Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki kabel?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jaki kabel?


@Barbasianapisał(-a)

Własnie teraz przyjechałam na tę działkę i dzis wszystko dokładnie obejrzę i pomierzę. Wieczorem jeszcze raz przesledzę Wasze wskazówki, zwłaszcza te ostatnie, bo tak z marszu nie wszystko rozumiem - muszę trochę poguglać. 🙂


@Barbasia moja propozycja jest taka że jeśli czegoś nie rozumiesz z poprzednich wskazówek na forum to pytaj tu u źródła, wuja gogle często potrafi kręcić i wprowadzać w błąd, więc miast pomóc może zaszkodzić.

Na forum zawsze znajdziesz pomoc, szczegółowe wytłumaczenie i zawsze znajdzie się osoba gotowa służyć pomocą prowadząc "po nitce do kłębka". Tak więc nie bój nic, pytaj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?

 


@j131napisał(-a)

@

 Ale wiesz, że to nie kolory kabli są najważniejsze? 😉 

 No proszę cię... Jestem blondynką, ale nie aż tak... 😉

 


jakie masz tam dziś parametry połączenia? 

Wniosek był o internet domowy do 20 Mb/s, ale konieczny był aneks, że tylko do 10 Mb, bo usłudogawca nie mógł zapewnić 20.

 


@j131 

 poza lokalem to jednak zawsze będzie nie do końca legalne i w sumie ryzykowne.


Linię wyprowadzono w najbliższym od słupka miejscu, które wskazałam, czyli tam, gdzie tę linię odkopałam. 🙂 Wypadło to w foliowym tunelu ogrodniczym, w którym aktualnie jest LIvebox, a najbliższy bydynek, 2 m od tunelu, to remontowana aktualnie stara suszarnia tytoniu, którą chcę przerobić na biuro, prywatne, bo działalnosci nie prowadzę.

Docelowe miejsce to blaszany garaż w odległosci ok. 40 m od suszarni i tunelu, który postawiłam w zeszłym roku i który jest aktualnie moją bazą - trzymam tam wszystkie swoje rzeczy i tam też spię, gdy jestem na działce. Cała działka należy wyłącznie do mnie, więc i oba "budynki".

 

Ps. Tak naprawdę to docelowym miejscem będzie to planowane biuro, czyli była suszarnia, ale remont trochę potrwa, i do tego czasu chciałbym mieć internet "przy łóżku". 🙂 Potem wróci do suszarni.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13323
  • 54634
  • 641

Jaki kabel?

@Barbasia  jak to kilka metrów, to wystarczy połączyć to co wystaje w tunelu do kabla ethernet 5e kat i zabezpieczyć przed wilgocią to złącze. W tym pierwszym budynku na końcu kabla ethernet założyć gniazdo telefoniczne z wyjściem/ gniezdnikiem RJ11 i tam podłączyć modem. 

Po zabawie. Ten drugi kabel do trzeciego budynku bym już ułożył w pełnej kategorii5 czyli jako sieć komputerową z Access Pountem na końcu. Ale to później 

Fotnij jak to w tej folii spod ziemi wychodzi i jak jest podłączony modem, doradzimy 

Musimy jednak coś widzieć 

Skoro kabel wychodzi w tak abstrakcyjnym miejscu, ja bym się zastanowił nad vwykopaniem go i zrobieniem skrzynki czy puszki w bezpieczniejszym miejscu ( na ogrodzeniu od wewnątrz ) i dopiero ciągnięciu do budynku chwilowo docelowego 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5579
  • 22630
  • 186

Jaki kabel?

@Barbasia 

No tak... to można różnie, ale masz warunki mocno nietypowe. Przy takich "ścianach" to możesz nawet mieć WiFi z tego Liveboxa na całym terenie - możesz to przecież sprawdzić telefonem przed podjęciem ostatecznej decyzji. Może wtedy nic nie trzeba by robić już teraz, poza zabezpieczeniem Liveboxa przed wilgocią? Masz sporo zapasu na tym czarnym kablu więc możliwości manewru jakieś są.

Nie podejmę się stanowczo czegoś doradzać w tej sytuacji. Ja bym na Twoim miejscu szedł w skracanie linii telefonicznej do minimum a rozbudowywanie sieci eternetowej do maksimum, ale YMMV. Powodzenia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?

@agat13  , nie ma tu co focić. Po prostu ten czarny z poprzedniego zdjęcia wychodzi z ziemi i już. 🙂 i wchodzi do tego pudełka, bez wtyczki, na sztywno. A ten szary idzie z tego pudełka do Liveboxa, do gniazda ASDL. 
Natomiast do tego najbsliższego budynku teraz nic nie poprowadzę, bo on jest w remoncie i nie nadaje się do jakiegokolwiek użytkowania. Albo  będę korzystać z internetu w tym foliaku, co jest kłopotliwe, bo daleko trzeba chodzić, albo jakos przeciągnę, choćby pół drogi, aby w garażu łapało Wifi. Teraz nie łapie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13323
  • 54634
  • 641

Jaki kabel?

@Barbasia  prowizorka..

Przemyślałaś żeby w trakcie remontu ułożyć kable? Warto, bo później wiercenie i kucie.

Ja bym prowizorycznie ułożył kabel tak jak radziliśmy do tego trzeciego budynku ( blaszaka) i tam za parę groszy założył Access Pointa. Nawet bym się nie silił na głębokie wykopki...byle bezpiecznie, na głębokość sztycha łopatą ( ważne, abyś wiedziała którędy i tam wykopków nie robiła) na taki dystans z Liveboxa wifi nie sięgnie, więc...nie masz dużego wyboru. Kabel to kabel...

Zawsze możesz kupić zewnętrznego AP kierunkowego w stronę blaszaka i wtedy może sięgnie...ale to już zabawa i troszkę większe koszty bez gwarancji sukcesu. 

Miałem taki zewnętrzny AP Tp linka 

Panel na zewnątrz sięgał na kilkadziesiąt metrów i budowałem na nim most między budynkami...

Były też Loco5 Ubiquiti i Airlive...dawały radę..

Jak widzisz ..można, ale trzeba troszkę protestować...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?


@agat13napisał(-a)

@Barbasia 

Ja bym prowizorycznie ułożył kabel tak jak radziliśmy do tego trzeciego budynku ( blaszaka) i tam za parę groszy założył Access Pointa.


 

Nie do końca rozumiem. Jeżeli poprowadzę kabel do garażu, to po co Acces Point? Przecież będę miała tam wtedy Liveboxa..?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2129
  • 7851
  • 31

Jaki kabel?


@Barbasianapisał(-a)


Nie do końca rozumiem. Jeżeli poprowadzę kabel do garażu, to po co Acces Point? Przecież będę miała tam wtedy Liveboxa..?


żeby nie biegać do garażu po internet


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13323
  • 54634
  • 641

Jaki kabel?

@Barbasia  decyzja i tak należy do Ciebie, ale im bliżej centrali modem, tym szybszy net.. .poza tym masz wifi wtedy w obu miejscach 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?


@slav72napisał(-a)

A może po prostu zakupić coś takiego Kabel LAN Patchcord CAT 6 UTP zewnętrzny PE 40m (K10021) :: ANPREL SKLEP


Tego kabla chyba nie mają na stanie, bo nie da się dodać do koszyka. Czy zamiast niego może być ten?


https://allegro.pl/oferta/kabel-lan-patchcord-cat-6-u-utp-pe-miedz-cu-40m-13498547732?context=564023...