Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?


@ayahuascanapisał(-a)

Zainstalowałem oficjalny sterownik do karty ze strony ASUSa. Przed instalacją karta była wykrywana jako zwykły "Broadcom…", po instalacji mam już w menedżerze urządzeń pełną nazwę karty ASUS PCE-AC56 i pojawiły się dodatkowe opcje konfiguracyjne. Zakładam w takim razie, że sterowniki są ok.

Tutaj prędkość jaką pokazuje Windows we właściwościach połączenia:

karta3.jpg

 

A tutaj widoczne wszystkie możliwe ustawienia zaawansowane karty. Zrobiłem screeny wszystkich opcji, w których pojawiają się wartości odnośnie pasma:

karta4.jpgkarta5.jpgkarta6.jpgkarta7.jpg


Jest poprawnie i szybkość po wi-fi jak trzeba, więc nie widzę problemów, nie ma co grzebać w ustawieniach, jest max szybkość jaką FB 2.0 może udostępnić po wi-fi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Po screenach na połączeniu WiFi karta łączy sie na 702Mbps czyli na pewno łączy sie na 5GHz w "ac" takze jest ok. 

Tylko skoro karta uzyskuję predkośc 702Mbps wg Windows, to spokojnie powinna uzyskiwać realny transfer łącza w speedtest nawet w najgorszym przypadku połowę tej prędkości a nie tylko 180Mbps. 

Antenty przykreciłeś bezposrednio z tyłu do karty czy na podstawce na kablu ?

 

irek6311 - w sumie max to nie jest bo FB 2.0 moze nawet łączyć sie na 1.3Gb/s ale z kartą WiFi która posiada 3 anteny. Ale ta predkość połączenia jest ok, zapewne gdyby sie jeszcze przybliżyć z kartą to osiagnie wtedy max 867Mbps dla tej karty PCE-AC56.

Jedno jest pewne, FB 2.0 nie jest tu winny, bo nawet w tym poście kolega "Sebastian1" pisał ze łączy sie z FB 2.0 na telefonie i uzyskuje w speedtest ok 260-280Mbps.

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@PeterMac  tam jak się nie mylę Asus ma antenki z tyłu, jak pc wciśnięty pod biurko, to słabo to widzę po wi-fi.

Tak na marginesie te katalogowe prędkości są zwodnicze, tak FB 2.0 jak tej karty wi-fi Asus, realnie jest dużo wolniej, jak jeszcze sprzęty mają przeszkody w połączeniu po wi-fi, to może być 1/2 katalogowej prędkości.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Niezła jaja. Anteny mam przykręcone bezpośrednio z tyłu do karty i obydwie były skierowane w stronę FunBoxa. Teraz je lekko rozłożyłem, jedną na lewo, drugą na prawo. Prędkość podskoczyła do 230Mb/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

No i mamy przyczynę 🙂

Antenty najlepiej wyciągnać na tej podstawce z kablem i umieścić gdzieś na zewnątrz jak najwyżej.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Jest w porywach nawet 240Mb/s 😉 Rozumiem, że nie ma sensu już walczyć o wyższe prędkości na WiFi i to jest realne maximum jakie wycisnę z tej konfiguracji? 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Zalezy jak urządzenia siebie widzą, jakie przeszkody itd, ale jesli jest to w obrębie jednego pokoju, to myśle ze spokojnie da się wycisnać więcej.

Trzeba tez pamiętać ze w przypadku WiFi i testu na speedtest, predkość sie rozkręca po czasie, przy kablu jest od razu, a przy WiFi rozpędza się i czasami speedtest mierzy zbyt krótko zeby pokazać realny max.

 

Dla testu mozesz pobrać sobie stąd

https://speed.hetzner.de/

jeden z plików i zobaczyć jaka bedzie prędkość pobierania w MB/s.

(U mnie przy łączu 300Mbps po WiFi pobiera z prędkością ~36-38MB/s w Chrome)

 

Trochę szkoda ze nie kupiłeś karty PCE-AC68 3-antenowej, idealny wybór pod FB 2.0 który również posiada 3 anteny. Wiem te karty tanie nie są.

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?


@ayahuascanapisał(-a)

Jest w porywach nawet 240Mb/s 😉 Rozumiem, że nie ma sensu już walczyć o wyższe prędkości na WiFi i to jest realne maximum jakie wycisnę z tej konfiguracji? 🙂


Anteny sygnałem musiały by idealnie się pokrywać, tak samo w obu urządzeniach, to raczej nie realne, chyba że tak jak pisze @PeterMac , dał bym spokój z dalszymi eksperymentami, jest dobrze @ayahuasca 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Plik pobiera z prędkością 30MB/s. Jest ok, nie potrzebuję więcej i nie będę już kombinował. Nie zdawałem sobie sprawy, że sygnał wifi jest aż tak wrażliwy. Dobra nauka na przyszłość. Dziękuję wszystkim za pomoc.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Ja jeszcze sobie pozwolę grosz od siebie. 

Zasada jest taka że karta powinna się synchronizować na 1,3 gb/ s ale trzeba pamiętać, że router musi być w tym samym pomieszczeniu. 

Po drugie ilość innych punków wifi na 5Ghz  ma znaczenie i wszelkie inne zakłócenia. 

Mi udało się wykręcić około 500 mb/s a czasami i 600 ale nie zawsze i to na laptopie. Więc myślę że śmiało te 300 powinno się rozbujać.