🙂