Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Też się zgadzam. Jednak wystarczy żeby był błąd w oprogramowaniu sprzętu, lub autor posta dostał sprzęt z jakąś wadą i wtedy też tak będzie. Ja miałem ten sprzęt FunBox 2.0 przez kilka dni, bo Orange próbowało mi uruchomić Internet VDSL. Działało to 2 dni przy najniższej prędkości i zdechło. Jednakże gdy tylko odpalałem Xbox One S który mam, to router się zaraz resetował Przy podłączeniu po kablu. W sieci domowej jest u mnie różnych urządzeń około 20 - stu. Ten TP-Link który mam działa stabilnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Zainstalowałem oficjalny sterownik do karty ze strony ASUSa. Przed instalacją karta była wykrywana jako zwykły "Broadcom…", po instalacji mam już w menedżerze urządzeń pełną nazwę karty ASUS PCE-AC56 i pojawiły się dodatkowe opcje konfiguracyjne. Zakładam w takim razie, że sterowniki są ok.

Tutaj prędkość jaką pokazuje Windows we właściwościach połączenia:

karta3.jpg

 

A tutaj widoczne wszystkie możliwe ustawienia zaawansowane karty. Zrobiłem screeny wszystkich opcji, w których pojawiają się wartości odnośnie pasma:

karta4.jpgkarta5.jpgkarta6.jpgkarta7.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@ayahuasca coś mi tu nie pasuje. Jak łączysz się przy użyciu tej karty, to jaką sieć WiFi wybierasz: 2,4 GHz czy 5 GHz ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Na FunBoxie mam odseparowane sieci 2,4Ghz i 5Ghz. Nadałem im też różne SSID. Wszystkie urządzenia w domu i telefon podpięte są do 2,4Ghz, a komputer podłączam do 5Ghz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@ayahuasca pokaż rozwiniecie zakładki w tym screenie:

karta5.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

karta8.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@ayahuasca sprawdź jeszcze raz, jak karta się łączy z WiFi. Dla mnie to wygląda, jak by siłę łączyła przez WiFi 2,4 GHz, chyba, że w opcjach gdzieś jeszcze jest zmiana parametrów na 5 GHz. W poprzednich postach podana byłą prędkość, która sugeruje połączenie własnie z siecią WiFi 2,4 GHz.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Witam funbox 2.0 czy funbox 3.0 wi-fi 2,4 MHz  do 50mb/s a przy 5 MHz max do 100 mb/s


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Sprawdzę, tylko jak mam to zrobić, żeby mieć pewność? 🙂 Sprawdzam właściwości połączenia i mam jak byk 5Ghz:
karta9.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@ayahuasca to źle Ci podawałem. Coś musi być innego.